Какво да правя?

  • 1 400
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте!
За съжаление и аз май съм на път да се присъединя към вас...
Текущия повод е сравнително глупав: свекървата. Тя е много властен проблем, с тенденция към истерии и няколко мании: да чисти, да готви и всичко да става както тя каже (дали не е характерно за повечето свекърви... ?!). Както и да е.
Та дойде ни "на гости" уж да види внук си, който освен всичко друго е кръстен и на  нея. Изкара ми нервите тотално. Аз направих грешката да се изпусна и да и повиша тон. Тя го използва и е наговорила на мъж ми колко съм ужасна и т. н. Ако беше единичен случаи нямаше да обърна внимание. Но е за пореден и пореден път... Проблемът е, че мъж ми се поддаде на настройките и. Сега като пиша взучи доста "безобидно", но и двамата заговорихме за развод.
Работата е там, че това не е единствената причина за подобно решение... Нещо от около 1-2 години сме постоянно скарани. Той малко прилича на майка си и не умее да си сдържа нервите. Крещи за най-малкото, обижда, дори напоследък открито ме ругае доста брутално. А свекъра и свекървата (най-вече тя) постоянно допълнително обострят положението!
Ето сега тя направи демонстрация и си тръгна "обидена" като нямам представа какво е наговорила на мъж ми. Подочух само, че той се кани да ходи в тях за Нова Година (те живеят в друг град доста далеч) като идеята е аз да остана сама със сина ни, който е на 1 година и 9 месеца.
Демонстративно мъж ми ме обяви за луда скандалджийка, заяви, че нямало да живее с мен и т. н... знаете как е!
Работата е там, че аз не искам отново да правя компромис по този начин!
В моето семейство майката на баща ми правеше подобни истерии. Живяла съм през цялото време в скандали. Майка ми беше все лоша, баба ми настройваше успешно баща ми дори срещу нас. Слушала съм куп обиди по адрес на майка ми и по наш със сестра ми. Не искам и синът ми да преживее това!
Смятам, че това психически тормоз както за мен, така и за него и е по-добре да се разделим с баща му.
Поводът наистина е свекървата, но и постоянните скандали и обиди много ми омръзнаха! Освен друго мога да кажа, 4е ве4е от поне 3 години нямаме никакъв "сексуален живот". Мъжът ми проявява някаква пълна липса на интерес за това. "Записваме се" 2-3 пъти годишно... Не мисля, че ми изневерява, защото през повечето време сме заедно, но..
Момичета, кажете имам ли приини да мисля за развод или издребнявам?!
Искам само отново да ви уверя, че проблемът със свекърва ми е наистина много сериозен и тя ужасно умее да трови живота на всички! Дори дъщеря и едва я изтърпява за повече от ден два!

# 1
  • Мнения: 1 809
Не бих могла да те съветвам каквото и да било,тъй като тези решения човек взема сам!Но едно ще ти кажа,не в свекърва ти е проблемът.Съпругът ти вече е голям човек ,който би трябвало да има све мнение ,а не да се влияе от този и онзи.Ако имаше ясна позиция ,той щеше да намери начин да покаже на майка си ,че не разрешава подобно отношение към съпругата му и намеса в живота на семейството му.Би трябвало да те защити...но...очевидно тук става дума за поредното мамино синче,за което .."Мама каза..! е закон.Повдига ми се от такива,вярвяй ми...Добре,че се спасих от едно такова... CloseАко мислиш,че би могла да повлияеш някакси на съпруга си и да спасиш семейството си,то го направи.Но ти си знаеш искаш ли,имаш ли сили,струва ли си...Ще чуеш много мнения ,съвети,дори и критики...но си задай въпроса на себе си и търси твоя отговор!Пожелавам ти успех и дано нещата да тръгнат в добрата посока!  bouquet
П.П.Не издребняваш,а си наранена и искаш нормален и спокоен семеен живот,което е напълно нормално!Така,че не се терзай относно това,дали издребняваш,а си намери пътя към живота,за който мечтаеш!

# 2
  • Мнения: 175
Ами аз съм от скоро разделена и да ти кажа се чувствам по добре. Моя повод не е такъв, макар че и моето свеки е досадна, но все пак в крайна сметка реших че няма да правя повече компромиси със себе си заради някой който не ги заслужава. Сама трябва да вземеш решение, никой не може да ти каже какво да бъде то и дали ще бъде правилно. 

# 3
  • Мнения: 2 956
Сама трябва да вземеш решение, никой не може да ти каже какво да бъде то и дали ще бъде правилно. 
Това е така наистина- сама трябва да решиш....аз сако мога да ти кажа,че на твое място не бих търпяла,ама хич въобще повече такова отношение  Naughty
Желая ти успех каквото и да решиш, но според мен не си заслужава да си тровим живота с хора,които даже не ни уважават...а уважението е може би най-важното в един съюз (поне за мен)   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
........... от около 1-2 години сме постоянно скарани... не умее да си сдържа нервите... Крещи за най-малкото, обижда, дори напоследък открито ме ругае доста брутално. А свекъра и свекървата (най-вече тя) постоянно допълнително обострят положението!
... мъж ми ме обяви за луда скандалджийка, заяви, че нямало да живее с мен ...
... постоянните скандали и обиди ...ве4е от поне 3 години нямаме никакъв "сексуален живот"...."Записваме се" 2-3 пъти годишно...

Момичета, кажете имам ли приини да мисля за развод или издребнявам?!

Прочети това, което остана като ти изчистих постинга... А сега си отговори сама на въпроса дали издребняваш?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
MALVINA, на фона на това че я ругае и не правят секс...това със свекървата ми се вижда бял кахър направо...  Sick

# 6
  • Мнения: 1 425
MALVINA, на фона на това че я ругае и не правят секс...това със свекървата ми се вижда бял кахър направо...  Sick
И аз така мисля - лоши свекърви има доста (ако се съди по форума) ама ако се разбира с мъжа си винаги може да обяснят на свекървата че в тяхната къща те са си стопани и да не им се бърка. Ама мъжа като слуша само майчето си, и ще оставя сама жена си и малко дете за празниците, и секс не правят ... кво е тва 3 пъти годишно да не сте на 100 години  Shocked ... лоша работа.

# 7
  • Мнения: 1 680
ОООХ, колко семейства са разделили тея родители, просто не е истина.

Постъпи така, както ти диктува сърцето, ако не се чувстваш добре, чувстваш, че вече няма за какво да се бориш, тогава... пътя е да си търсиш щастието другаде.

# 8
  • Мнения: 1 809
MALVINA, на фона на това че я ругае и не правят секс...това със свекървата ми се вижда бял кахър направо...  Sick
Абсолютно,точно това и аз исках да подчертая...НЕ свекървата е проблемът...,което е още по-лошо за съжаление..

# 9
  • Мнения: 263
Много благодаря за мненията ви! Такова решение сигурно винаги се взима трудно! А става още по-трудно, когато вече има и дете. Много ми е болно за сина ми, който ще се чуди защо баща му го няма...
Но наистина като че ли това е по-малкото зло...
Добре, че сте вие, защото аз много лесно се поддавам, когато се опитват да ми вменят чувство за вина и бях започнала да си мисля, че само аз съм виновна и се превземам... Много беше важно да чуя мнението на хора, които могат да погледнат по отстрани. Все още нищо не сме направили двамата с мъжа ми, и на мен ще ми се наложи да изчакам по други причини, но... страхувам се, че няма да се запази семейството ми... Confused

# 10
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Послушай сърцето си,мила.
Аз съм пред подобна дилема сега и също не смятам да правя компромиси със себе си,уморих се да го правя. Моята свекърва е душичка обаче,аз с нея проблем нямам,но ще имам,когато постъпя така,както сърцето ми иска.

# 11
  • Мнения: 6 315
Не искам и синът ми да преживее това!

Мисля, че сама си взела решението вече, просто ти е ... някак гузно може би (чувстваш се виновна, повярвай ми - това не бива да правиш) и те е страх от неизвестното и търсиш просто подкрепа, а не съвет. Може и да бъркам разбира се Simple Smile, но от прочетеното оставам с такива впечатления.

Кураж ти желая! Децата питат, така е, но и отговори има Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 175
Какво стана? Докъде докарахте нещата? Остави ли те сама на Нова година? Разделихте ли се?

# 13


sexsa e vsi4ko niama li go tova ne e semeistvo vse edno da si jiveia s priateli i poznati ili s tatko

Общи условия

Активация на акаунт