Кръвоизливи от носа??

  • 3 807
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Понеже знам,че каквото и да съм попитала тук-винаги съм получавала бърз и верен отговор-та затова пак вас да питам.Напоследък правя кръвоизливи от носа-от дясната ноздра.Естествено,гинекологът ми е уведомен,правиха ми преглед в УНГ+тампонада,кръвното ми беше измерено...и така.
След прегледа кръвоизливи ми се случиха още 4 пъти-като двата бяха снощи и днес.Прочетох в книга за бременни,че това се случвало често през бременността.Имали ли сте подобни "изпълнения"?А,да добавя-лекарката от УНГ не посмя да предприеме никаква интервенция предвид състоянието ми.

# 1
  • Мнения: 920
Кръвоизлив като кръвоизлив (в смисъл тече си)  или просто кървави секрети? Аз доста често имам кървави секрети и също ги отдавам на бременноста - преди нямах такива. Единственото което знам за кървенето от носа е че може да е индикация на високо кръвно.

# 2
  • Мнения: 124
на мен все си ми течеше кръв от носа докато бях бременна.
не обилно,но постоянно имах кървави сополи и от време на време и течове.
по препоръка на gp-то пиех витамин с (и го ядях също - под формата на киви и цитруси).
след като родих кървенето от носа спря
.

# 3
  • Мнения: 5 370
Цитат на: kaPTuHa
на мен все си ми течеше кръв от носа докато бях бременна.
не обилно,но постоянно имах кървави сополи и от време на време и течове.
по препоръка на gp-то пиех витамин с (и го ядях също - под формата на киви и цитруси).
след като родих кървенето от носа спря
.

Това е и моят случай.Просто одеве си текна,сложих тампонче и спря.Кръвно нямам засега........кървавите ...хм..сополи-и това си имам.А за киви и цитруси-унищожавам всеки ден.

# 4
  • Мнения: 2 258
Още от втория месец имах този проблем и това продължи до края.Няма да какво да се притесняваш според мен-нормално е:)

# 5
  • Мнения: 124
Цитат на: Coeur

Това е и моят случай.Просто одеве си текна,сложих тампонче и спря.Кръвно нямам засега........кървавите ...хм..сополи-и това си имам.А за киви и цитруси-унищожавам всеки ден.

еми значи ще трябва просто да го изтърпиш.
успех Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 370
Цитат на: SAYONARA
Още от втория месец имах този проблем и това продължи до края.Няма да какво да се притесняваш според мен-нормално е:)

САЙОНАРА,аз вече даже свикнах....обаче нали пусто ми било писано по всички "бременни"екстри да минавам-та реших все пак да попитам.

# 7
  • Мнения: 3 356
Аз преди да забремения си го имах тоя проблем...А сега...и от носа и от венците...

# 8
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Coeur
Цитат на: SAYONARA
Още от втория месец имах този проблем и това продължи до края.Няма да какво да се притесняваш според мен-нормално е:)

САЙОНАРА,аз вече даже свикнах....обаче нали пусто ми било писано по всички "бременни"екстри да минавам-та реших все пак да попитам.
Ако знаеш колко ми е познато това с "екстрите"Simple SmileДа не казвам,че съм толкова запозната,тъй като съм минала и през почти всички екстри на "патологична"бременност;)Успех и колкото по-малко се шашкаш-толкова по-добре:)

# 9
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
На мен си ми течеше кръв от носа най-редовно докато бях бременна. Откакто родих нити веднъж не ми се е случвало. Така че спокойно. Също може и венците ти повече да кървят, това е защото лигавицата е по-богато кръвоснабдена

# 10
  • София
  • Мнения: 250
Не се тревожи, оказва се че това са типични за беремнността екстри. Ако искаш ще ти изровя и линкове за доказателствен материал (ама май бяха на английски).
На мен също ми тече от време на време кръв от носа, при това кръвното ми е ниско и никога преди това, включително при предишната ми бременност не съм имала такъв проблем.
Всъщност при първата ми бременност ми се запушваше носа непрекъснато - също доста гадно, и също от екстрите за бременни Wink

Общи условия

Активация на акаунт