Пасирането на храната до кога

  • 1 240
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Бях чела, че е хубаво да не се пасира фино храната на 10м. бебе, моето вече не е съвсем бебе (вече11м.), а още му пасирам харната на каша, защото усети ли че има по-едри частици започва да се дави. Как да направя по-плавно прехода?Нали скоро ще иамме рожден ден?Нали сега е времето на преходната храна?

# 1
  • София, България
  • Мнения: 2 222
не би трябвало да се дави вече, ние направихме прехода с едно зеленчуково пюре има на ОВКО- зеленчуково асорти, то  е по едно смляно, но пък е много гъсто и го разреждам с малко преварена вода. Учуден беше отначало но после го ядеше без да му прави впечатление. Постепенно пюретата, които правя в къщи взех да ги правя с миксера, а не с пасатора и така остават по едри частици.  Яде ги без проблем. Но пък аз се чудя вече как ще минем на още по едри храни, та ще следя темата, да видим другите мами какво ще кажат

# 2
  • Мнения: 657
Аз съм пасирала храна 3-4 пъти не повече,смачквам я с вилица.Ние сме на кухня и там яденето не е пасирано,а смляно,но има по големи късчета ,до сега не сме имали проблеми дъвче си

# 3
Чувала съм,че децата в мига в който се научат и свикнат да ядат пасираната храна веднага след това трябва да им се даде смачкана с вилица и т.н.храна.Ако не се улови този преходен момент после ставало по трудно.Сина ми вече е на 8месеца ,но вече му давам и непасирани храни

# 4
  • Мнения: 9 901
мдам, моят хубостник не ще непасирана храна. Гризе ябълки, банани, бисквити, но манджата трябва да е пасирана, иначе му се повдига. Но не знаех, че съм изпуснала момента. Опитите ми да го докарам до намачкана храна продължават вече 2 месеца без успех.

# 5
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
това кога става прехода си е до дете - има деца които и като по-големи около годинка не искат непасирана храна в което няма лошо и не би трябвало да се насилват ... няма дете което да не се научи и в момента в който почнат да комуникират повече е по-лесно ... при нас от 8м. започнах леко да пасирам по-едро и така лека полека увеличавах едроста на частиците,без проблем дъвче по-големи парчета и не ми е отказвала непасирана храна  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 448
Моят хубостник яде само финно пасирана храна, единствено се справя с миниатюрни късчета хляб/кроасан  Tired Ама наистина миниатюрни.........

# 7
  • Мнения: 2 047
   Според мен същественото е, че може да се научат да гризкат бисквити, плодове, зеленчуци и т.н. , но ако е супа например (повечето течност и вътре плуват по-едри парчета) тя е нееднородна и не могат да правят разлика между течността и парчетата и често се задавят.

# 8
  • Мнения: 541
Да и аз мисля че си е до дете, когато е готово то ще ти покаже само. Иначе Борко е горе долу на вашата възраст и също яде гладко пасирана храна, така се дави и почервенява целия че ме е страх да му дам по едро смляна храна. От време на време пък като му предложа нещо да гризка се справя добре. При някои деца този преход от пасирана до едро смляна храна продължава по дълго.

# 9
  • Мнения: 3 205
Зависи от детето. Ако на Иво храната му харесва, я яде, независимо колко са едри парчетата (на осем месеца съм му давала варен ориз на цели зърна и яде без проблем). Ако не му харесва, разиграва театър, дави се и повръща (домашно месо, накълцано на микроскопични парченца примерно).
Пробвай първо с неща, които много обича. Давай му да яде сам с пръсти - не само сухари и бисквити, а и пюретата също, намачкани на по-едро. Давай му да експериментира сам с лъжицата. Мацаницата е ужасна, но така се учи най-добре.

# 10
  • София
  • Мнения: 630
Съгласна съм, че е различно при всяко дете, но за мен е важно и да се предлагат възможност на детето да се научи. Уменията за дъвкане са част от неговото развите и е необходимо да се стимулират. И аз срещам трудности когато давам непасирана храна. Затова първо предлагам намачкана с вилица храна и когато малката започне да показва признаци на раздразнение и отказ, пасирам останалото количество. Лъжичката я изсипвам встрани, за да не гълта храната веднага, а да я прехвърля в устата и да прави дъвкателни движения. Има известен напредък, но все още не може да изяде голямо количество намачкана храна. Най-трудно и е да отдели парченцата за дъвкане в по-течна храна и засега не предлагам такава храна засега.

# 11
  • Мнения: 5 026
Аз от около месец и половина давам по-едро намачкана храна и бебе я приема доста добре.

# 12
  • Мнения: 4 242
Има много храни които дъщеря ми яде без проблем, както манджи,така и сухи, обаче месо има ли, примерно кайма или агнешко, телешко и подобни жилави истории, дъвче, но не гълта и се дави дори, отказва направо храната, така че ОЩЕ пасирам в тези случаи. Зависи от храната и най вече от детето, води се по него! Peace

# 13
  • Мнения: 108
Mили мами, по-рано си мислех че пасирането на храната е проблем, но в момента синът ми отказва да яде нещо друго различно от кремчета и изобщо десерти, банани и адаптирано мляко.Дали зъбите са виновни за това?

Общи условия

Активация на акаунт