на 2 месеца сме и имаме запек ПОМОЩ

  • 2 423
  • 26
  •   1
Отговори
На 23 навършваме 2 месеца, а от 10 дни имаме запек. Детенце е на кърма и от седмица започнахме сок от круша и сини сливи за разхлабване. пробвахме дуфалак,овесена вода и какво ли още не и нищо не помага освен клизма? моля ви за помощ, защото джипито няма повече идеи а в частната поликлиника ни казаха Е какво толкова? с термометъра и така, тя все ще се изака. а ако свикне? до преди това ходеше след всяко ядене, а сега по 2-3дни се напъва и ако не я изакам така ще се напъва само Sick
моля ви помогнете

# 1
  • Мнения: 3 146
Свекърва ми разказваше, че мъжът ми е бил до 1г. на кърма все, обаче е имал постоянен запек и го изаквала доста дълго с термометър. После не е имал проблеми с изхождането и дори бързо се е научил на гърне да ходи.
Когато започнете да давате пюренца, ще му стане по-леко (сигурно към 3м). Те действат много добре, тези на Ганчев съм ползвала аз.

# 2
  • Мнения: 1 448
При всички положения - СПРИ всякакви сокове, води от овесени ядки и прочее, малко е още детето и може да си докарате големи проблеми  #Crazy Прави масаж около пъпчето по посока на часовниковата стрелка, свивай краченцата към телцето, върти му лекичко краченцата все едно кара колело  Hug Помоли модераторите да ти преместят темата в Кърмаческия, мисля че там най-добре ще ти помогнат! Явчо се оправи с 3 седмици Дуфалак, беше точно на 2 месеца  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
може да е нормално и е свързано с усвояването на кърмата.Много теми са пускани за това и винаги са за бебчета в тази възраст Peaceмоя мишок беше така точно от вашта възраст а сега ака всеки ден.Не съм го изаквала с нищо,нито със сокове и пюрета Naughtyпросто си акаше на 3-4-5 дена.За напъването и аз си мислих че се мъчи но и сега продължава ,то си е от коликите.Остави го веднъж да не го изакваш и виж кога и как ще се изходи.

# 4
  • Мнения: 5 393
Има много теми за този прословут"запек" при кърмачетата.
Първо бих те посъветвала да спреш да и даваш всякакви сокове и тем подобни и да карате само на кърма.(и все пак ти си майката, ти решаваш).При изключително кърмените бебета е много често срещано явлението да не се изхождат по няколко дни(повече от 7 понякога).Нормално е.Просто се изхождат по-рядко, но по-обилно.Ако има запек акитата са твърди и на топчета.С тези сокове само може да си влошите коликите.Ако не показва признаци на дискомфорт и болка бебчето(освен от коликите), те съветвам да го оставиш да се изаква самичко(при положение, че е само на кърма имам предвид).

# 5
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Запекът може да е в резултат на кърмене, когато си била болна - при нас беше при кърмене след мастит. За соковете - ако не увеличават коликите, може да дадеш сок от круши или сливи, компот също става. 1-2кафени лъжички. Казвам го, с риск да бъда освиркана, но просто казвам какво помогна на сина ми, след като Дуфалак, термометър в дупето и масажите не помогнаха.  Като последно средство (неизпробвано от мен, но препоръчано от приятелка, просто се изака след сока) е бъркане отзад с дръжката на листо от мушкато или подострено парче сапун. След това при нужда давах по малко овесена вода (както видях, някои майки не са на моето мнение) и регулирахме стомаха, докато дойде времето за захранване. И него го направих по-рано, от колкото ми препоръча педиатъра, за да мога да регулирам изхождането с хранат, а и кърмата ми намаля рано. Привърженик съм на по-ранното, но по-бавно захранване, защото мисля, че по този начин много по-щадящо бебешкото стомахче свиква с храната на големите и храносмилателните проблеми са по-малко.
Ако бях послушна, трябваше до края на 6-ти месец да давам само кърма и адаптирано мляко, а в края на 8-ия - намачкани зеленчуци с по-едри парченца и смляно месо.
Но не бях  Joy почнах соковете още втория месец. Но нямахме никави колики, затова успяхме да се справим. Но това е друга тема

# 6
  • Мнения: 2 266
Не искам да те плаша,но това е много сериозен проблем.Детето ми е на 2г.и 7м.Има страхотен запек.Нищо не помага.Отидохме в Пирогов.Направиха му снимка.Оказа се,че е роден с удължени черва.Моят съвет е да итодеш веднага на лекар и да не отлагаш.
  Желая ти късмет!

