моля за мнения за климатици `Мидея`

  • 3 351
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте! Предстои ни да купуваме климатици, с които ще се отопляваме.От няколко места ми препоръчват `Мидея`. Имате ли впечатления от тази марка?

# 1
  • Мнения: 4 668
Да , имам ! Вече година и половина ги ползваме и съм много доволна  Peace
В къщи са обикновени , да ги нарека , макар че единият е с много голяма мощност , защото холът ни е с огромна кубатура , а в офисът е инвенторен .
За последният искам да кажа , че е невероятно икономичен !
Мисля , че няма да сбъркате с тази марка  Wink

# 2
  • Мнения: 1 881
Подариха ни миялна с тази марка, вече 4 години работи безотказно, но е шумна, това и е недостатъка Whistling

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз да се изкажа.
Имаме един 12-ка.От него сме доволни.Миналата година го взехме.Тогава си купихме и 18-ка,но впоследствие го сменихме.Защо...
Хич не бяхме доволни,адски силно бръмчеше.И външното тяло и вътрешното.Все едно самолет излита от нас.Няколко пъти замръзваше,та се чудихме как да го размразяваме.С шишета топла вода сме го правили,и какво ли не още.Което беше мнооого неудобно.
Свекърите над нас и те си взеха два.Един по-малък и по-голям.И те са много недоволни от големия.СЕга ,където още няма минусови температури,вече няколко пъти е замръзвал.Оня ден се качих-беше ледник.

И на нас така ни казваха,че са много добри-еле пък вносителите и представителите на Мидеа.
Мой съвет е да съберете малко повечко парички и да си вземете читав климатик.Ядовете не си струват.

Като допълнение да кажа,че 18-ката Мидея,го заменихме с Фуджицо 12-инвертор.И разликата е огромна.

Успех!

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 22:58 от Исайкова

# 4
Pipinka, би ли ми казала моля те каква е кубатурата на хола ти и с каква мощност са климатиците ти, защото нашия хол е 50кв. и от магазина, от който ще купуваме климатиците ни  препоръчаха да вземем два 24-ки.На мен ми се струва множко Thinking Какво мислиш?

# 5
  • Мнения: 46 430
Родителите ми са с 12-ка, доволни са  Peace

# 6
  • Мнения: 4 668
Pipinka, би ли ми казала моля те каква е кубатурата на хола ти и с каква мощност са климатиците ти, защото нашия хол е 50кв. и от магазина, от който ще купуваме климатиците ни  препоръчаха да вземем два 24-ки.На мен ми се струва множко Thinking Какво мислиш?

Ами , нашият е 38 кв.м. , но сме в мезонет и височината на таванът ни е 5 метра , съответно е отворено и към емпорето и става още повече .
Може би е важно , да отбележа , че имаме ТЕЦ и не разчитаме на него ... но в началото , преди да пуснат парното сме се топлили с климатици - добре си беше !
В офисът ни е инвенторен , но не знам какъв точно ... мога да питам баща ми утре ...
А в холът е точно 18-ка и не ми е шумен , нито е замръзвал до сега  Rolling Eyes

При всички случаи бих ти препоръчала ако ще се топлите с него да вземете инвенторен , по - икономични са и топлят много  Peace Все пак в магазинът сигурно знаят по - добре .
Голяма ли е разликата в цената на 24 - та и другите ?

# 7
  • Мнения: 1 455
Имаме два на Мидея.Единия е 12-ка и съм много доволна.До сега вече 4-ри години работи безотказно.Другия е 24-ка.Много е шумен,миналата година замръзна в най големия студ.Изобщо яко се набутахме с него.Иначе топли доста.Ще ти кажа аз какво знам.Мидеите са най-добри от евтините климатици,но големите не са читави.Имам познат който си взе за магазина три Мидеи и едната му прави проблеми.Затова ако имате възможност си съберете парички и си вземете по скъп.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Мидеите са най-добри от евтините климатици,

това, да.
Инверторни Мидеа - НЕ!

Рапунцел, 50м2, при височина 2.80 = 140м3. х 50W (на 1м3) = 7000W
Нужна ти е машина, която да отдава поне 7 киловата топлинна мощност.

Последно колко е височината на помещението?  Rolling Eyes

Не взимай по внимание кубатурата на Пипинка. При тях отоплението с климатик е алтернативно, щото мезонет с клими не се отоолява по никакъв начин.

# 9
Здравей, Шани! Височината на помещението е 2.60м.Помещението е с вътрешна изолация- гипс картон с минерална вата.50% от стените са външни.

# 10
  • Мнения: 1 455
...Мидеите са най-добри от евтините климатици,

това, да.
Инверторни Мидеа - НЕ!



  Шани точно инверторни.Купували сме ги последно преди три години,но повярвай ми питала съм къде ли не.Имахме познат с верига магазини за бяла техника,та той си беше обзавел цялата къща с Мидея.За тогава Мидеята си беше най добра от евтините.Иначе сега ще ми е интересно,какъв климатик препоръчваш,защото не съм се отказала да го сменя този.Моето помещение е 40кв. за височина-220м.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11
Давай смело с Мидея.Аз имам впечатления от 7 бр. 12-ки,работещи зиме и лете без проблем,а у дома в мезонет на 40 кв.м. работи неизключваема 18-ка и топли до 5-тото стъпало цяла зима.Миналата година като беше -20 във Варна и с Ивче на 3 месеца пак разчитах само на него Peace

# 12
Благодаря на всички за съветите! Май ще се пробвам с "Мидеите". Дано имам късмет! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!

# 13
  • Мнения: 5 362
Майка ми са с такъв,а и други познати също.
Всички са доволни и нямат оплаквания от тези климатици.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравей, Шани! Височината на помещението е 2.60м.Помещението е с вътрешна изолация- гипс картон с минерална вата.50% от стените са външни.

Кубатурата ти е 50х2.60=130м3. Нужна ти е машина с поне 6.5киловата отдавана топл. мощност.
Значи можеш да се топлиш с една 24-ка, но за по-добра вентилация и топлообмен ти препоръчвам 2бр. 12-ки. Така си увеличава коефициента на енергийна ефективност, щото по-малките климатици (с по-малко BTU) имат по-голям COP.

.Моето помещение е 40кв. за височина-220м.

Твоята кубатура е 40х2.20=88м3 по 50W на 1м3 = 4.400W машина ти трябва. Машина от порядъка на 18 BTU ти върши работа. Но не си взимай инверторна Мидеа - съвет на добра воля е това Wink

Весели Коледни Празници    santa2

Общи условия

Активация на акаунт