Бронхит при двумесечно бебенце

  • 670
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Здравейте, днес момченцето ми става на 2 месеца-вчера започна да кашля и кихаше повече от обичайното, а днес вече всичко беше далеч по-сложно и по-задълбочена кашлица, температура. Педиатърката дойде и постави  диагноза-бронхит-вече сме на антибиотик и ред други лекарства. Ако сте изпадали в подобни ситуации споделете как сте се справили-много ми е притеснено. Аз не съм дала сок, т.е не съм захранвала и веднага ме обвиниха, че това може да е причина детето да е болно-лишила съм го от витамини. Толкова съм объркана-от една страна знам, че в плодовете се съдържат най-различни полезни вещества, но от друга чета че дори и да ги дам сега те няма да се усвоят. Общо взето съм много притеснена и много объркана. Благодаря за отговорите. Cry

# 1
  • Мнения: 3 367
здр,
кърмата съдържа вси1ко нужно за детето до 6м му възраст;това за витамините е измислица-премислица,има литература на камари по темата
борнхитите са норамлно явление за сезона,за 241аса ще падне Т,само следете кашлицата да не стане по-зле,има риск от пневмония..
кърма,умерено топло (на го навли1айте ако има Т),борба с Т и толкоз,за няколко дни ще се оправи

# 2
  • Мнения: 3 146
Не съм изпадала в подобна ситуация, но бъди сигурна, че нямаш никаква вина. Просто при децата на тази възраст всяк хреме може да се усложни мълниеносно до бронхит. При сина ми така стана и на 2г, и на 2г и половина. Плюс това, никой не може да те обвинява за сокче, защото най-ранното захранване е от 3 месечна възраст и то, ако детето не е само на кърма!!!
Дано да се оправите бързо!
Зная колко си притеснена, но вярвам, че всичко ще е наред. И не си виновна!!!

# 3
  • Мнения: 338
Не ъм уточнила-не кърмя поради здравословен проблем при мен, изцяло сме на АМ. Благодаря за отговорите и за укоражаването Cry

# 4
  • Мнения: 3 146
И да не го кърмиш, прези 3 месец не съм чувала да му липсва нещо.
Всичко ще се оправи!  bouquet

# 5
  • Мнения: 88
Какъв антибиотик Ви предписа за бебето?Не се безпокойте всичко ще се оправи, а за соковоте има време.

Общи условия

Активация на акаунт