# 7
пробвай с чай Блевит не сам го пробвала,лекарката ми го беше казала,че и ние имахме лек запек

# 8
  • Мнения: 377
И моят син точно на 2 месеца беше с запек а беше на кърма.Помогнаха ни масажите както са описани по-горе , също и овесената вода тогава му дадох 2 лъжички и сок от сини сливи но хип и помогна след 2-3 месеца имахме същия проблем и тогава му взех глицеринови свещички от аптеката и резултата беше след 5 мин пълен памперс.Сега си ака 1-2 пъти дневно без проблем и на гърне.Съвет от неонатолог тогава беше- да не свиква да му се помага че довеждало до лениви черва и че бебе на неговата възраст трябва до 72-рия час да се изходи иначе е опасно.Успех!Знам какъв ад беше-Дано се справите бързо с проблема!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Свекърва ми е педиатър и казва  да се остави детето само да се изходи и да се види косистецията на акито. Ако дори след продълзително неходене е меко- не е запек, просто по-пълно усвоява кърмата. Ако е нна бърабонки значи е запек и трябва да се приложат гореспоменатите мерки

# 10
  • Мнения: 4 566
понеже на тази тема станах половин доктор от обикаляне по разни светила , смея да твърдя че проблемът ти е почти никакъв и само с една консултация при гастроентеролог ще се разрешат нещата
във варна мога да ти дам кордианти
а дотогава давай сокче круши е удачно , не ябълка , може дуфалак , масажчета , гимнастика
след 48-я час фекалиите започват да гният в организма т.е желателно е да ги няма вътре
НЕ давай вода от от овесени ядки, никакви помощи с мушкато или сапун , като съвсем краен вариант е термометъра
лекарите казват че няма привикване към това , но аз мога да споря дълго че има
бебетата свикват да чакат външна намеса и червата им стават лениви просто няма отърване.
и прочети това
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/140/53/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1003/53/

# 11
  • Мнения: 145
Моя съвет е преварен зехтин,на нас ни помогна и то много
Успех

# 12
  • Мнения: 1 013
На нас нищо не ни помагаше, пробвахме всички средства против запек на тази възраст! Проблемът най-често е в неусъвършенстваната храносмилателнасистема на бебе и сигурно подобен проблем се появява при голяма част от бебетата. Но за твое спокойствие може да заведете бебчо на гастроентеролог, ние така направихме, но не ни обърнаха особено внимание- явно е често явление! От мой личен опит казвам- Период е и търпение, ще отмине!

# 13
  • Мнения: 512
Ох, все едно слушам себе си! И ние преживяхме този кошмар на 2-3 месечна възраст..., я се опитайте да намерите круши за сок през април! Обиколихме докторите, всичко пробвахме - никакъв резултат - 7 дена без ако...
Един ден срещнах случайно една майка на площадката и се заоплаквахме взаимно - като й разказах, тя ме успокои с думите "Мила моя, детенцето не си дояжда, пробвай да го дохранваш след кърменията. Като не си дояждат, усвояват всичко и просто нямат какво да изакат".
Хуквам аз при наща докторка - с блеснал поглед й разказвам какво съм чула, а тя умря от смях, не била чувала подобна глупост - кърми си, вика, детето и спокойно. Спокойно, ама 10 дена минаха, бебо се напъва, мъчи се душичката и резултат  - няма...
И решихме да пробваме - давахме по малко мляко след всяко хранене и ЧУДОТО СТАНА!!! Просто нямам думи - стомахчето му си е съвсем редовно и досега. Оказа се (мерихме го преди и след всяко кърмене, за да разберем колко изсуква), че е хапвал само по 40 грама (!!!), което е крайно недостатъчно за неговата възраст. Объркващото беше, че той не даваше презнаци на гладно бебе - не плачеше, спеше си спокойно и т.н., откъде да разбера, че е гладен?
Нищо не пречи и вие да опитате по този начин - при нас проблема се разреши още от първия ден, в който увеличихме храненето.
Успех!

# 14
  • Мнения: 2 266
Моя съвет е преварен зехтин,на нас ни помогна и то много
Успех
И как го преварява? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт