Детското насилие...

  • 634
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
          Здравейте, мили мами! Не знам дали първо трябва да ви поздравя с наближаващите празници... Кто чувам по медиите какво става с децата ни, лично у мен коледен дух не присъства. Макар и детето ми да е още много мъничко, аз вече се притеснявам за него. Докато учех пак имаше сбивания в училище, но не и такива извращения. Хайде да измислим някакъв начин това нещо да бъде сведен до минимум, стига сме се оставяли на разни политици и, уж, служители на реда. Не е ли крайно време да се измислят по- сурови наказания за децата насилници и за родителите им???

           Нямам много време да стоя във форума и може би има започната такава тема, но ви моля да ме извините ако е така!

# 1
  • Мнения: 22 842
Нали това обсъждаме в другите 2 теми-анкетата за детското насилие и нуждата от психолог в градините.А ако ме питаш мен ,една голяма част от проблема се корени в семейството и възпитанието,което децата получават от нас.Така,че да започнем ние самите с промяната.

# 2
  • Мнения: 245
Едно добро семейство е добро и без да има такива сериозни случаи. Трябва да се обърне внимание на тези, които са допуснали децата им да станат такива. Много рядко домашното насилие в Българиа бива осъждано, а от там копират децата. Мисля, че е редно както да се санкционира детето, така и неговите родители. Но наказанията трябва да са стабилни. Въпросът е как ще вършим нещо, след като нямаме закони?

# 3
  • Мнения: 2 292
в клюкарника има една тема zа дете убило майка си и то мног ожестоко  Sick
направо и аz се чудя не само как да предпаzим децата си от другите , ами и как да ги предпаzим от лоши влияния на които са толкова поддатливи преz пубертета. Дори и в най добрите семейства се случват ужасни неща  Sad Sad Sad

# 4
  • Мнения: 1 069
Всичко започва от родителите, и то още преди да са се сдобили с деца и да са ги възпитали. Ако накажем родителите и децата това няма да промени възпитанието им, за съжаление!
 Всичко влияе- отношение на родителите към децата и помежду си, каква е средата, в която се движат, дори какво гледат по TV, какво четат, с какви игри играят и т.н.  Sad Sad Cry

# 5
  • Мнения: 245
няма да промени тези, които наказваме. обаче ще е пример за тези, които не хаят за децата си. може би трябва да се страхуваме от затвор, за да не допускаме подобни неща. искам да кажа, 4е в прекасната република България цари беззаконие.  за САЩ съм чувала, че има страхотни закони и детското насилие е сведено до минимум на такава значителна територия

 също така ще влизаме в ЕС. не знам дали там има подобна " демокрация". Днес гледах по Частен случай как депутатите не пражят елементарни разлики по отношение на европейските институции. не че аз правя, но на тях това им е работата. бачкат малко, в пленарната зала спят, четат вестници, пишат съобщения, решават кръстословици и всичко друго, но не и опити за подобряване жизнените стандарти на избирателите им. правят си разни референдуми( доколкото знам това означава допитване до Народа, но май имат себе си за народа). Знам, че движението на българските майки прави много. Може би трябва да се превърне в партия, но не като стотиците вече съществуващи.

       на никой от тези, които трябва да им пука, не го е еня за нашите деца. гадно е

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 00:49 от OSSINATTORRRR

# 6
  • Мнения: 505
Аз си мисля, че поне частично проблемът може да се реши чрез спорт и извънкрасни занимания. Мисълта ми е, че енергията на децата трябва да се насочи в правилна посока. Колективните спортове възпитават, детето се учи да работи в колектив, да бъде част от него, да има доверие и да разчита на другите. За съжаление спортната база в нашите училища е занемарена или липсва, и според мен трябва да се наблегне на това.
  Под извън класни занимания имам предвид нещо като кръжоци по интереси, в който всеки да покаже или развие способностите си.

# 7
  • Мнения: 245
напълно съм " ЗА", тъй като никоя телевизия не би спряла екшъните заради децата. а и никоя компания за игри, не би спряла нещо от сорта на " CS" и подобни разни. За тях децата основната мишена за докарване на приходи. Но си мисля и че родителите също трябва да подлежат на санкции. Говоря за родителите, които по принцип имат агресивни прояви. В днешно време е толкова трудно да възпиташ децата си, че в един момент се чудич защо ли ги раждаш... Искам да кажа, че ако не работиш като откачен няма оцеляване, камо ли да си мислим за възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт