Дас Зийбте дойче Вайнахтстема

  • 11 517
  • 278
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 610








КАРТАТА Моля, всички нерегистрирани, включително Николаус , да се разпишат в нея

Да си припомним старите теми:


Мами в Германия
Мами в Германия 2
Мами в Германия 3

Мами в Германия 4
Дас Фюнфте дойче тема
Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 14:49 от rien

# 1
  • Мнения: 2 567
Привет,
хиляди благодарности за новата празнична тема, риен!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 334
Здравейте и от мен,
темата е супер, браво Риен.  bouquet

# 3
  • Мнения: 11 314
Дзак!
Днес ще редим елхата. Пиша картички в несвяст. Ако има мераклии за поздрави от нас - моля за адресчета.

# 4
  • Мнения: 1 610
Бискара, ШоШи  bowuu

Снощи като не ме хвана съня , прочетох първата тема , където се обсъждаха летните жеги; на Лиска глиганите; с какво да си храним бебетата - буркан4ета , детски менюта, да ядат ли кисело мляко или не/ не се сещам споменах ли , но най-сетне намерих мляко , което да е на вкус като българско мляко - Паладин /; как мишка се дразни на немските термини , изписани на български това не го знех, но ще се постарая в бъдеще.
И разбрах, 4е ако има някой , който да знае житейската история на вси4ки останали, е Вечерница  Wink , а скоро и aдресите ще събере= предлагам да я повишим във вожд на комуната  Wink

Весито вчера прати смс, видимо отегчена и с огромно желание да се прибира вкъщи.Не й понася болницата, иначе се възстановява.Поздрави на всички нас от нея и микаела!

 
Сещам се ,че обсъждахме столчетата за кола , че до една година не може да се вози с лице към движението / или някъде другаде съм чела newsm78/ Също ,по спомени карам Как Вечерница си е сменила столчето само веднъж, обаче не си спомням какво е взела. Ето затова ще си позволя да се повторя и да попитам какво стол4е да взема на малката. Кошницата maxi cosi 0+ вече почна да омалява и се чудя. дали да й купя ново /понеже се надяваме на второ дете и употребяваното ще бъде твърде употребявано/ или и втора ръка е добре дошло.
ето това в ebay струва 30 евро
Maxi Cosi Priori , а ново на промоция струва 160 евро
или  
Maxi Cosi Tobi , което е 139 евро, пак на промоция
В общи линии искам съвет какво да правя?

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 15:49 от rien

# 5
  • Мнения: 592
Привет на вси4ки от мен!

За ШоШи и някоои други майки рецепти zа плецхени ( иzпробвани).

4 hartgekochte Eigelbe
120 g Puderzucker
200 Butter
2 Päckchen  Vanillinzucker
300 Mehl
Prise Salz

Die Eigelbe durch ein Haarsieb ( нормална цедка zа 4ай или подобно) streichen mit 80 gr. gesiebtem Puderzucker und der Butter schäumig rühren. Den Vanillenzucker, das Salz und das gesiebte Mehl zufügen und alles verkneten. Den Teig in Alufolie gewickelt 2 stunden im Kühlschrank ruhen lassen.
Раzто4ваШ тестото на леко напудрена с браШно маса. Приготвят се 2 тави с Backpapier, zагрява се фурната на 200 гр. и zапо4вате иzряzването на сладките с форми4ки, които имате. Пе4ат се 10_15 мин. Ако имаШ вентилатор може и 2те тави на веднъж. Курабиите се свалят от тавата еслед като са се поохладили ина4е са троШливи.
Един тип от мен. Може да купиШ готова Zuckerglazur oder Schokoladenglazur, да ги глаzираШ и после да им налепиШ о4и4ки от бомбоно смарти или други подобни zа украса.
За zахарната глаzура, която е снежнобяла подхождат Zuckerstifte, с които може да се пиШе имато или да се рисува.


Рецепта 2: ( оШе по_лесна)
КупуваШ готов Backmischung, в който само се добавя яйце и масло. Прави се тесто, поставя се zа половин 4ас в хладилника и после  е ясно.
Много вкусни са Backmischung на Аурора и Др. Йоткер.

Ако купуваШ Spritzgebäck  6те ти трябва и Spritzbeutel.
Аz ли4но раzвих големи мускули, тъй като тестото бе твъди4ко и трябваШе бая да стискам.
Има и снимки, но не zанм дали Ше успея да гу прека4а.

