Има ли срок за подаване на документите за майчинство?

  • 7 660
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета! Дъщеричката ми се роди на 06.11.2006 г. и аз все още не съм подала документите си за майчинство. Проблемът е, че от фирмата, в която работя умишлено ми бавят служебната бележка за доход. Има ли срок, в който трябва да си подам документите и дали вече не съм закъсняла? Ще съм ви много благодарна ако споделите това, което знаете по въпроса.

# 1
  • Мнения: 4 978
vanya_74 , задай въпроса си в закованата тема "НБМ - Въпроси и ...."

Там има момичета-експерти, които неуморно отговарят на въпросите ви.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 819
Ама как така ще подаваш документи? След като ти изтекат болничните, се подава молба за ползване на отпуска по майчинство. А парите се превеждат отново от работодателя. Не претендирам за 100% компетентност, но мисля, че е така.

# 3
  • Мнения: 9 050
Нещо не разбирам. За какво майчинство ще подавате документи?

# 4
  • Мнения: 5 362
Да не би да имаш предвид детските надбавки?
За тях се подават документи.
Майчинството ти го движи фирмата.

# 5
  • Мнения: 8 917
Здравейте, момичета! Дъщеричката ми се роди на 06.11.2006 г. и аз все още не съм подала документите си за майчинство. Проблемът е, че от фирмата, в която работя умишлено ми бавят служебната бележка за доход. Има ли срок, в който трябва да си подам документите и дали вече не съм закъсняла? Ще съм ви много благодарна ако споделите това, което знаете по въпроса.
За детските надбавки ли става въпрос?

# 6
  • Мнения: 6 461
Здравейте, момичета! Дъщеричката ми се роди на 06.11.2006 г. и аз все още не съм подала документите си за майчинство. Проблемът е, че от фирмата, в която работя умишлено ми бавят служебната бележка за доход. Има ли срок, в който трябва да си подам документите и дали вече не съм закъсняла? Ще съм ви много благодарна ако споделите това, което знаете по въпроса.
Документите свързани с майчинството се оформят от фирмата в която работиш,както и изчисляване на болнични.На теб само ти ги изплащат.

Ако става въпрос за детски надбавки и еднократна помощ при раждане от фирмата се изисква да ти дадат служебна бележка за дохода ти 12 месеца на зад.Също така слежебна бележка от фирмата в която работи съпруга ти (12 месеца на зад)От кметството също ти издават бележка за семейно положение. Също така трябва и акт за раждане на детето + копие.Всичко това се подава в Дирекция социално подпомагане,като там попълваш две декларации.
За еднокаратна помощ при раждане ,на която срока и е 3 години.
За детски надбавки които се изплащат за месеца в който се подават документите(значи ако не си подала губиш предните месеци)

# 7
  • Мнения: 4 978
Ако става въпрос за детски надбавки и еднократна помощ при раждане от фирмата се изисква да ти дадат служебна бележка за дохода ти 12 месеца на зад.Също така слежебна бележка от фирмата в която работи съпруга ти (12 месеца на зад)От кметството също ти издават бележка за семейно положение. Също така трябва и акт за раждане на детето + копие.Всичко това се подава в Дирекция социално подпомагане,като там попълваш две декларации.
За еднокаратна помощ при раждане ,на която срока и е 3 години.

За еднократната помощ няма нужда от никакви документи за доходи, защото тя се изплаща за всяко живородено дете, без оглед на дохода.

# 8
  • Мнения: 6 461
За еднократната помощ няма нужда от никакви документи за доходи, защото тя се изплаща за всяко живородено дете, без оглед на дохода.
Да,така е пропуснала съм да го напиша. ooooh!

А удостоверението ,което ти издават от кметството срещу 3 лева не беше ли за ЕДНОКРАТНАТА ПОМОЩ... newsm78

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вижте тук за по-пълна информация за помощите от Социалната служба

http://www.odit.info/?s=6&i=46962&f=3

Общи условия

Активация на акаунт