бихте ли ми дали съвет?

  • 554
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
здравейте,мами!ние сме на смесено хранене,защото кърмата ми май не стига.с помпа цедя по 40-50мл и дохранвам с аптамил.в началото само се кърмехме,но бебока сучеше по 1 час и след още един се събуждаше с рев,пак гладно.много искам да го кърмя само,но  нямам този късмет.ако някой знае решение,да пише. езичето на моето бебе стана беличко и лекаря ми каза да го мажа със смес от сода бикарбонат и мед.не го послушах и си купих дактарин гел,мазах го 3 дена и му мина.през това време го кърмих и гърдите ми започнаха да ме сърбят.възможно ли е да съм се заразила с тези афти.сега май заради моето незнание повторно заразих бебето,защото му давах да суче,въпреки сърбежа.доста объркано пиша,дано сте ме разбрали.какво ми е на гърдите?ако са някакви гъбички например,трябва ли да не му давам кърма вече?ако някой знае нещо,да пише Praynig.много ще съм благодарна

# 1
  • Мнения: 535
Здравей,
първото нещо, което трябва да знаеш е, че ако искаш да кърмиш- можеш. Тоест можеш да спреш добавката и да минете само на гърда. Това, че цедиш по 40-50 мл не значи не нямаш повече, просто толкова успяваш да изцедиш. После, след като бебето е имало млечница, значи може би и ти имаш. Хубаво е и ти да се мажеш с дактарин гела, ще се оправиш бързо. Мажи и бебето за да не се ззарази и то. През това време можеш спокойно да му даваш да суче, не се притеснявай.
Погледни библиотеката, има много хубави статии за премахване на добавката. Предполагам, че другите майки ще ти дадат и линк. Успех!  bouquet

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Наистина ако искаш- можеш, трябва да си по - упорита, при мен се поучи същото в началото, горе- долу по същото време, дали от стреса, дали от това, че свкърва ми непрекъснато даваше вода между храненията, не знам. Всички упражняваха натиск - започни с адаптираното мляко- да не гладува детето и т.н.,  но ако ти си твъдро решена да кърмиш, ще успееш. Благодарение на мамите във форума успях. Прочети това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7162.msg106659#msg106659

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, за да се излекуват напълно гъбичките трябва да се мажете поне 10 дни, иначе рискувате да се повтори след извесно време пак.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
  И аз да се включа, това което описваш като поведение на бебчо в началото е съвсем нормално за всяко новородено. Всички почти сме минали през този период, висене по един час на гърда и след един час отново да е гладно. Това не означава, че не може да го кърмиш изцяло без добавка. Просто това е единствения начин да се стимулират гърдите достатъчно, за да има необходимото количество кърма за малкото. Все пак коремчето му е съвсем мъничко и просто се нуждае от мляко по малко и начесто.
  Постепенно с порастването ще се разредат кърменията и вече ще хапва съвсем набързо. Това го казвам от личен опит  Simple Smile Някога и на мен не ми се вярваше като ми го казваха майки с по-големи бебенца. Отделно може да иска да суче и по ред други причини освен глада основно за успокоение например  Simple Smile При мама и на гърдата е най-хубаво.
   Прегледай статията в БИБЛИОТЕКАТА за премахване на добавката и наистина ако имаш желание може да успееш.
   За гъбичките не мога да те посъветвам нищо защото никога не сме имали подобен проблем въпреки че дори и водичка за изплакване не съм давала както ме посъветва педиатърката.
   Успех и приятно кърмене с бебечо  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 829
И аз да се включа-и моето бебе сучеше по 1 час, и след още 1 час пак беше гладен, направо за нищо не ми оставаше време!
Не съм дохранвала, наистина след първия месец неусетно започна да се наяжда по-бързо. Сега суче по 5-10 мин. и е готов.
За изцеждането-аз и 10 грама не можех да изцедя първите 2 месеца.
За млечницата не мога да дам съвет, не съм имла такъв проблем.
Да ти е живо и здраво бебенцето, а ако ти искаш-можеш да намалиш и постепенно да спреш добавката.
Успех  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравей istar_83 , аз нямам какво да допълня като съвети- момичетата са ти казали основното. Само искам да изкажа подкрепата си и да те успокоя, че тук повечето сме минали по твоя път, но щом имаш желание да кърмиш значи ще кърмиш. Не се отчайвай и не бързай да се отказваш. Пиши и как се развиват нещата при вас, за да сме ти максимално от полза. Hug

# 7
  • Мнения: 161
почнах да следвам съветите ви,надявам се скоро да има резултат.много,много съм ви. Hug благодарна. Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 97
Не се притеснявай. Давай по-често гърдичка на бебо и млекцето ще се увеличи. Моето слънчице е цицоман и все още си цока по 30-35мин (в началото и до 1ч-1ч15мин), а и до ден днешен немога и да изцедя и 10мл при пълна гърда, затова това не е критерий. Но все пак ако наистина не достига кърмата на бебо, дохранвай с биберон на Авент. Отначало започнала да дохранвам с Чико и замалко да го отбия. След това с авентския всичко си дойде на място. Аз дохранвам с АМ от 2-ят месец. И няма нищо лошо в това. Дани се чувства отлично. Горе главата и много, много усмивки Ви желая на теб и твоето малко сърковище.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз вчера се опитвах да изцедя  и при пълни гърди след половин час успях едва 20 грама... Добре че следващия път се сетих да пробвам докато едната мадама сучеше и стимулира рефлекса на потичането. Еми бях направо изумена, точно за 1-2 мин се събраха без никакъв проблем 60 мл от другата гърда и дори аз спрях просто защото не ми трябваше повече. Така че често проблема с цеденето е именно в това, не че няма мляко еми с помпата не може да се стимулира правилно потичането му  Simple Smile
   Може и ти да опиташ да цедиш от другата гърда докато бебчо папка  Wink

# 10
  • Мнения: 161
това наистина е супер идея,ще пробвам задължително Peace

Общи условия

Активация на акаунт