Как се действа с дифузера?

  • 26 203
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, момичета!
Най-накрая се сдобих със сешоар с дифузер, но нещо не мога да се справя с направата на къдрици, или поне чупки някакви.
Да имате идеи как точно се ползва?
Благодаря предварително, на всички отзовали се!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 813
А моят дифузер е от едната страна гладък с дупки,а от другата половина е с шипове  newsm78 На фризьорката ми е целият с шипове,та се чудя как да действам и аз .

# 2
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Ами отиди веднъж на фризьор да те направят и после ще приложиш в къщи видяното Laughing. Най-добре така, защото колкото и да ти обяснявам, не се ли покаже, няма да се научиш. А и е много относително от дължината на косата ти, дебелината на косъма, права ли е, чуплива ли е, та за това отивай на фризьор Laughing! И попитай какво е най-добре да се използва, аз лично си слагам пяна за коса и малко от една емулсия на Wella за къдрене и силна фиксация.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 817
Имам такова чудо от 15 години и никога не успях да си направя свястна прическа.
Много зависи от типа коса.

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
Важно е да сложиш стилизиращ продукт пяна,малко гел,кристали,може и от всичко по малко и сушиш надолу главата на най слабата степен.Като поисъхне пак малко намачкване и пак с дифузера,вече изправена и дооформяш.Ако нещо не стане,намокряш с влажни ръце  и пак.Ама,че обяснение,дано стане.Успех  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
И какво пак с дифузера? Моля, обяснете, и аз искам да знам как се правят прически с дифузер.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 626
Доколкото разбирам от книжката на сешоара трябва да се наведе главата надолу. Това добре, обаче не става ясно как точно трябва да се движи сешоара. В смисъл нагоре-надолу ли като се постави края на кичура в дифузера, или да се извършват кръгообразни движения, само че както е косата в него да се допре до главата.
Наистина е много сложно за обяснение  newsm78
А по въпроса за косата, моята е леко чуплива, много леко! Или трябва да я изправям или да слагам ролки, иначе е една такава никаква.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Сега ще ви кажа аз как го употребЛявам дифузера. Laughing
Значи,навеждам главата надолу,намокрям я с ръце особено краищата,слагам яко пяна за силна фиксация,подсушавам леко мачкайки я с хавлиена кърпа,така като си е надолу.След това хващам косата цялата,правя я на топка,както съм си с наведена глава и я забучвам на шиповете на  дифузера,и суша.След малко спирам,пускам косата,пак я хващам цялата на топка и я забучвам,само че настрани я събирам косата,пак суша.После на другата страна и така,докато се одобря,ставам на жестоки къдрици просто.Понякога фиксирам с лак за коса,аз съм с права коса де все пак. GrinningНа следващия ден пак съм си къдрава,само леко навлажнявам краищата и ако се наложи я дифузирам само веднъж.Та тъй Grinningдано добре да го обясних.

# 8
  • Мнения: 172
Карчева а много ли е права косата ти?Моята е изключително права и оня ден пробвах с дифузера но ми се струва че не правя нещо както трябва.Нещо такова ли правиш:
http://www.videojug.com/film/how-to-blow-dry-curly-hair

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Измиваш си косата. Леко подсушаваш с хавлия, мажеш цялата коса обилно със силен фиксатор/гел, пяна/. Както си изправена всимаш дебел кичур коса и го забучваш в стърчащите шипове, държиш така докато започне да ти пари на темето и махаш. Хващаш друг дебел кичур коса и пак така процедираш.

След като се е придала някаква вече форма на косата мажеш отново с фиксатора мачкайки и навеждаш главата надолу, хващаш колкото се може повече коса и забучваш пак в шиповете, така до пълно накъдряне на цялата коса.

След това се изправяш и задължително пръскаш цялата коса със спрей за силна фиксация.
Това е.

п.п Със всеки изминал ден след къдренето, косата става все по хубава и къдрава. Сутрин просто си намокряш ръцете с вода и малко гел, навеждаш косата надолу и намачкваш, но без да сушиш   Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Момина сълза косата ми е толкова права,че все едно с преса съм я действала.Донибони го е обяснила като мене,само дето не е задължително да си измила косата си предварително и аз не вземам кичур по кичур,а хващам цялата коса,само сменям местата на забучване Crazy.
А от линка който си дала неможах да го изгледам целия,но мернах мацката.Не ми става като нейната,а много по къдрава и като отпуснат малко къдрите стои като на масури,много е яко.Като се правя ще хвана някой да ме снима и ще ти покажа.Пробвай точно както сме ти казали,ще се учудиш колко къдрава коса можеш да си спретнеш. Laughing

# 11
  • Мнения: 172
ОК Hug.Благодаря ти!Следващия път ще го направя точно като вашите обяснения.Но няма лошо ти да качиш снимка при другото дифузиране. smile3521

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Сега изгледах филмчето,значи слагам повечко пяна и с наведена глава надолу хващам цалата коса и я забучвам на бодлите на дифузера,държа го плътно до главата,по този начин става много по къдрава косата и най важното поне за мен,косата е къдрава и в корена,а не само половината долна част.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Според мен е задължирелно косата да е измита, защото прическата държи минимум 3-4 дни  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси за обясненията, КАРЧЕВА! И филмчето на mominasalza е много полезно! Онагледи обясненията! Ще се пробвам утре пак, пък да видим какво ще стане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт