За бебе с тежки колики?

  • 3 253
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Мамчета как сте хранили бебешоците с тежки колики, защото при нас са жестоки и се притеснявам че с храненето на поискване и причинявам още повече болка, но нищо не я успокоява освен гърда. Иначе да се похваля че за половин месец е качила 400 гр - само на кърма сме. Та преди 3 дена се видяхме в чудо с този кански рев и отидохме на доктор - оказа се че и няма абсолютно нищо, просто явно много тежки колики. Както педито ми обясняваше по телефона че на тази възраст обикновено нямат здравословни проблеми, а проблеми с храненето - като я видя че е качила и като я прегледа основно и тя стигна до извода че са коликите. Направо двете сме се сраснали - незнам като поотрасне още малко как ще я издържам на ръце.
В този ред на мисли да помоля да качите пак темата за слинга защото всички връзки са се загубили.

# 1
  • Мнения: 51
и при нас с моя бебок коликите бяха ужасни и все още са Sad /на 2,5 мес/.в началото се страхувах да го храня на поискване,защото си мислех че така се претоварва коремчето.давах еспумизан л,но в началото изобщо не помагаха.после ги спрях и започнах само с чая на хип и да го храня когато поиска.понякога се сагласяваше на залъгалката и се успокояваше,но това беше мн.рядко.не се приртеснявай да  храниш на поискване според мен.в момента ние сме все още така-понякога през 1-1,5ч. се храним.но при нас коликите пряко зависят от това какво съм яла.докато започна да обръщам внимание какво ям беше страшно.и досега откривам храни, от които бебчо има колики за съжаление.оставам с надеждата,че скоро ще минат Simple Smile

# 2
  • Мнения: 254
Не знам защо но ми хрумва приказката "надежда всяка оставете..." Wink
Храня се много внимателно, но какво всъщност трябва да ям за да съм сигурна че не аз влошавам положението!?

# 3
  • Мнения: 3 926
И нашите колики бяха жестоки. 3 месеца и една седмица - никога няма да ги забравя Sad
Пробвала ли си има едни грейки НУК - сипва се топла водичка и се слага на коремчето... комшийката казва, че само така са се справили - грейката и в столчето за кола, че самата поза е по-като прегръдка.
Иначе аз съм пробвала всичко, но най-голям ефект при нас имаха топлите пелени (изобщо не бях чувала за тази грейки) и моята ръка на коремчето. Носехме се или спяхме заедно почти 24 часа в денонощието - подивявах, направо място не можех да си намеря. Гърда не съм предлагала в такива моменти, защото тя приемаше залъгалка, а аз честно казано не съм привърженик на метода - клин, клин избива, точно в този случай. Доста рано започнах да различавам кога плаче от глад и кога от колики и при второто не предлагах гърда. Може да не съм била права, но това беше нашят начин Grinning

# 4
  • Мнения: 326
и ние имахме колики до 4,5м. и лекерката казваше когато са засилени коликите в никакъв случай да не и давам да суче защото така се засилват и се получава един порочен кръг. по добре и разстрии коремчето

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
скъпаDen1s,напълно ти съчувствам Tiredние сме на 4м още ни мъчат колики зверски,и аз съм спряла абсолютно всичко дразнищо но уви ooooh!нищо не помага.Така че се въоражи с търпение и карай както чувстваш че е най добре за бебо

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понякога е възможно коликите да се засилват от начина на кърмене - особено когато при майката има голямо количество кърма (а вашето наддаване е перфектно, така че вероятно има изобилно мляко) и ако се предлага всеки път различна гърда. Ако разкажеш повече за това как се храните и какви са ви пампите (как изглеждат аките), вероятно ще може да получиш идеи какво да промениш, така че пак да се кърмите на поискване, но да няма такива зверски колики Grinning

# 7
  • Мнения: 254
По ваш съвет в рамките на 3 часа и давам от една и съща гърда за да не поема само първото по-рядко мляко. Памперсите са ни доволно пълни - по 5-6 дневно. Почти всеки памперс е наакан. Прави ми впечатление че от известно време през нощта почти не ака - сутрин памперса е по-чист и сух.
Assinka само тази грейка не сме пробвали. Иначе вкъщи има сигурно 15 илача и билки за колики, вкл. и Lefax, който леля ми ми изпрати от Германия и от който не виждам смисъл. Сега последно сме на анасон - първия ден в който и го дадох беше като ангел, все едно ми смениха детето. И до там - следващите дни пак същото.
Но не мога да я оставя - разнася ме се целодневно - явно я успокоява най-много като е гушната. Може би не е правилно от възпитателна гледна точка, но сърцето ми се къса като гледам как се гърчи детенцето.

