иска да спи при мен

  • 1 350
  • 23
  •   1
Отговори
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Вече три вечера малката става през ноща,плаче и иска да идва да спи при нас.Мен това не ми харесва,още повече,че спим на приста и няма място за тримата, та затова таткото  се мести в другата стая. Sad
А да кажеш,че съм я вземала-не съм.Сега се чудя как да я отуча от този навик!!
При вас как беше?Имали ли сте такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 4 473
На тази възраст при децата се обуславя и развихря детската фантазия, появяват се първите страхове, сънищата им се струват твърде реални, а не могат да осъзнаят, че те нямат връзка с осъзнатото им ежедневие. Фактор е и с какво си играе детето, какви филмчета гледа, как прекарва вечерите си. Препоръчително е 2 часа преди сън да има тихи занимания, без бурен смях и силни емоции.
Не се притеснявай, нищо неестествено не ви се случва. Опитай се да поговориш с детето си - може пък и да ти подскаже каква е причината.

# 2
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеря спа до 4- годишна при нас.
После дойде един момент, когато сама пожела да има собствено легло и да спи сама. Нямаше сила, която да я накара да легне при мен. Rolling Eyes
Сега и с малката сме в такъв период. По някой път се буди и иска да дойде при мен. Взимам я веднага- явно има такава нужда. Wink
Не се притеснявай- съвсем нормално е. И това ще отмине thumbsup

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Моята дъщеря никога не е спала на друго място освен в леглото си. Но преди известно време и тя имаше желание да идва при нас като се будеше през нощта. Аз й обяснявах, че трябва да спи влеглото си, защото при нас е много тясно и ще я смачкаме докато спим, след това й давах любимата играчка, гушках я за малко и след малко тя заспиваше. Просто не мога да си позволя да я науча да спи при нас. едни приятели бяха позволили на детето да спи при тях и след това много трудно се отказа от този навик.
моят съвет е просто да бъдеш внимателна и спокойно да обясниш на детето защо не може да спи при вас. Мисля, че ще се получи.
спех. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 189
Моя калпазан още спи при нас, т.е. леглото му е в спалнята... Лятото вече ще го отделяме. Сега се учим да заспиваме сами. Но понякога вечер се стряска и се прехвърля при мен. Не бих могла тогава да го отблъсна и да му се карам да си ляга сам. Но това се случва рядко.
Ако ти се случва по-често пробвай да обясняваш, че няма нищо страшно. А и да остава при теб няма лошо, освен че както казваш няма място за 3-та. Ами доближи й леглото до твоето и й подавай  ръка като се събуди и е притеснена нещо. Ние и така сме спали - хванати за ръка  Mr. Green
Чакам момента, когато ще каже, че вече е голям и иска да спи сам. Засега ми вика, че и аз ще ходя да спя при него в детската  Simple Smile

# 5
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Благодаря,мили мамчета!
Тя,малката,преживявя напоследък някакви си нейни страхове,може и от това да е.Ето например сега я е страх от дядо Коледа.Колкото и да обяснявам,тя пак.Може би вече се осъзнава като дете и затова.
Дано скоро мине този период. Praynig

# 6
  • Мнения: 1 645
Синът ми до 2г и 2 месеца, не е спал никъде освен в своето легло.
Винаги е заспивал сам,и никога не се е будил през нощта.
Но ,всичко се промени .
Започна да се буди посред нощ,и аз го взимах при мен.Таткото отиваше да спи на дивана в хола.И така всяка нощ,а спането в неговото легло непрекъснато се скъсяваше.
Единствената причина която ми идваше на акъла е ,че тогава отказа нощният памперс,а и леглото му стана твърде тясно............
Преди 3 дни докараха новото детско обзавеждане(с голямо легло),и сега спи там.Но е голям зор.
Много внимавай,това да не ви стане навик.
Децата лесно се научават,но трудно се отказват от някои навици.
Тука визирам себе си.

# 7
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Това е наш голям проблем и ще следя темата с интерес, вече ще сме първи клас и все си спим заедно и то таткото сме игнорирали в другата стая и това е кофтито.По какъв ли не начин опитах и нестана и това е така че опитай се да не го допуснеш че ако на малкото му хареса ще трябва да се примириш, дори аз слушам изказвания от вида- Мамо аз няма да се женя за да си спим заедно.Ако има  съвет по темата ще опитам и аз

# 8
  • Мнения: 58
Дъщеря ми е на година и десет и имам същият проблем. През лятото я бях отделила и се оказа груба грешка. Детето ми коренно се прпмени , не искаше да играе с деца, държеше се за мен и се страхуваше да не ме изгуби от поглед.
Разреших проблема като долепих   нейното легло до нашата спалня. Знам че не е хубаво, но немога да я оставя да пищи цяла нощ и да всявам страхове в и без това крехката душичка. newsm10

# 9
  • Мнения: 5 362
Да,от три месеца имаме такъв проблем и ние.То всъщност не може да се нарече и проблем,но го решихме като допряхме плътно нейната кошара до спалнята и махнахме решетката.
Сега хем си спи в леглото,хем си мисли,че е при мен. Wink

# 10
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Сега преместихме кошарата плътно до нашето легло и махнахме решетката,дано тази вечер не ни разбута пак. newsm17

# 11
  • Мнения: 382
Ох,и ние имаме  същият проблем Shocked Леглото му е на един метър от нашето,заспива без проблем там,но както ни усети,че си лягаме с баща му, идва сам даже си носи и завивките #CrazyНадявам се наистина да е период и да отмине, само ме притеснява като го преместим в неговата си стая как ще е Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 3 609
Моя син до 5г възраст спеше при нас всяка нощ ooooh!и аз вече се бях отчаяла,но като се преместихме в ново жилище и вече си имаше стая чувствително разреди набезите.Сега спи при мен когато баща му е нощна смяна,но понякога си иска да се гушне и при двамата Rolling Eyesкакво да го правиш,дечко.Ще дойде ден в който няма да ни поглеждат така че споко thumbsup

# 13
  • София
  • Мнения: 325
и ние сме така от няколко нощти  Rolling Eyes дъщеря ми никога не е приспивана, ляга си и си заспива сама. а и от пролетта когато беше на 8-9 месеца си спи сама в детската, но от няколко нощи се буди и не реве, а направо се дере. Никога не е плакала така и затова си я взимаме при нас, но ме е страх да не и стане навик. Нищо, че е на 1 година и 4 месеца, от 1-2 седмици и растът първите зъбки и вече имаме 5 , но през деня немога да кажа че е нервна. И незнам кое е правилният подход -  да си я взимаме при нас защото плаче така че сърцето ни се къса, или .... не- понеже има шанс много бързо да свикне, ако ве4е не е свикла ?????  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 237
И ние от доста време сме махнали решетката и спим с допрени легла.

Общи условия

Активация на акаунт