Психологичен въпрос

  • 2 008
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
знае ли някой,какво може да се случи на плода или по-скоро на бъдещото бебе,когато майката през бременността не е спокойна.
остоянно има ядове,стресови ситуации,плаче и неприятните ситуации са повече от положителните.
Защото нали казват,не се ядосвай,бъди спокойна защото ще се отрази на бебето.Какво точно значи това?
Ако има някоя родила вече жена преживяла такива отрицателни емоции да ми каже какво всъщност е детето й.
Благодаря на всички Confused

# 1
  • Мнения: 4 965
На родено здраво бебе не мога да ти кажа дали и какви последствия може да има, но проблемите (поне на по-ранен етап) могат да доведат до спонтанен аборт, преждевременно раждане и загуба на бебето.

# 2
  • Мнения: 109
С големият си син бях болнични почти цялата бременност. Имах някакви отрицателни емоции от типа - завършвах висше, последни изпити, напрежение. Бебето, а сега голямо момче - все още е нервно дете. Много ревеше, особено нощем и тогава мислех, че има връзка мойто изживяно напрежение с неговото състояние.
С втората си бременност, до края бях на работа. Опитвах да съм спокойна, но баткото го оперираха, след това получи усложнения и толкова рев изревах и толкова нерви изхабих, че очаквах най-ревливото и нервно бебе на света. Но се роди едно спокойно и усмихнато бебе.
Всяко дете е различно. Добре е майката да е спокойна, но не мисля, че задължително нервността и притесненията й определят характера и темпераментта на бъдещото бебе.

# 3
  • Мнения: 5 393
Аз имах доста ядове по време на бременността, и финансови и лични, ходех и на работа до последно-слава богу не се отразиха на самата бременност(много леко я изкарах) и на бебето-Иво  е спокоен и весел. Съжалявам, че преживяваш отрицателни емоции, мога само да ти пожелая да изчезнат и да бъдат заменени от положителни, и накрая да родиш едно здраво и спокойно бебче.Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 9 990
Никакво...според мен.Имах трудна  бременност с първото-рев, рев, ядове, скандали, ремонти, смърт...какво ли не. ooooh!Бебе-здраво -разбира се, но и спокойно след раждането.Спи, яде, спи, яде...и ака от време на време... Grinning Та последствията са единствено за твоя сметка-нервната система заминава май... Confused

# 5
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че трябва да се безпокоип. Аз лично имах доста ядове и нерви по време на бременността си, но Яна си е весело и усмихнато детенце Hug

# 6
  • България
  • Мнения: 3 617
Ох, знаете ли ка ме успокоихте и мен. Всички казват, че трябва да си спокойна за да ти е здраво и спокойно бебето, а аз съвсем не съм от спокойните и често плача, а от това още повече се притеснявам, че вредя на детенцето си и още повече се плача - абе хормони.

# 7
  • Мнения: 1 596
здравейте,благодаря че ми отговорихте Wink
малко се поуспокоих.дано и при мен да бъде така и детето да е спокойно,живо и здраво.
а за моите нерви....да няма да се върнат.
и все си казвам вече няма да се ядосвам,но ето че някои неразбирателства ми бъркат в нервната система яко Cry
дано и при мен се случи като при вас,детето да е спокойно.
 Winkблагодаря ви.

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Добре е да бъдеш спокойна, за да бъде спокойно и детето, когато се роди.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
И аз да се разпиша  Laughing Работата ми беше тежка с много хабене на нерви, това до 5ти месец, когато излязох в болнични и не се върнах, от друга страна не можах да избягам от майка ми, която за всичко прави проблеми и скандали. Много сълзи излях покрай тези караници, даже получих силни контракции в края на 8ми месец, а  и мъжа ми го нямаше тогава и доста се бях шашнала, само той може да ме успокой след "разговорите" ми с майка ми. Тя идва след това да се извини, но след дъжд качулка, както казват хората. Бебка е сравнително спокойна, в болницата не й се чуваше гласчето, вкъщи дядо ми се чудеше защо не плаче, все едно няма бебе. Сега се обажда доста повече, но и характера й вече се проявява и ако не получи това, което иска плаче, но мога бързо да я успокоя Hug
Но съм сигурна, че караниците ни след като Ани се роди й се отразяват, по скоро усеща, когато съм изнервена и тъжна.
Пожелавам ви по-малко неприятности, тревоги и сълзи. Лека и бизпроблемна бременност.  Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 936
За да каже народа нещо, то явно си има причина, макар и не засягаща всички първоначално. НО - майката и детето са едно - каквото яде тя, това яде и детето; каквото пие тя /алкохол, кафе, наркотици .../, това пие и детето; каквото мисли тя се отразява на детето, защото те са свързани. И ако в първите месеци от живота бебето на нервна майка е спокойно, това изобщо не означава, че нищо не му се е отразило - спокойно - ще дойде време и нервността ще избие по един или друг начин, независимо на колко години е то.
И още нещо - в първите месеци на бременността преживяна тежка емоционална криза може да предизвика промени от хормонален тип, които да се отразят на мозъка на плода и това да промени сексуалната му ориентация. Не си го измислям, а цитирам изследвания, публикувани в книгите по психология.
Така че при всички случаи е по-добре майката да е спокойна!!!

# 11
  • Мнения: 9 990
Колко години да чакам да се прояви нервността при моето тогава?Че вече минаха доста, пък все още е кротко, спокойно дете, занимава се само, не обсебва мен или някой друг... ThinkingТ.е-моето дете отдавна не е бебе newsm78

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 559


Извинявай но малко повече такт и по-оптимистични прогнози мисля че биха били по-конструктивни от назидателния ти тон. И какво предлагаш на бременните, при които - не ги ли е срам - животът не тече по мед и масло. Понякога нещата се случват и колкото и да ни се иска не можем да ги променим. Като чета такива постинги като твоя честно се чудя защо просто не си замълчават такива черногледи.


Така че при всички случаи е по-добре майката да е спокойна!!!
добре че беше ти да допринесеш за спокойствието на разтревожените майки   

Аз ви желая наистина спокойна бременност и възможност да и насладите, защото знаем че е неповторимо преживяване за всяка жена. И наистина съм убедена че характера и темперамента на едно дете се влияе повече от възпитание и отношение, отколкото от количество изплакани сълзи по време на бременоста. И съм съгласна че вече родено човече усеща проблемите и тогава наистина ако в най-лошия случай има проблеми в семейството трябва сериозно да се търси разрешение.

# 13
  • Мнения: 2 327
Няма много пряка връзка според мен, но силните емоции могат да повлияят. Детето определено ги усеща.
И аз минах през какво ли не по време на бременността, но детето ми е спокойно. От друга страна се роди с увреждане, което може да е в следствие на стреса, а може и да не е.
Плачът по време на бременност си е нещо съвсем нормално, така се разтоварва организма, но някои други емоции не са толквоа за препоръчване.

# 14
  • Мнения: 5 362
Няма връзка според мен.От моя личен опит ти го казвам.

Общи условия

Активация на акаунт