Отговори
  • Мнения: 422
Някой знае ли след колко време се проявяват и какви са симптомите при предозиране на адреналин, гентамицин и алергозан?
Интересува ме, защото предозирахме капките за нос на детенце. Вместо предписаните по 3 капки във всяка ноздра, сложихме в едната около 6 капки. Детето ме бутна докато ги слагах.  Написаните лекарства са едни от съставките на тези капки. Капките са изписани от д-р. Улевинов (УНГ, Александровска болница).

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Ние много пъти сме ползвали тези капки и сме много доволни ,изведнъж пресича хремата.Имахме и трета сливица за ,която доктора каза че ,вече се е прибрала .Аз лично не мога точно да преброя капките  детето няма търпение да ме чака капка по капка  меря докъде се пълни капкомера при определения брой капки и ги слагам наведнъж ,може и да не слагам съвсем точно Thinking.Мисля ,че не е фатално ако се притеснявате много, обадете се на доктора той ще ви каже дали е опасно,винаги  е обяснявал добре Simple Smile

# 2
  • Мнения: 422
Благодаря!
Вече звъняхме,  но никой не вдигаше моб. телефон. Утре ще го търсим пак, поне да даде някакво инфо.
Ние за първи път ползваме тези капки. Вече трети ден слагаме, но нямат някакъв съществен ефект. Да се надяваме, че след още ден-два, ще свършат работа Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 193
Аз знам ,че за да са ефикасни трябва много добре да се почисти нослето.Доктора го прави в кабинета при прегледа особено при много малки деца ,които не могат да се издухат/ и веднага се почват капките/.

# 4
  • Мнения: 1 858
Мисля, че не е нужно да се притесняваш не си предозирала кой знае колко. В момента ние сме с същите капки. Като ви чета разбрам, че са ефикасни но кога трябва да очаквам да пресекат хремата? За сега само веднъж съм капала. На сина ми (който е на 3,6) му изписаха 3:5 капки в всяка ноздра.

п.п. Аз ги слагам с двукубикова спринцовка (5 капки са равни на 2 деления от спринцовката значи 1,5 деления са = на 3 капки ) пробвай става по-бързо и лесно без да се притесняваш от предозиране. Все пак си отмеро колко точно капки са на 1,5 деление.

# 5
  • Мнения: 1 858
А, държите ли капките в хладилник?

# 6
  • Мнения: 422
Не в хладилник, лекаря каза на тъмно и хладно, но не в хладилник.
Каза 4е са с около 20-ина дена трайност, да гледаме да не порозовеят само, тогава ве4е не са годни.
Намерихме лекаря на сутринта след предозирането, каза 4е нямало проблем дори 3-4 капки отгоре на предписаната доза да се дадат.
Нослето ни мина за 4 дена.

# 7
  • Мнения: 934
А как се казват тези капки? Имат ли си име или се приготвят в аптеката?
Заинтригувахте ме!

Общи условия

Активация на акаунт