Бисквитено руло "Черно и бяло" - стъпка по стъпка

  • 17 824
  • 20
  •   1
Отговори
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
От доста време мисля и аз да напиша една рецепта.
Моя мъж го е нарекъл B&W:


2 пакета бисквити от меките - чаени например - дето са дупка в средата (не че ако няма дупка няма да станат  Laughing)
1 пак какао (ползвам на Dr. Oetker - мисля, че е 50 гр)
1ч.ч. гореща вода

1 пак. 125 гр масло
1 ч.ч. пудра захар
1 ч.ч. сухо мляко
1 ванилия

Бисквитите се смилат добре и се смесват с какаото, объркват се с горещата вода (слагайте на порции да не стане много рядко)


Разстила се върху алуминиево фолио - оформя се правоъгълен блат (аз го правя с лъжицата и с пръсти)


Разбива се  маслото с пудрата захар и сухото мляко, прибавя се ванилията и се намазва върху кафявия блат. Понякога става много сухо (сигурно зависи от маслото), затова не слагам сухите съставки наведнъж, а оставям по малко (може да прибавя, а може и да не прибавя оставеното количество). А е възможно да се добави още масло, ако стане на трохи, а не една обща маса.



С помощта на фолиото се навива на руло.




Слага се в хладилника за една нощ, за едно денонощие, ... - трябва да се втвърди.

Рязането оставям на вас, както искате.


Ами.... това е.



# 1
  • Мнения: 7 474
  bouquet  Много добре изглежда , ще се пробва  Crazy

# 2
  • Мнения: 5 140
Браво рулото изглежда супер и сигурно е вкусно.
Ще има проба.

# 3
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Второто, третото, четвъртото изглеждаха по-добре (не се накъса бисквитения блат при навиването), но съм направила снимка само на първия си опит.  Grinning

# 4
  • Мнения: 5 462
Аз на мястото на сухото мляко слагам кокосови стърготини...и става много вкусно.

# 5
  • Мнения: 516
Супер изглежда и сигурно е много вкусно още утре ще го спретна Peace

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз слагам кокосови стърготини вместо сухо мляко, и малко прясно мляко (и при бялата смес, и вместо водата при кафявата). Това, което се получава, обаче, трябва да се вържи в камерата. Половинката каза, че е по-вкусно от баунтита-маунтита, джърсита и прочие...  Mr. Green Аууу какъв глад за сладко ме обзе  ooooh! М_е_г_и, нямаш си друга работа, че пускаш такива вкусотии тук.  Joy Мерси, че ми напомни  Peace Ша стопля пак мъжкото сърце  Joy

# 7
  • Мнения: 678
И аз вместосуха мляко слагам кокосови стърготини,а в кафявата смес 1 с.л.мед и 1 с.л. ром. Превъзходно руло и като се замисля че не съм го правила вече 3 години......

# 8
  • Мнения: 5 462
И аз вместосуха мляко слагам кокосови стърготини,а в кафявата смес 1 с.л.мед и 1 с.л. ром. Превъзходно руло и като се замисля че не съм го правила вече 3 години......
Да и аз слагам мед и ром , може и малко натрошени орехи ...

# 9
  • Мнения: 372
Това е любим сладкиш в къщи. В кафявата смес слагам малко захар, а в бялата я намалявам, така изравнявам сладостта в двете смеси, и след доста опити на нас така по си ни харесва. Ползвам какаови чаени бисквити, житен дар или еверест.

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ани и аз така правя, но те бисквитите са достатъчно сладки.     2-3 лъжици само, колкото да не горчи какаото.

Предполагам, че и с кокосови стърготини става добре, но аз не обичам вкуса на кокос. Който харесва, да пробва и така. За ядките е добра идея, но като знам моите двамата как чистят всякакви парченца ядки от сладкишите, че и от шоколада.... по-добре да ги изчакам малко да пораснат и да започнат да ядат повече неща.

Момичета, Весела Коледа и много усмивки по празниците!!!
Няма да съм тук доста време, да не помислите, че съм забравила да си наглеждам темата. Laughing

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 14:06 от М_е_г_и

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
  bouquet  Много добре изглежда , ще се пробва  Crazy
Задължително!

# 12
  • Мнения: 6 461
Лелеее много е готино това руло Peace.
Страшно много рецепти ми се натрупаха ....и не мога да смогна да правя всичко. Laughing
И това смятам да правя ....ама то една рецепта ли е две ли са    Mr. Green  ....ПоСле каТо сЧупЯ кАнТаРа ще пусна тема в готварския...  Laughing   :..... Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 35 812
Супер изглежда ще го пробвам, благодаря   bouquet

# 14
  • Мнения: 516
Направих го става ТРЕПАЧ но сложих и бадеми  Peace bowuu Благодарности на Меги

Общи условия

Активация на акаунт