Кюфтета с доматен сос

  • 7 888
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 840
От няколко месеца ги мисля тези кюфтета. Знае ли някой как се приготвят?

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не знам дали имаш предвид нещо конкретно, но аз ги правя по следния начин:
първо изпържвам кюфтетата, след това в малко мазнина запържвам буркан стерилизирани домати или около 500 гграма пресни (обелени и настъргани), прибавям две супени лъжици брашно с 200 мл вода. Като поври, прибавям няколко нарязани скилидки чесън и магданоз, слагам кюфтетата и това е.

# 2
  • Мнения: 441
същото като  doraan приготвям, но добавям в соса една лъжичка захар

аз си слагам захар на всяко ястие с домати, понякога са тръпчиви и кисели

# 3
  • Мнения: 983
Аз във врящия сос слагам сурови кюфтета и като са готови изваждам. Слагам и малко ориз в каймата.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 908
Аз във врящия сос слагам сурови кюфтета и като са готови изваждам. Слагам и малко ориз в каймата.
Peace Точно така ги правя и аз.
Повече ми харесват така. Получава се нещо като яхния.
Но истинската рецепта на Кюфтета с доматен сос е пържени кюфтета , които се заливат или пускат за 2-3 мин във врящ доматен сос /накрая се слага чесън в соса/.Не съм фен на това ядене.

# 5
  • Мнения: 505
Първо изпържвам кюфтетата. В част от тази мазнина запържвам малко лук и гъбки. Към тях прибавям няколко лъжици доматено пюре и доливам вода. Ако искам сосът да е по-гъст слагам и брашно.  Ако стане повече сос, правя и ориз за гарнитура към ястието.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 840
Момичета, благодаря много! Hug
Направих ги като първо ги изпържих. Следващият път ще пробвам по другия начин, че не съм много фен на пърженото.
Обаче взех, че ги загорих  Embarassed Иначе станаха вкусни, като изключим миризмата на загоряло - добре, че мъжът ми беше гладен!!! Laughing
Явно ще се явявам на поправителен.  chef

Общи условия

Активация на акаунт