Успех в приготвянето  Grinning

# 6
  • Мнения: 11 314
Ааааааа, мноу моля!  Naughty
Никъв вожд на комуната не съм. Нъл сме демокрация.
Това, че съм любопитна и помня като камилите е друга история.
Обаче ти си чела по диагонал Wink
Сменяла съм 3 пъти столчетата - веднъж кошница, после от 9-18 кг и последно ги смених малкия като направи 13 кг с тези
- Concord Lift Protect
Каката имаше междувременно едно друго съвсем простичко столче за 30 евро, което сега ползвам в другата кола за двамата.
Употребявано ако ще е, то нека да пише унфалфрай (Ми6ка да ме извинява, ама не ми се сменя клавиатурата).  При положение, че можеш да го вземеш за 30 евро, а струва 160  newsm78
За мен сигурността на детето е най-важна. Така че се разберете с половинката по въпроса и дерзай! Peace

Николета, ванилените лунички са любимите у нас, бяха първи ометени Joy

# 7
  • Мнения: 592
Срам голям  Wink
Може ли някой да ми каже как вмъквате снимки и и иzображение към ваШето писано.  Само не каzвайте да кликам на иконката с пейzажа ( вмъкни иzображение) така не стана като пробвах.

# 8
  • Мнения: 592
И ако поzволите да се върна към темата дето Марлийz я подхвана zа паспорти и гражданства, стори ми се доста сложно и объркваЩо.
Аz си мислех да впиШем беб4о живот и zдраве към паспорта на таткото( немец) или да му се иzвади Kinderausweß. В Бг Ще го регистрирам само zа ЕГН и някога си ако има време и желание Ще вадим БГ_паспорт.
Но Ще гледам да влиzа и иzлиzа от двете страни само с немския паспорт.

Аz си zам само колко трудности съм имала с теzи родителски декларации при напускане на страната  ( БГ) на непълнолетно дете.

Правилно ли сматам или пропускам неЩо?

Ако трябва да се ходи на доктор ( надй си боже) Ще вzимам сметките и тук ги представям на zастраховките или на Кранкенкассето директно.

# 9
  • Мнения: 11 314
Николета, за вмъкването на снимки е текста - трябва да е някъде от уебсайт, иначе не става.
[ i m g ]  http://......... [  / i m g ] ама без интервалите Wink
За ходенето по доктори в България с малки деца - ходя на частни, плащам си и толкова. Веднъж исках от здравната каса да ми изплатят хонорара и те ми се изсмяха, че били много ниски хонорарите им и не си струвало. Иначе признават касовите бележки от аптеките.

# 10
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Значи признават касови бележки от аптека от БГ???Супер аз и тях пазя  Crazy

А имам и от зъболекар и т.н. ама още не съм ги пращала... да видим дали ще признаят, уж покрива застраховката ама да видим...

# 11
  • Мнения: 4 399
Здравейте!
Я, каква празнична тема сте спретнали! Използвам случая да ви поздравя с настъпващите празници и да ви пожелая много весело настроение и прекрасни изненади!

Имам един въпрос към вас, мили съседки. Скоро ще ходим до немско и както винаги ще се отдадем на голям пазар. В момента търся столче за колата от група I и по-точно Roemer King TS Plus. Искам да ви попитам ако някой от вас има наблюдения на какви цени горе-долу се намира в Германия. В момента се чудя дали да го купувам тук, в Германия или от ебей и затова тази информация би ми била много полезна.

И още нещо да ви попитам като съм нахлула в темата ви. Знаете ли какво става с бившата ни модераторка Роза? Много отдавна не съм виждала да пише в общите теми. МОже пък само при вас да се появява, но аз като нямам време да чета темите по страни, да не съм забелязала.

# 12
  • Мнения: 1 178
риен постарала си се с оформлението, браво.... щом планувате второ бебче, купувайте нов стол, ще си zаслужи парите  Peace

 

# 13
  • Мнения: 1 178
Vjara виж тук
риен е на таzи вълна дано да се включи.

# 14
  • Мнения: 592
А Кате, така ли ставало, вмъкването  на снимка само от саит, като копирам горе надписа на саита със снимката.
Мерси, поне zнам zаЩо не става. Супер zа касовите бележки от аптеката, не го zнаех. Еи , колко неЩа може 4овек тук да нау4и.  Peace
Ние до сега сме осребрявали само една фактура от zъболекар от zастраховката zа 4ужбина, но и zа нея се цупиха, мъркаха, иzпраШаха мъжа ми на тукаШен zъбилекар като Гутахтер.  #2gunfire И накрая ги попитах zа какво склйу4ваме zастаховка zа 4ужбина след като има токова много раzправия. И пак не ни я въzтаовиха 100%. Естествено ходенето на zъболекар бе с болка , а не от коzмети4на гледна то4ка.

Риен, аz ли4но Ще полzвам макси коzи употребявано, но то ме от роднини  и е в много добро състояние, но ако ннямах бих купила ново, както каzа някой _ сигурността на детето е най_важна. После винаги Ще може да го продадеШ. Ти с какво превоzваШ малката сега?

Общи условия

Активация на акаунт