Наистина не знам какво да правя вече!

  • 2 430
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Не знам дали има по-страшно за родител да гледа детето си как страда и да не може да помогне. Вече повече от месец /с прекъсване от три дена/ синът ми не спира да кашля. Ама изобщо. Има нощи, в които не спи до сутринта - просто не може да си поеме дъх. Кошмарно е да го гледаш. Кашля до степен да започне да се дави. Всъщност нощем е най-страшно, през деня са по-търпими нещата. Обиколихме сума лекари - изследвания ,прегледи, снимки на дробове и т.н. Нищо. Според тях няма причина да кашля. В началото пробваха да слагат диагнози - бронхит, алергия и т.н Лекуваха всичко, за коете се сетят, че може да е причина. Полза - никаква. Само дето Вики изпи толкова леакраства, колкото вероятно откакто е роден не е пил/при условие, че боледува не рядко/. Вчера пак ни смениха лекарствата. Вместо обаче да се оправи , тази нощ стана още по-зле. Не може дъх да си поеме. Днес е тържеството им за Коледа в предучлищната. А него пак ще го водим по лекари. Така ми е мъчно. Искам да му помогна, а не мога да направя нищо. Толкова е страшно. Най-абсурдното е, че някои от лекарите, при които ходихме казват, че за първи път виждали такова нещо. И само си го прехвърлят. Всеки пише нова рецепта... и нищо.
 Моля ви, ако някой е минал през нещо подобно, нека ми пише. Как се е справил с това? Вече не знам на какво да се надявам. Днес пак сме на лекар. Предполагам това означава само нови лекарства..

П.С. Забравих да кажа - кашлицата е съпътствана от хрема, която също така упорито не минава - досега сме сменили четери вида капки за нос. Отново - никаква  полза.

# 1
  • Мнения: 4 566
пробвали ли сте с хомеопатия, с билки
дори имаше една бабина рецепта с черна ряпа и още нещо ако те интерисува ще се обадя да питам

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
секрет взимахте ли?

# 3
  • Мнения: 449
И Маги беше с такава кашлица почти 3мес. Какви ли не сиропи, бабешки илачи не ползвахме, но не минава кашлицата. Стигна до там, че през нощта не можеше да спи от кашлица, не може да си поеме въздух. По същото време направи отит. Лекарката й изсписа Аугментин и сироп Вентолин. Започнах да й давам една домашна отвара. Незнам от нея ли, от АБ, но кашлицата спря. Ето рецептата:
1с.л. мащерка
1с.л. лайка
2-3 листа индрише
1 листо подбел /може и без него/
1 глава лук, разрязана на четири
1 с.л. ленено семе
1ч.л. синапено семе/хардал/
10бр. орехи, счупени с черупката /измити/
Лененото и синапеното семе се завързват в марля. Прибавя се половин литър вода. Водата трябва да изври до половината.
Два пъти я правих тази рецепта и 2 пъти водата ми извираше повече, стана по-малко от чаена чаша.
Пробвай, дано ви помогне. Но и да не помогне, няма да му навреди.

# 4
  • Мнения: 1 455
Светле, и аз съм на подобно дередже, но в случая по 3 броя и наистина едва имам сили вече. Есен и зима е някакъв кошмар. Кашлица, сополи, спазми...ужас.
Вчера пак бяхме по лекари, защото и тримата кашлят и се оказа, че големите ми имат много уголемена 3-та сливица. Докато не се извади, все ще продължават да имат подобни проблеми. И ние правихме снимки, всичко е ок, но проблемът идва от носа и гърлото. През седмица - две са болни, оправят се и после пак наново. АБ не давам, опитваме с хомеопатията - понякога помага, друг път - не. За остри състояние ни помага, но за хронични - нъц.
Та, консултирайте се с УНГ за таз трета сливица.
поздрави и дано намерите решение на проблемите  Hug

# 5
  • Мнения: 1 116
Какви противоалергични сте пили ?!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И при нас тези истории се случват често - в началото на Януари оперирахме третата сливица и имаше подобрение, но сега с идването н азимата пак се почна. Преди две седмици бяхме стигнали до преднизолон - до такава степен се задушаваше.То не бяха антибиотици , бабешки рецепти, билки, хомеопатия, противоалергични... и аз не знам от какво постепенно отшумя. Хремата и стичащите секрети и тях ги "морихме" с хилядя вида капки. 10 дена сме добре и после пак се почва  Sad Тази сутрин нещо ми се видя, че леко и е запушено нослето и сега умирам от ужас като си помисля, че идват празници ... а ако ние пак се разкашляме отиде Бъдни вечер, Коледа, Нова Година...
Вече започвам да си мисля, че мръсната околна среда е виновна за тези истории при децата.

# 7
  • София
  • Мнения: 311
Вече започвам да си мисля, че мръсната околна среда е виновна за тези истории при децата.

Тази мъгла, в която живяхме почти месец, може би имаш право....

# 8
  • Мнения: 167
Не знам доколко е вярно, но едни познати установили, че тяхното дете има алергия към възглавницата. Наложило се да изхвърлят пухените си възглавници. Опитай за подмениш одеала, възглавници, матраци. Дано скоро откриете какво му е на детенцето  Praynig. Весели празници пожелавам!

# 9
  • Мнения: 3 166
Какви противоалергични сте пили ?!

Вентолин и Кларитин.

Днес пак ходихме на лекар, тъй като както споменах след вчерашната рецепта нещата вместо да се оправят, се влошиха. Отново същото - гърдите и гърлото му са идеални. Отпада идеята за трета сливица, защото не хърка и не спи с отворена уста. Не знам дали това е достатъчно да твърдят, че няма такава. Днес докторката реши, че в крйна сметка е вирус. Ама как е възможно - повече от месец???? #Cussing out  И то след като пихме сума ти лекарства, в това число и Зенат, е какъв е този вирус, дето нищо го не мори? Не знам. очайвам се вече. Следобед се опита да поспи малко - не успя да заспи от кашлицата. Личицето му изглежда ужасно от това безсъние - бледо и с така изморени очи, че е страшно да го гледаш...

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако наистина е само вирус, няма какво да се чудиш, че АБ не помагат.
Пробвай все пак и с хомеопатия. Ако решиш, пиши на лични.

# 11
  • Мнения: 809
Все едно описваш нашия случай, само дето при нас тази кашлица продължава вече близо 3 месеца. Гърдите са чисти. Носът е като река, а кашлицата е най-лоша нощем.
Днес направихме пълна кръвна картина, урина и взехме гърлен секрет.
С кръвната картина и урината всичко е наред.
Сега чакаме резултата от гърления секрет.
При една позната се оказа, че в гърлото са се развили някакви гъбички и се излекуваха.
Вземете гърлен секрет.
Дано се оправят децата, че вече ми се плаче.
П.П. и ние утре трябваше да сме на тържество - първото ни. Sad

# 12
  • Мнения: 463
аз имах същия проблем, но не знам до колко си струва да споделя, тъй като все пак съм възрастна, а не дете. кашлях и ме боля гърлото от миналата зима досега, придружено със запушен нос и сополи. сега като почна новата зима, нещата страшно се влошиха. нощем направо се задушавах. само за протокола, пих всички възможни антибиотици, лекарите не можеха да си обяснят какво става, включително съмнения за алергия. оправих се като спрях да пия лекарства, колкото и да е странно. от момента, в който спрях да се тъпча с медикаменти, спрях и да кашлям. не че те съветвам да правиш същото, просто споделям. може би при мен става въпрос за това, че не вярвам на антибиотици, а на силата на имунната система да се пребори сама, а самовнушението верно е голяма работа.

# 13
  • Мнения: 3 166
, че не вярвам на антибиотици, color]

Ама ние от самото начало /преди месец/ не сме пили АБ. Пробваха със Зенат. Не стана. Решиха, че е алрегия и ни смениха лекарствата. както и да е - от тогава не сме пили АБ. В момента пие Амброксол, Кларитин. Синекод или Димекс редувам при пристъпи нощем /без полза/. Капки за нос - Гаразон, досега не ги бях чувала , ама и от тях не виждаме полза. Отделно , профилактично - Трахизан.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
, че не вярвам на антибиотици, color]

Ама ние от самото начало /преди месец/ не сме пили АБ. Пробваха със Зенат. Не стана. Решиха, че е алрегия и ни смениха лекарствата. както и да е - от тогава не сме пили АБ. В момента пие Амброксол, Кларитин. Синекод или Димекс редувам при пристъпи нощем /без полза/. Капки за нос - Гаразон, досега не ги бях чувала , ама и от тях не виждаме полза. Отделно , профилактично - Трахизан.

Искай гърлен и носен секрет. Заедно. Двете места са си отделни "огнища".
Антибиотик трябва да се пие след направена антибиограма. А не така на принципа кое е по-модерно.... Най-много гадините да станат резистентни и по-трудно да се излекуват.
Дали с хомеопатия или не, трябва да се знае какво се лекува.
Ако всичко със секретите е наред, отиди и направете тест за алергии.
Успех и пиши как сте!

Общи условия

Активация на акаунт