Говорите ли на децата си на чуждия език, който владеете?!

  • 1 822
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Питам, защото това е един от начините най-лесно да се научи чужд език.. Hug

# 1
  • Мнения: 1 416
Маргарита е малка и ми се ще да овладее първо българския...  Grinning
Честно казано, би ми било неестествено да разговарям с нея на чужд език след време. Може би, ако е на и игра, или пък има нужда от помощ, учейки. Не знам, странно ми е... Обичам си нашия език...  Stop

# 2
  • Мнения: 2 757
Не, не ми се налага, и без това е изложен в 3 езична среда и се е забъркал яко. Но ако си бях в БГ задължително от малък щах да му говоря на английски понякога, ще му пускам детски филмчета на английски и т.н. защото държа да го знае и съм чула че от малък е много по-лесно да го научи  Peace

# 3
  • Мнения: 306
не,защото още сме малки,но си мисля да опитам,когато поотрасне.няма разбира се да досаждам непрекъснато,но ще се заема сериозно.с каката не опитах и сега и е трудно в училище,а съм можела да я улесня като съм започнала заниманията по-рано и сега съжалявам Wearyсега е по-трудно да я науча smile3527 smile3529

# 4
# 5
  • Мнения: 1 756
да и ве4е знаем доста а сме на 1,10 месеца Hug

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Може би защото не живеем в България, говоря и чета само на български. Това е езика, който владея най-добре и искам да науча децата си на него.
Като беше малък сина молех свекърва ми и съпруга да говорят само на руски с него, те отлагаха, бил малък, после пък стана голям и нищо не разбирал. Така, за съжаление, този език се загуби в нашето семейство  Rolling Eyes Ако сте решили децата ви да учат някой език, започвайте да говорите на него от момента, в който се появат на белия свят, не отлагайте!  Peace

# 7
  • Мнения: 5 393
Мисля първо да овладее българския и после чуждия език който владея аз. Peace

# 8
  • Мнения: 205
   Здравейте, мамчета:)...много е хубаво и много ценно в наши дни хората да говорят различни езици, а по- лесно от това да ги учат от най- ранно детство- няма...мислила съм за това, но понеже така или иначе синът ни расте и се развива в двуезична среда/аз му говоря на бг, баща му макар че го знае му говори на неговия език/, ще оставя трети език за по-късно тъй като след овладяването на първите два вече ще му е по-лесно да възприема...

# 9
  • Мнения: 936
Не, защото доскоро не искаше. Само се смееше и казваше да спра. Сега е на 6 години и започна да проявява интерес.

# 10
  • Мнения: 902
Говорим й на двата еzика, няма на4ин.
Италианския ще дойде по късно, таткото ни е немско /италианско мелеz4е. Mr. Green
За сега оба4е остават двата еzика, на които всеки ден  й говорим,а тя zа момента си иzбира думи4ки, които са й по лесни., една от тоzи една ит другия еzик  Wink

# 11
  • Мнения: 410
Мисля, че въпросът е повече насочен към тези от нас, които живеят в Бг и не са омъжени за чужденци.

Зная англ. и от1999 г работя пряко само с англичани, а от 2 г. с белгиец.
Понякога се хващам, че си мисля дори на англ. Дори един от предните ми шефове скоро ме пита дали вече говоря на Борис на англ. Да, ама не. просто ми е неестествено.

Иначе децата в многоезични сем-ва е съвсем друго!

# 12
  • Мнения: 6 206
Мисля, че въпросът е повече насочен към тези от нас, които живеят в Бг и не са омъжени за чужденци.

Отговорът ми е не.
Без да се обиждат дамите, ми звучи страшно снобско и като онзи български цар, който говорел на конете си на немски. Не, благодаря, особено когато има отчайващ акцент /както е в повечето случаи/. С мъжа ми сме имали доста спорове по въпроса и аз твърдо отказвам да говоря на малкия на английски. Може и да е грешка, не знам.

# 13
  • Мнения: 2 818
Пея й руски песнички... но не й говоря. А тя си слуша и песни на английски и гледа ТВ (бейбиТв) на английски, където се разбират доста работи...

# 14
  • Мнения: 2 700
Направих опит, но в нашия случай не стана. Изисква се изключително усилие на волята и еднаква упоритост от страна и на двамата родители.
НО, ако родителят е един системата може  да проработи успешно, въпреки че се изисква много силна волята. Имам приятелка самотна майка, която си наложи и в продължение на вече 6 години говори единствено и само на френски на дъщеря си. С околните контактува на български. Снабдяваше я с филмчета на френски и й записваше френски песнички. Така дъщеря й овладя говоримо и двата езика, но бидейки в БГ социална среда предпочита българския.

Общи условия

Активация на акаунт