Постни бонбони и питка?

  • 1 515
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 109
В събота ще правим кръщене на малката и в църквата са казали на свекърва ми, че трябва да носим постни бонбони, питка и вино. Вино - ок. Питката си представям, че не трябва да има яйца и мляко, но задължително ли трябва да е содена или може и с мая? А за постни бонбони за пръв път чувам. Моля ви помагайте! Hug

# 1
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Първата идея кояро ми хрумна за постни бонбони е за такива с черен/натурален/ шоколад. Има едни които са ми любими"Класика" сигурна съм че са с натурален шоколад и лешници, но все пак чети съдържанието.

# 2
  • Мнения: 2 700
Надявам се, че още не е късно за кръщенето.
След като си от София, можеш да отидеш в църковния магазин срещу бившия централен Кореком. Влиза се в един безистен, където пише питки, жито. Там се продават само постни неща, съобразени с религиозните изисквания, правят питки и т.н. Ако вече си се сборила с проблема с питката, бонбоните, които се водят постни са едновремешните лимонови резенки и локумите.
Весело изкарване и предварително честито  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 587
nandi, шоколада не е постен Wink Wink Wink

svetlya, Ако имаш време в къщи да приготвяш разни неща ето ти и 1 рецептичка от мен за постни и здравословни бонбони:

1ч.ч. финни овесени ядки
4с.л.слънчогледов тахан
1ч.ч.нарязани орехи
1-2 ч.л. канела / на вкус/
3-4 с.л. олио

Всички продукти се смесват.Правят се малки топчета,овалват се в кокос или смлени ядки и се слагат в хладилника за няколко часа, да се стегнат.

А ето тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151851.0  има много добра рецеппта за локумки, който също са постни



Общи условия

Активация на акаунт