нещо не е наред, помогнете ми!!

  • 1 603
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте на всички тук!
Дано ми помогнете с мнение и съвет Praynig
Положението е следното: с любимия мъж направихме първи опит за бебе. Последваха съсирек и кафяво течение (9 до 13-14 ден от оплождането), втори малък съсирек и ново тридневно течение ( на 26-29 ден от оплождането), отрицателни тестове за бременност.
 Миналия понеделник се потвърди със коремен ехограф, че бременност има. Докторът, който ме прегледа каза , че ембриона е много малък (6-та г. с.); да почакам да мине още време. Днес се видях с моя гинеколог, който ме прегледа с вагинален ехограф. Сега съм в 7-ма г. с. Установи, че няма изразено фетално развитие, няма пулс и е леко отлепен плодния сак. Определи ме като рискова бременност. Каза ми да не се притеснявам излишно, да си пия фолиевата киселина, да се наблюдавам и ако има ново течение или кървене да тичам в специализирана болница. Ужасно съм неспокойна, не знам какво да очаквам
Моля, пишете ако сте били в такава ситуация.
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 381
Съжалявам, че преминаваш през всичко това.

Ако искаш да разбереш какво става бих те посъветвала да си направиш кръвен тест и да повториш след 2 дена, за да видиш дали нивата на хормона ЧХГ растът така както трябва. Това е ранна бременност и всичко е възможно.

Опитай се да бъдеш спокойна, доколкото можеш.

Много съсмет ти желая,

Ники

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 19:23 от Niki1

# 2
  • Мнения: 288
 А нещо не ти ли предписаха да пиеш- дуфастон, утрогестан- на хапчета или свещички, но-шпа?
Много спокойствие и оптимизъм трябват в този момент. Изследване на ЧХГ е добре, но е свързано със стрес около очакването на резултатите, а и понякога стойностите са много объркващи- диапазонът на нормалното е голям. Така че по-добре си полежавай повече и не мисли лоши неща. А ние ще ти стискаме палци и ще се молим всичко да е наред!Кураж, мила! Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 547
Аркана, промяната в стойностите на ЧХГ ще даде информация как се развива бременността. Не това дали е в граници ще даде информация, а това дали след 2 дни е порастнало или намаляло. Не мисля че в твоя случай изчакването е добра идея. Консултирай се с поне още един лекар. Ако трябва и с повече. Стискам палци бебо да е добре и скоро да чуеш сърчицето и да се успокоиш и да изкараш лека и безпроблемна оттук нататък бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен беше горе-долу тако. Прокървихлеко, без болки около 6 г.с., а на другия ден вечерта пак без никакви признаци по-силно, като изпадна голяма част от лигавицата. Незабавно док. ми увеличи  дозата на утрогестана - 3х3, магнерот - 3х1, мускулно ми слагаха 3х2 ампули но шпа в подължение на судмица, а после преминах на таблитки - 3х2. И лежане. Имах леки зацапвания дапреди 10-тина дни. Сърдечната дейност я уловихме в началото на 8 г.с. От прочетеното в нета останах с впечетление, че стигне ли се до сърдечна дейност, шатсовете многократно се увеличават, дори и кървенеето да продължи. Но все пак се страхувам много.
До колкото знам принципно не се вземат такива сериозни мерки при заплашващ аборт, но при мен бременността е в резултат на инвитро.

# 5
  • Мнения: 4 324
arcana - от сърце ти пожелавам всичко да е наред и тревоги те ти много скоро да изчезнат!
И аз като другите момичета ще те посъветвам да направиш кръвен тест през няколко дни, за да се види дали се покачва ЧХГ-то.
Споредн мен трябва да попиташ доктора си и за някакъв прогестеронов препарата - или утрогестан или дуфастин.
И не на последно място много спокойствие и почивка!

Стискам палци всичко да е наред.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лекси ти е писала
Само да кажа, че имаше тук мама, която кърви обилно цяла бременост и за жалост поради един синдром изгуби единия близнак - но това не беше заради кървенето и така с кървене и то много си износи бебето и сега е здрав и прав юнак
Въпроса е да се появи сърдечна дейност и да не се отлепи плацентата

# 7
  • Мнения: 135
Здравей би трябвал да пиещ нещо. Аз пиех папаверин  имах силно  кървеене. Макар, че непомогна и загубих бебо. Само ти казвам не мърдай от кревата. Бъди по-спокойна Wink.

# 8
  • Мнения: 1 335
Здравейте и благодаря за отговорите!  bouquet
Гинеколога ми ми даде да пия но-шпа, 3x1 на ден. И да чакам. Какво чакам обаче Sad ... до 9 януари ... чакам спонтанен аборт ли, да оживее бебо ли ... Не знам има ли шанс ... или каквото и да е..
Иска ми се да не губя надежда. Късмет на всички!  Hug

# 9
  • Мнения: 7 716
Трябва много да се пазиш, не ходи на работа, само на легло. Успех.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 916
Има шанс, не губи надежда.
Пълно спокойствие с режим на легло и дано нещата да се оправят.
Кураж  мила!  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 555
Трябваше поне да ти изпишат Утрогестан, отиди и си направи кръвен тест и после отиди да те видят на 3Д - там всичко се вижда ! Но най-важното е да не се притесняваш и да мислиш само хубави нвща, очаквате най-прекрасното нещо в света, Твоето дете !!!
Имай вяра и всичко ще бъде наред !!! Но задължително отиди  да те видят на 3Д ей така за твое успокоение !!!

# 12
  • Мнения: 19
не се предавай,бъди смела и спокойна.
Не ходи на работа!
Кураж! стискаме палци Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт