когато пия антибиотик...

  • 896
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 064
 и той, разбира се е съвместим с кърменето, въпросният АБ натоварва ли по някакъв начин организма на детето или не се предава в кърмата? Пия Клацид.
До понеделник дъщеря ми беше на 15 дневно лечение с АБ, първо пи Аугментин 5 дена, получи алергична реакция, след това пи 10 дена Цефзил. Имаше голям проблем с възпаление на едното ухо, парацентеза и т.н. и нямаше как. Сега пък аз съм на антибиотик, пак нямаше друг начин.
Притеснена съм за тотално изтощения организъм на детето и за това, че след толкова дълъг курс на лечение с АБ, сега поема (дали?) 3 вид отново чрез кърмата.
Педиатърката, разбира се, беше категорична, че това е моментът за отбиване.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според Хейл - кларитромицин преминава в кърмата в неизвестни количества (знае се, че преминава от изследвания с животински млека и заради вида му - слаба основа, който позволява да се натрупва в някакво количество в млякото). Няма данни за някакъв ефект при кърмачето през майчиното мляко - а и антибиотика се използва в педиатричната практика. Няма изчислена относителна дневна доза за детето при прием чрез кърмата, защото липсват данните за това в какво количество преминава. Най-високи серумни концентрации при майката се достигат сред около 2ч, а периодът на полуразпад е 5-7ч, така че това може да ти помогне да решите с докторката спрямо кърменията кога да го взимаш, така че детето да получава минимално количество.
Бързо да се оправяте, че явно доста сте го закъсали Sad

# 2
  • Мнения: 4 064
Благодаря, Хедра!

Най-високи серумни концентрации при майката се достигат сред около 2ч, а периодът на полуразпад е 5-7ч, така че това може да ти помогне да решите с докторката спрямо кърменията кога да го взимаш, така че детето да получава минимално количество.

в нашия случай педиатърката и личната лекарка са едно и също лице, не срещам никаква подкрепа. Категорична е да отбия.

Този АБ се взима веднъж на 24 часа, т.нар. таблетка с удължено освобождаване.
Пия го вечер към 7, принципно кърмя вечер и сутрин, като дъщеря ми е особено настоятелна сутрин. Ако изместя вечерното кърмене непосредствено преди приема на Аб, а сутрешното остане към 5-6, както е в момента, дали това ще реши проблема?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това, че е с удължено освобождаване, може би променя нещата Thinking По принцип подобни видове лекарства не се предпочитат при кърмачки именно заради дългото време, в което се поддържат високи плазмени концентрации - за предпочитане са средства с кратък полуживот, т.е. нормалните таблетки.
Но предвид, че кърмиш само сутрин и вечер, да вземаш лекарството веднага след вечерното кърмене е много добра идея - така ще има време концентрацията да спадне до минимум преди следващото кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт