Бъдни вечер наближава,чудеса на всеки подарява!-18.12.-24.12.

  • 13 749
  • 290
  •   1
Отговори
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Добро утро,приятели мои,момичета и момчета! Hug
Нека тази вълшебна седмица в навечерието на Рождество Христово,донесе на всеки от вас по едно чудо,нека сърцата ви се изпълнят с любов и да полетите на крилете на щастието! Praynig Благодаря ви за поздравите в предната тема!Обичам ви много и ви чувствам,като част от семейството си. Heart Eyes





Подарявам ви една Коледна приказка!
Ако и вие знаете някоя приказка или история,разкажете я и нека в тази седмица преди Коледа се заредим с доброта и положителни емоции. Hug Heart Eyes  bouquet


ЛЕГЕНДА ЗА КОЛЕДНАТА ЕЛХА




През светата нощ, когато във Витлеем се родил Спасителя, зашавали, зашумели и затрепкали дървета и полски цветя. Те искали да Го видят и да Го поздравят. Но само стройната палма, маслиновото дърво и скромната елха могли да постигнат това. Радостният трепет на техните клонки и листа ставал все по-шумлив и накрая се превърнал на думи.
- Да идем да се поклоним на Младенеца – рекла палмата на маслината и да му поднесем нашите дарове!
- Вземете ме и мене с вас! – примолила се елхата.
Палмата и маслината я погледнали надменно и й се присмели:
- Бре, я се погледни на какво приличаш. Листата ти са остри като игли, а смолата ти мирише и вони.
Елхата млъкнала попарена, но погледнала още веднъж към сияйната светлина, която окръжавала лежащия в яслите Младенец. Един ангел чул подигравателните думи на палмата и маслината.
Палмата се приближила до яслите и положила пред тях най-хубавия лист от своя връх.
- Ето ти ветрило, прекрасний Младенецо, с което да се разхлаждаш в горещините – казала тя. Маслината пък изцедила от своето благоуханно масло, което запръскало блгоухание наоколо. Елхата се омърлушила и си казала, че палмата и маслината са имали право да й се подиграват. “Недостойна съм да стоя тук пред очите на Младенеца” –проплакала тя.
Тогава ангелът пристъпил към нея и казал:
- Мъчно ми е за тебе. Ела по-близо до яслите! Ти, елхице, в смирението си сама се унижаваш, но аз ще те възвися и украся по-хубаво от останалите дървета!
Погледнал той към звездичките, кимнал им и те една по една почнали да слизат от небето и да кацат по елховите клонки.
Младенеца в туй време отворил очички. Нито хубавият палмов лист, нито маслиненото благоухание успели да привлекат Неговото внимание. Той ласкаво се усмихвал и протягал ръчички към обсипаната със звездички елха. Добрата елха потреперала от извънмерна радост, но не се възгордяла, а осветявала с блясъка си палмата и маслината, които засрамено мълчали в тъмнината.
Ангелът проговорил втори път:
- Това ти е наградата за скромността, елхичке! От сега нататък ти ще красиш празника Рождество Христово с вечно зелената си дреха и с бляскавите, подобни на звезди украшения, с които човеците ще те кичат в Светата нощ. Тъй ще радваш децата, а на възрасните ще припомниш за детските им дни.
Това ще ти е предназначението и наградата, скъпо коледно дърво




# 1
  • Мнения: 3 537
Искричке,хубава Коледна приказка! Hug
Аз,за съжаление не знам такива. EmbarassedПожелавам Ви хубава седмица,всички болни вече да оздравяват и да се стягат за празниците! Wink

# 2
  • Мнения: 3 743
Хубава седмица на всички  bouquet!
Искричке, приказката е чудесна Hug ще помисля и аз за друга  Thinking

# 3
  • Мнения: 3 743
Честит Рожден Ден на дъщерята на Мистрал  bouquet
 nbirthday newsm67Много здраве, щастие и късмет!!!
Прекрасни мигове с любимите хора  bouquet

# 4
Здравейте и от мен!И аз се надявам на чудеса през тази седмица.В събота по БНТ мина и нашия  репортаж  в БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА и наистина се надявам да получшм поне  частица помощ от тях.Моето момиченце се представи много добре за което се радвам . Още веднъж доказахме на останалите,че нашите деца не се различават от тяхните.Пожелавам на всички дечица и техните семейства весели коледни и новогодишни празници,много здраве,щастие и повече усмивки.

# 5
  • Мнения: 8 948
Една вълшебна седмица пожелавам на всички и аз!
Коледно настроение, вяра и любов!
 santa2

# 6
  • Мнения: 2 567
Честит празник, Denat!
Желая ти много здраве и много щастливи мигове!

# 7
  • Мнения: 3 537
Denat,честит рожден ден! newsm59
      Пожелавам ти здраве,щастие и много,много любов! newsm59

# 8
  • Мнения: 644
          bdbaloni      hbday       happy bd
здраве,щастие и много,много успехи за напред   Heart Eyes


Искричке,наистина се развалнувах и дори   newsm45

Щастлива и прекрасна седмица    bouquet
и весело посрещане на празниците   bouquet

# 9
  • Oslo
  • Мнения: 659
Весели празници на всички! santa2  surpriseuu

# 10
  • Мнения: 313
Една приказка за елхичката и от мен - не толкова нежна, но пък е в мой стил  Crazy

Навечерието на Нова Година. Дядо Мраз стои насред къщата си и грозно псува. Снежанка прегорила манджата. Джуджетата - пияни, не щат да работят. Всеки момент трябва да се тръгва, да се разнасят подаръци, а торбата стои празнa. Елените осрали целия двор, счупили оградата на обора и избягали.
В целия този хаос Дядо Мраз се оправя сам-самичък, с един-единствен помощник - едно малко ангелче.
Ангелчето обаче цяла сутрин се мотае, а уж е излязло за малко само да донесе една елха... По едно време вратата се отваря, ангелчето влиза с елхичката на рамо и вeсело пита:
- Къде да я сложа тая елха?
Оттогава е традиция на върха на новогодишната елха да стои едно малко ангелче...

# 11
  • Мнения: 3 537
Еееее,Живко,браво! Grinning
Ти в БГ ли си вече?

# 12
  • Мнения: 474
Честит празник на всички празнуващи днес   bouquetние сме си у дома Йоанна от вчера е с разстройство-веселба.тази седмица имат празник в училище утре или другиден дано се оправи и да може да я пуснем ще ги водят на театър.Нашата кака са я подгонили едни класни тази седмица дупе да и е яко.това е от нас.Успешен ден желая на всички

# 13
  • Мнения: 2 327
Успешна седмичка и от мен.
Аз ще се прибирам най после да си видя мумуната Simple Smile

Дени, честит рожден ден! Да си жива и здрава и много хубави моменти да те чакат Simple Smile
Днес и моята племенница има рожден ден Simple Smile

# 14
  • Мнения: 313

Да, успях вчера да се прибера. От цялото приключение ми остана удоволствието да летя на Airbus A300 - огромен самолет...втори път не знам дали ще ми се случи. Освен ако някой ден не пътувам през океана.
Във Франкфурт имаше българи, които чакаха полет от четвъртък, за да се приберат. Вчера на един самолет качиха пътниците от 3 полета от четвъртък, 3 полета от петък, 2 от събота и сутрешния неделен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт