Бяла слуз, прекаран цистит - гъбички?! МОЛЯ помогнете!

  • 1 965
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!
Аз съм на 19 год. От известно време чета форума и научавам наистина много ценни неща, за което съм благодарна на всички вас.
Искам да споделя моя проблем, с надеждата да ми дадете полезна информация и съвети какво да правя.

По принцип, моя цикъл е около 37-40 дни (пих хапчета за да се оправи, но си остана такъв - по-дълъг). Предишния път ми дойде на 17-ти ноември. Този месец го очаквам около 25-ти.
Ноември месец за първи път ми се случи да имам Цистит. Пих хапчета и се оправих бързо.
На 6-ти декември вечерта, забелязах нещо розово по бельоро ми. По принцип приличаше на бяло течение (което имам от време на време по малко), но като че ли с примес на кръв. Същия ден през деня беше доста студено, а аз бях целия ден навън. През деня почувствах и болка в левия яйчник - някъде за около половин час. Леко се притесних, но не предприех никакви мерки, защото не се повтори.
Онзи ден вечерта се случи нещо много странно - правихме секс с моя приятел и по едно време забелязахме, че по презерватива има мали бели топченца. Бяха доста - на пипане и вид приличаха на недосварен белтък на яйце. Много се уплаших и днес отидох при личния си лекар. Той каза, че вероятно съм настинала и това е нормално, но ме прати при АГ специалист.
На прегледа, той установи, че това било някакво "неспецифично възпаление", спомена за някакви гъбички и че ще се лекувам много дълго и ще се наложи да ме преглежда още много пъти!  Sad Cry
Предписа ми 3 неща - Mycomax 150 - да изпия една таблетка днес и една след 3 дни.
Clotrimazol 1% - крем с който да се мажа долу.
Clotrimazol 100 - 6 бр. вагинални таблетки, които да поставям преди лягане.
Взе ми и проба от секрета за да я изследват.
Избили са ми и два херпеса по устата. Sad

Моля ви, кажете ми дали някоя от вас се е сблъскваа с подобни проблеми. Какво точно може да ми е, дали ще мога да се излекувам (защото четох тук по форума, че някои момичета имат гъбички с години и не могат да се оттърват Sad ) и т.н.
Също така, много ме е страх да не би да съм заразила моя приятел. Той няма никакви оплаквания, но бих искала да знам каква е вероятността да се случи такова нещо.
И още - вечерта когато забелязахме това, той ми прави орална любов. Предполагам е възможно да е погълнал някакви бактерии - дали е възможно да се разболее от тях и т.н. ? Днес (30 часа след половия акт) има много тежко разтройство и е отпаднал - дали причината е това?! Sad
И последно - тъй като правихме секс без презерватив в дните след като ми свърши менструацията (някъде между 24-28 ноември), а розовото течение, което се появи на 6-ти се пада около седмица след това (чела съм, че при забременяване се наблюдава подобно нещо, май се наричаше "вгнездяване на плода") дали е възможно тези проблеми да са причинени от бременност?! Confused

Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорите!!! Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Здравей, Lina_G.  Първо трябва да се успокоиш.
относно гъбичките - едва ли има някоя жена, която да не се е сблъсквала с подобен проблем. Моят гинеколог ми е обяснил, че гъбичките се лекуват изключително трудно ( дори бих казала че не се лекуват напълно). Просто излекуването им е временно и след време пак се появяват.
На мен също са ми предписвали лекарствата, които са ти изписали на теб. НО ВИНАГИ, КОГАТО ЕДНА ЖЕНА СЕ ЛЕКУВА ОТ ГЪБИЧКИ, ТРЯБВА ДА СЕ ЛЕКУВА И ПАРТНЬОРЪТ Й, НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ТОЙ ИМА НЯКАКВИ СИМПТОМИ ИЛИ НЕ. Мъжът може да няма никакви симптоми и след като ти се излекуваш пак да те зарази. Затова те съветвам да попиташ гинеколога си  да му изпише и на него някакъв мехлем. ( или хапче, което се пие един път) - незнам защо той сам не го е направил. Видях, че си на 19 години и незнам дали си казала на гинеколога си, че водиш полов живот, но ако не си - трябва да го направиш. В противен случай  гъбичките няма да ги излекуваш.

По въпроса за това дали може да си бременна - най-сигурният начин да провериш това е да си направиш тест за бременност. В наши дни на пазара има тестове, които показват верни резултати още преди да ти закъснее менстуацията. Съветвам те да го направиш, за да не тревожиш напразно.

Пожелавам ти успех в "борбата с гъбичките" и да не се притесняваш - всичко ще се оправи.  newsm10

# 2
Да, гинекологът ми знае, че водя полов живот, защото ме попита дали приятелят ми има някакви оплаквания, но каза, че само ако има някакви симптоми, ще трябва да ходи да се изследва и лекува - иначе не било нужно.

Интересува ме, колко време след зачеването гинекологът може да разбере, че съм бременна чрез преглед? Защото до колкото знам, това е доста сигурен начин да разбереш, а гинекологът ми каза, че не съм бременна (но все пак имам съмнения, че се е объркал).

Кои са най-сигурните тестове за бременност?

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Здравей.
Може би всеки гинеколог има различен подход- аз съм сменила около 3-4 гинеколози, и всеки един от тях  е предписвал лечение и на партньора ми, без дори да ме пита има ли някакви оплаквания или не.  Но явно твоят така е преценил. Надявам се да е прав ( въпреки, че се съмнявам).

Що се отнася до това кой е най-добрия тест за бременност - аз винаги досега съм ползвала Sure Check - лесен е за употреба и дава верни резултати. Но може и да има някои по-нови и по-сигурни в момента - незнам. Най-добре е да отидеш в някоя аптека и да попиташ фармацевта там- той сигурно е наясно.

Успех.

Общи условия

Активация на акаунт