Как от 37 стотинки за 15 дни станаха 60.00 лева?

  • 2 473
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте на всички:)Теглихме 15000 лева за 8 години с процентна лихва 7.95%.Месечната вноска е 211.67.Петнадесет дни преди да погасим 7-мата вноска ни се обадиха ,че трябва да отидем до най-близкия клон на банката и да внесем 37 стотинки,които не са стигнали за погасяването на цялата месечна вноска.И така-отидохме с мъжа ми и ни казаха,че дължим 59.50лв. ,и че ако не ги внесем днес , утре ще станат над 60.00 лв.
       В договора пише-"При забава на плащането на месечната вноска за главница и/или лихва от 7(седмия)ден след падежната дата,определена в договора,остатъкът от кредита се олихвява с договорената лихва,увеличена с наказателна надбавка от 10(десет)процентни пункта."
       Аз се опитах да сметна,но не знам какво представлява процентния пунт и на колко се равнява той,а и може би още доста неща!Моля ако някой е в час да ми помогне да разрешим този въпрос или поне да ми поясни!

# 1
  • Мнения: 2 178
Много неприятно....Може да е наказателна такса за просрочие, но в банката ще ви обяснят най-добре.
В Господари на ефира имаше такъв случай, но с пенсионерка, от чиято пенсия автоматично се е погасявал кредита.След като го изплатила се оказало,че от пенсията за месеца,следващ този на последната вноска, отново са удържали сума и не са и дали обяснение за какво. Но не помня какво се случи в предаването...

# 2
  • Мнения: 368
в коя банка е това

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Охх милата. Тва да не е банка ДСК?
Ние така изгърмяхме с 40 лв. На нас никой не ни се обади, хубаво , че на мъжа ми заплатата са е превели някъде на 5-я ден след 7 дневния гратисен период. И ни се падаше някъде по 8 лв. на ден , че аз не бях внесла пак някакви стотинки. Месечната му вноска е 262.63 лв., а те били вътре 261 и нещо си #2gunfire
И това е заради надбавката от 10% от целия остатък от заема. Лихвата +10%.
И ние сме точно такъв заем като вашия, само че за 6 години.
Направо са ужас тези от ДСК!!!

# 4
  • Мнения: 399
Предполагам, че става въпрос за ДСК и програмата Престиж newsm78
И аз имах подобна случка, но на теб поне са ти се обадили. При мен за 42ст. ми взеха 100лв наказателна глоба за закъснение #Cussing out
Оказа се, че това го пишело в договора  Crossing Arms

# 5
  • Варна
  • Мнения: 340
Ето как се изчислява: лихвата е 7.95 % плюс наказателната надбавка - 17.95 %. Тя се начислява върху остатъка по кредита /не върху просрочената главница/. Вашата главница все още е близка до първоначално разрешения размер 15 000 лв., затова ще смятам с нея. 15 000*0.1795/360 =7.48 лв. - това ви е лихвата за всеки ден след тези седем или за 8 дена - почти 60 лв. Прочетете си договора много внимателно, защото ДСК слагат много "уловки".

# 6
  • Мнения: 18
oooooooo сладури Grinning.Много ви благодаря за информацията.Направо главата ми беше гръмнала SickЛошото е ,че стана точно по празниците и тогава бяхме тръгнали да купуваме столче за хранене на детето.Ама ето-левче да не ти остане в повече CryТочно в банка ДСК-Престиж.Ами весело изкарване по празниците и по посрещането на новата година Heart Eyes.И да се надяваме, че тя ще е по-добра  bouquet

# 7
  • Мнения: 25 447
БанДа ДСК, я!  Sick

# 8
Че какво ви е виновна банката - тя предлага такива условия, вие сте ги приели, сключвайки договора и подписвайки го.

Общи условия

Активация на акаунт