Ако някой знае, моля да помогне!

  • 3 658
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 612
Успях да се добера до изследвания на хормоните по ЗК.
Гинеколожката ми написа 1 талон. На него има 6 кода:
1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026.
Само, че не ми написа кой код - кой хормон е.

1. Молбата ми е, ако някой знае да ми напише кой код на кой хормон отговаря.
2. Тъй като хормоните се правят на различни дни от цикъла може ли да мина с това талонче или трябва да ми ги напишат на отделни? (дано не ми се налага, че едвам си ги издействах  Sad )

Благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 319
Не би трябвало да има проблем, че са на 1 талон. Аз също съм ги правила веднъж по ЗК и просто ми дадоха бележка с техен печат че имам да правя още изследвания с направление, което вече е при тях.
     10.21 - Progesteron
     10.22 - LH
     10.23 - FSH
     10.24 - Prolactin
     10.25 - Estradiol
     10.26 - Testosteron
Браво на теб! Успяла си да си вземеш направление, какъв късмет само..... Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 35 811
Успях да се добера до изследвания на хормоните по ЗК.
Гинеколожката ми написа 1 талон. На него има 6 кода:
1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026.
 

От тук
  10.21 - Progesteron
  10.22 - LH    
  10.23 - FSH    
  10.24 - Prolactin    
  10.25 - Estradiol    
  10.26 - Testosteron

# 3
  • Мнения: 7 718
Направи ги всичките 3-5 ден от началото на цикъла.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Лили, вече са ти отговорили, така че аз ще ти стискам палци всичко с изследванията да е наред. Praynig Hug

# 5
  • Мнения: 1 612
Благодаря много на всички за бързия отговор!

Направи ги всичките 3-5 ден от началото на цикъла.
Lali може ли да се направят на 3-5 ден. Преди като ми правиха Progesteron, LH, FSH, Prolactin ми казаха LH, FSH, Prolactin да пусна на 3-ти ден, а Progesteron на 21-я.
А Estradiol и Testosteron вече не помня кога ги изследвах.  Thinking

Идеята ми е освен да видя на къде вървят нещата (не съм правила хормони от повече от 1 година) да използвам тези изследвания ако кандидатствам по Здравна каса (естествено ако отпуснат бройки за вече възползвали се от програма).
 

# 6
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Аз също мисля,че прогестерона се прави 7 дни след овулация, поне на мен винаги са ми препоръчвали да го правя на 21-22 ден. newsm78. За тестоетерона няма значение, за естрадиола не съм сигурна, а останалите наистина са на 3-5 ден.

# 7
  • Мнения: 1 320
Направи ги всичките 3-5 ден от началото на цикъла.

И прогестерона ли?
Той нали се изследва седем дни след овулацията.

# 8
  • Мнения: 7 718
Прогестерон се изследва два пъти в месеца. Един път 3-5 ден от началото на цикъла. И втори път 7-ми ден след доказана овулация.
Добре е прогестерон да се изследва еднократно в началото на цикъла, за да се придобие цялостна представа за нивата.

# 9
  • Мнения: 4 324
Прогестерона се изследва 7 дена след доказана овулация, това поне сме го коментирали милион пъти Simple Smile Wink
Обаче Лали е права. Добре е да се изследва и в началото на цикъла. Ако нивата са му завишени, то това може да е проблем. Нали в някои противозачатъчни се използват прогестеронови препарати, а дуфастон и утрогестан се пият след доказана овулация, в противен случай я поддтискат!

# 10
  • Мнения: 7 718
Прогестерон се изследва заедно с другите хормони в началото на цикъла, за да се види как започват нещата.
На 7-я ден след овулация вече се съди за евентуално качество на яйцеклетката, както и наличие изобщо  на овулация.
Обикновено се спестява изследването му в началото на цикъла единствено по финансови съображения, което не е добре.

# 11
  • Мнения: 1 612
Много Ви благодаря момичета. Точно така ще направя. Ще пусна всичките хормони наведнъж, а към 22 ден (з-о цикълът ми е 30) ще пусна пак Прогестерон.
  bouquet   bouquet   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 718
Точно така направих и аз, за да имам представа за целия хормонален баланс. Хормоните от началото на цикъла ги правих през касата, а прогестерон втори път си го платих.

# 13
  • Мнения: 1 612
Така ми се стори най-разумно. Лошото при мен е, че не съм на фоликулометрия и няма да знам точно кога ще е овуто, но пък смятам да си взема тестове за ову и така да преценя.
Lali още веднъж благодаря!
  bouquet

# 14
  • Мнения: 466
Здравейте, момичета!
Бихте ли ми казали дали тези изследвания за хормони могат да се пуснат от личния лекар или само от гинеколог  newsm78 ? А Клиниката   ivf.bg работи ли със Здравната каса?
Благодаря ви предварително   bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт