ядем си ръцете

  • 1 189
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
помощ почнахме да си ядем пръсчетата настъпи едно смучене просто ужас какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 550
На бебето давай биберон.
За теб не знам, може и ти да пробваш с биберон  newsm78

# 2
  • Мнения: 125
пробвах ама не става нещо друго?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 609
Моя хубостник си завира пръстчето и под бибата Joy а понякога и цицата пуска за да си налапа вкусните пръстчета,та и целите юмручета baby_neutral

# 4
  • Мнения: 554
няма начин ... ако не иска биберон , то ще си яде ръцете . Бъди настоятелна ... моята беба не искаше биберон , но аз я научих.

# 5
  • Мнения: 554
извинете ... пуснал се е два пъти  поста ми Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 723
Най- вероятно го сърбят венците, заради зъбките.  Thinking
Щом не смуче биберон, опитай  да му дадеш някаква гумена играчка да дъвче Peace

# 7
  • Мнения: 113
И ние сме така ,но не мисля да правя нещо специално.Бебка лапа каквото докопа-дрехи,одеалца,играчки,естествено пръстите са и любими,но бебе какво да го правиш.Не знам дали идеята с биберона е добра,но Никол така или иначе не иска биберони Rolling EyesТака,че и остават пръстчетата за занимавка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 252
Моето бебче е на 3 месеца и си смуче с голямо удоволствие юмручето. Опитвам се да я науча да смуче биберон, но засега нямам успех.Кака ни беше същата и до сега продължава да си смуче палеца (тя е на 3 и 1/2). Пробвала съм какво ли не -но не мога да я отуча. Така, че моя съвет е да продължаваш да се опитваш с биберона -той е по-малкото зло.

# 9
  • Мнения: 46 429
София си ядеше ръцете около 3 месец, постепенно спря, отдавам го на възрастта, масово децата на тези месеци го правят  Peace

# 10
  • Мнения: 4 915
Не знам колко е голямо детето, но идва момент, в който бебетата си "откриват" ръцете и могат да координират движенията си така, че да си ги наврат в устата.
Друга причина за дъвкане на ръчичките е сърбящите венци.

Биберон няма смисъл тепърва да предлагаш, ако не ползвате. Пробвай с някоя гумена играчка. Но предполагам, че просто трябва да изчакаш да отмине този период. Не е толкова тревожно като смукането на пръст, защото е временно.

Само не мажи ръчичките с някакви кремове и лосиони за тяло, за да не  яде химии. Ако искаш да овлажняваш и масажираш все пак - на ръчичките слагай само чист зехтин, безвреден е за детето при поглъщане.

# 11
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
о, не само ръката бута в устата, но и пръста си смуче.....
Но следващата ни консултация смятам да попитам какви мерки да предприема...... Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 2 162
Малката ми дъщеря си смуче пръста, но предимно когато иска да яде или пък й се спи. Не давам биберон, защото не го иска, а и не мисля, че е по- добрият вариант; играчка също не помага, но аз пък и не се притеснявам- все пак го прави само в определени моменти.
Аз съм си смучела пръста като малка- отучили са ме с ръкавички на ръцете, зашити за пижамата. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 491
И моите си смучеха като бебета и пръстите, та и целите юмручета. Не съм се притеснявала, даже напротив - по книжките пишеше, че това е нормален етап от развитието им, дори на консултациите педиатърът ме е питал дали го правят. Бебетата опознават света чрез лапане.  Simple Smile Първо опознават собственото тяло (не само ръцете, ами и пръстите на краката си лапаха), после лапат и други неща.  Sunglasses Като всяко нещо, си мина и замина по реда, месец-два преди да станат на годинка.
Ако голямо дете, на 2-3 години например, си смуче пръста, може би има повод за питане и чудене. Но не съм компетентна по въпроса, не сме стигали дотам.

# 14
  • Мнения: 2 677
Цялата ръка му е в устата! Ако може до лакътя да я завре, ще е най-щастлив.  #Crazy Избутва целенасочено биберона и пъха ръката. Вече се отказах да му се противопоставям, защото няма абсолютно никакъв ефект.  ooooh! Мисля, че този период ще отмине като му поникнат зъбчетата. Много се надявам всъщност...

Общи условия

Активация на акаунт