кенгуру - на колко месеца?

  • 6 885
  • 36
  •   1
Отговори
Бебчо е почти на 2 месеца, но все още не може да си държи главичката изправена. Опасявам се, че все още не е настъпил момента за кенгуру, въпреки, че много ми се иска да го ползвам. Склонна съм да мисля, че в голяма степен ще помогне за намаляване на болките от коликите.  newsm78Моля, споделете, мами...

# 1
  • Мнения: 8 242
От 20тия ден започнахме да го слагаме по малко, защото не понасяше количката  Crazy Към 2рия месец доста време прекарваше в него.. почти само така спеше  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 829
Ако кенгурото му поддържа главичката може още от раждането. Аз го носех още като беше на 10-15 дни, ртогава си купих.

# 3
  • Мнения: 1 896
Носенето е много полезно, не само против колики, а и въобще малките бебоци се чувстват много по-сигурни гушнати до мама (или татко). Не всяко кенгуру е подходящо за такова малко бебче, затова най-удобно и лесно е да си направиш слинг. Освен че става за току-що родени, имитира положението на бебето в майчината утроба, може да се кърми в движение в него и изобщо е страхотно приспособление. Виж например тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.15

Аз моето дете го носих до 1 годинка - и по-нататък може, но почна много да ми тежи. Както и да е - сега поне върви сам, но периодът на носенето ни е много мил спомен.

# 4
  • Мнения: 1 029
Наистина зависи от кенгурото - трябва да е такова, което придържа главичката изправена. Ние започнахме да я слагаме някъде през втория месец, въпреки че нашето кенгуро беше пригодено и за по-ранна възраст. Първоначално я носихме с лице към нас, а после като започна да държи главичката си - с гръб към носещия. Така може да наблюдава всичко и е истинско удоволствие за нея. Обожава да я носят така!  Peace

# 5
  • Мнения: 2 039
От 20-тия ден,но задължително с твърд гръб и е желателно в началото да му се придържа главичката  Peace

# 6
  • Мнения: 2 807
За кенгуру - трябва главичката и гръбчето да са укрепнали, т.е. след 2-я месец.

Моите човечета съм ги слагала след навършен трети месец, въпреки, че бяха "готови" и по-рано  Wink

# 7
  • Мнения: 983
Аз започнах да я слагам от 2-рия месец, но не й беше въобще удобно и много се въртеше. В крайна сметка се отказах Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 252
Зависи от кенгуруто. Едното ми беше с твърд гръб и бе подходящо за новородени, но след 5-я месец ни стана малко. Сега все още го нося в кенгуру, защото само така мога да вляза с детето в кварталния магазин. Слингът е удобен, но човечето ми много дотежава и много се върти. Иначе казано използвам го, но много по-малко.

# 9
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако си купиш с твърд гръб може и по-рано.Аз ползвах такова още в първия месец.

# 10
  • Мнения: 359
Na6eto e spec. za novorodeni, no az go slovih edva kogato napravi 1 mesec.

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
нашето ни го подариха на погачата и веднага влезе в употреба т.е някъде към началото на втория месец

# 12
# 13
  • Мнения: 1 947
Може и съвсем отначало, но в каквото и да е кенгуру, слинг или шал, не слагайте детето с гръб към вас! Вредно е и за краката, и за гръбнака, и за главата. Коремът на бебето трябва да е винаги към тялото на носещия го.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямаше две седмици като излязохме за първи път с кенгуруто - то е Чико, с твърд гръб. Юнакът се чувстваше чудесно, спа през цялото време, направихме малка разходка из квартала.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт