Кашлица и бременна в 9-ти месец. Помогнете

  • 11 427
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравеите мами и бъдещи такива.
Моля помогнете от един месец ме мачи една кашлица която с нищо не се оправя.Бременна съм в 9-ти месец и много се ритеснявам за моето малко бебче да не би да му навреди това. Ако някои знае някакъв лек или савет нека ми го даде ще го приема с радост. Какво ли не опитах хапчета, сиропи, инхалаций, народна медецина, магарешко мляко, абе нямам думи ooooh! Наистина много се притеснявам за бебо.

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 07:08 от tanq ankova

# 1
  • Мнения: 1 117
Таня , аз съм в седми месец и както теб ме мъчи кашлица от преди месец. Пих какво ли не , но не помага. На бебчо не мисля ,че можеш да навредиш , единствено може да се предизвикат контракции от кашлицата - при мен стана така. Доктора тогава ми обясни ,че по време на бременност секретите се втечняват и това е причината за запушен нос , хрема , кашлици, бяло течение...
Но все пак, можеш да се допиташ до твоя доктор , за да си по-спокойна Hug

# 2
  • Мнения: 683
Ами не спирай с чайовете и т.н. И аз изкарах една лоша кашлица Даже вземах лекарства /по лекарско предписание/ Защо не се консултираш с лекар? Все по-ще знае кое е добре за теб и кое за бебчо... newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
На своя глава-само чайове.Лекарства-само изписани от лекар-а всъщност той какво ти каза?

# 4
  • Мнения: 27
Ами ходих дори и на специалист и при личния но никои не смее да ми изпише някакъв антибиотик

# 5
  • Мнения: 260
Аз карам само на чайове и Хомеовокс за гърлото. Все пак питай твоя лекар. Иначе никакви антибиотици, най-малко пък на своя глава!  Naughty

# 6
  • Мнения: 27
Разбира се че на своя глава нищо няма да изпия, но забравих да напиша че мен гарло не ме боли само тая тъпа кашлица Whistling

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз пих сироп Бронхиксин,по препоръка на моя гинеколог. Помогна ми. И аз бях в 9 месец. Peace

# 8
  • Мнения: 144
Здравей.Аз също имах много лоша кашлица от началото на 8 месец ,и така с подръчни и безобидни илачи се опитвах да я спра,но  без резултат.Моята лична лекарка също не искаше никакви антибиотици да ми изписва,но накрая се принуди-беше доста късно и се наложи дфа ме приемат в болница с  диагноза бронхопневмония.Там прошка няма-венозно антибиотици и още лекарства.Сега съм здрава,бебчо е добре,но по добре с по- сериозни лекарства още при поява на първ симптоми,отколкото да се мъчиш и накрая пак нещата да опрат до9 антибиотиците.Пожелавам успех и бързо оздравяване и леко раждане.

# 9
  • Мнения: 27
Благодаря на всички които се отзовахте. Аз не се притеснявам за себе си а за бебчо. Даи Боже само на него да не навредя. На мен док ми каза че дробовете са ми савсем чисти, аз сащо си осе Outta Jointщам че там нямам проблем. Дразненето е само в гарлото.

# 10
  • Мнения: 5 362
Благодаря на всички които се отзовахте. Аз не се притеснявам за себе си а за бебчо. Даи Боже само на него да не навредя. На мен док ми каза че дробовете са ми савсем чисти, аз сащо си осе Outta Jointщам че там нямам проблем. Дразненето е само в гарлото.
Да не е нещо на алергична основа?!?Предполагам просто.Щом нямаш други признаци и болки в гърлото... newsm78
На мъжо така му откриха фарингита,но това е малко отклонение от темата,само инфо.

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз имам ужасна кашлица и по препоръки от форума си взех спрей за гърло Прополис. Гадничък е, но вчера съм се закашляла точно 3 пъти и се чуствам много по-добре.

# 12
  • Мнения: 2 631
Не се притеснявай! Hug
В самия край на бременността ми /втората/ ме връхлетя вирусна пневмония с адска кашлица с храчки.  #2gunfire Приеха ме в болница инжектираха ми пеницилин и пиех сироп, но забравих кой точно.
Естествено, че се притеснявах за беба, но всички доктори ме уверяваха, че тя вече е достатъчно голяма, за да й навредя.
3 дни след като ме изписаха от болницата родих със секцио /по други показания/ здраво и хубаво бебче. Още имах кашлица, която в комбинация със секциото е неприятно, но това вече си беше само за моя сметка - беба беше родена. Peace
УСПЕХ! Hug

# 13
  • Мнения: 27
оофф Whistling Дай боже само бебо да е добре за нищо друго немисля, обаче напоследак малко се притеснявам че имам лекички болки ниско долу, явно е от кашлицата от самото надуване.

# 14
  • Мнения: 1 382
Има една билка, волски език, която много помага за такава кашлица. Самата аз я търся в момента щото бухам яко, а и кърмя , но нещо не я намирам, а съм пила.

Общи условия

Активация на акаунт