как се прави кьопоолу?

  • 3 941
  • 9
  •   1
Отговори
може ли някой да ми напише рецептата за кьопоолу,моля?  ideauu

# 1
Имаш предвид кьопоолу или някакво друго ястие?

# 2
Цитат на: karamel
Имаш предвид кьопоолу или някакво друго ястие?

точно така, за същото.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз го правя така:
Пека 5-6 средни патладжана и 4-5 зелени чушки.
Патладжаните ги накисвам малко в студена вода, беля ги и ги режа на ситно, чушките по същия начин. Слагам сол, олио, магданоз и орехи. Понякога прибавям 1 домат нарязан на ситно и майонеза.
Обаче по това време на годината къде ще намериш патладжани и хубави чушки незнам Thinking

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Опечения патладжан се оставя да му изтече горчилката. Сварява се един голям картоф и се пасира с патладжана и чесън. Добавя се майонеза, сол и по желания лимонов сок.
Може да не се прави с майонеза, но трябва да се сложи олио.
А може и без картоф, но той му придава много лек вкус.

# 5
  • Мнения: 148
Печен патладжан, печена чушка - зелена или червена, домат. Всичко се смила или накълцва и се подправя със сол, олио(зехтин), чесън  Sign Exclamation , магданоз, орехи. Оригиналната рецепта е без майонеза

# 6
  • Мнения: 3 927
Всеки го прави както му падне Wink
Ето моят вариант:

Опечен във фурната патладжан (2-3 малки или 1-2 по-големи) се обелва и намачква с вилица - така става на малки парченца и се усеща вкуса му. Опичам и няколко чушки, слагам и зелени и червени - няма значение и също ги намачквам с вилицата.
Омесвам ги двата зеленчука и добавям: пресовани скилидки чесън, сол, олио, много магданоз, нарязан на ситно, едно малко доматче сурово и накълцано, две шепи нарязани орехи, 4-5 с.л. майонеза и 1-2 с.л. кисело мляко за олекотяване на вкуса...

# 7
  • Мнения: 6 472
Ето и моята рецепта:
2 големи опечени и обелени патладжана се намачкват заедно с 4-5 също опечени и обелени чушки (става и с пасатора на миксера). Настъргвам 3 домата (може и консервирани) и ги сгъстявам за 5 минути на котлона. Прибавям ги към патладжаните. Слагам и чесън (на вкус - при мен е повечко), сол, зехтин/олио и 1-2 с.л оцет и орехчета.
По принцип есено време приготвям зарзаватите и без да подправям, ги слагам в пликчета и замръзявам във фризера. После само вадя, размразявам, подправям и сервирам Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
ако искаш по това време истинско кьопало купи си замразени печени белени патладжани и печени белени червени чушки и го направи по някоя от горните рецепти. такива печени и белени продукти има в КЕНАР,аз съм доволна от тях. Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 1 489
Да напиша и моята рецепта:
4-5 патладжана ги изпичам и  пасирам към тях прибавям 4-5 червени(пекани)чушки,нарязани на много ситно,майонеза,оцет,сол,чесън и малко орехи,счукани на много ситно

Общи условия

Активация на акаунт