# 8
  • Мнения: 254
Акото е оранжевеникаво и малко рядко за мен и като пръцка го цвъцка още като сменяме пампата.

# 9
  • Мнения: 2 829
Не се притеснявай да си гушкаш бебока, няма опасност да се разглези!!! Родих моя в САЩ където живеят родителите ми. Стояхме там 1 месец, нашите знаеха че после няма да могат да го гушкат. Първия месец сме го слагали в леглото само нощем, през цялото време беше на ръце. В момента е изключително спокоен, много по-малко се налага да го нося от другите бебоци наоколо. При мен честото сукане успокояваше коликите. Друг трик, който помагаше-слагаш го в кенгурото с лице към мен, залъгалката в устата. Така залъгалката е притисната м/у главата му и гърдите ми и не  може да я изплюе и се успокоява. Помагаше и возене в количката или в кола. Но най-много-сученето. Не му се усилваха коликите от това.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 228
   Аз за коликите не мога да помогна защото ние почти нямахме слава богу Simple Smile
   Но ето ти едно сайтче с описанието на това как да си направиш и ушиеш слинг, аз лично от там гледах  как да си направим слинг

# 11
  • Мнения: 254
Биберон изобщо не иска, така че няма как да я "залъжа". Освен това като я свие корема и и дам да суче не винаги суче, а просто си налапва зърното и колкото и да се гърчи просто не се чува и звук. Не знам какво  е това, което толкова успокоява детето, но вместо да ми се къса сърцето като реве ми е по-лесно така да я успокоя. И по някое време пуска зърното и се настанява на гърдата като на възглавничка - та чак се и намества.  Grinning Пак казвам може да е грешно от възпитателна гледна точка, но нямам силата на родителите, които оставят детето да се засинява от рев, за да не се научи на ръце и то заспива от умора - при нас просто няма такова нещо - направо изпада в невероятна истерия. 

# 12
  • Мнения: 2 829
Не мисля че може да възпитаваш бебе, въобще според мен няма нужда да се тревожиш, щом бебето се успокоява, значи му е нужно!!!
Моя бебок го водя че не е имал колики, но ако не го гушкахме постоянно, ако не сучеше по 1 час, ако не го друскахме-плачеше. Но след като има нещо което го успокоява, аз не смятам че са колики, а просто бебо показва от какво има нужда. Давам пример- моя син много обичаше да го държим на рамото. Връщаме се в България, оставям бебо за малко на тукашната баба, която не знае как е свикнал... Като се върнах след малко-тя го държи на рамото Grinning Детето и "обяснило" какво иска Grinning
Като стана на около 2 месеца се успокои, сега си спи спокойно в количката, лежи си на леглото и си играе... Аз си мисля че е спокоен точно защото много го гушкахме и му угаждахме-просто знае че като има нужда от нещо-ще го получи Grinning
Радвай се на бебока си и не се тревожи, да го разглезиш може чаааак като започне да разбира Hug

# 13
  • Мнения: 254
yanast колики са защото се извива и гърчи като червейче, но ти казвам - на гърда ли не издава даже звук, а си личи че изпитва силна болка. А иначе като си иска гушкане, то си е отделно.

# 14
  • Мнения: 664
Дъщеря ми имаше колики 6 месеца, ревеше във всеки един момент, когато не спеше или не ядеше. Нищо не помогна, сиропи, хомеопатия, капки, топли пелени, строга диета за мен...Дори на гастроентеролог ходихме и й правиха изследвания за алергии и снимка за рефлукс.  Понякога й помагаше бибата, но вие не ползвате...Другият универсален лек си остава СЛИНГА Simple Smile Баща й я носеше с часове, дори и в полунощ е излизъл да я разхожда, успокяваше се мигновенно и спеше през цялото време Grinning

Общи условия

Активация на акаунт