Червени петънца по главичката?

  • 2 364
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Бебенцето ми има от самото си раждане червени петънца по главичката - отпред на челцето и отзад на тила.Когато попитах след раждането какви са  - ми отговориха , че са родилни и до два месеца ще изчезнат.Роден е секцио , а съм чувала , че такива родилни петна има при нормално родени дечица.На последната консултация педито ми каза , че може би са хематомообразни и да гледам да не нарастват повече  Thinking. Ако има мами с подобни проблеми , моля кажете към какъв лекар - специалист да се обърна за консултация.Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 668
 FlutterМоят син е нормално роден и наистина имаше силно изразено червено петно отзад на тила. Също ми казаха че е родилно. С течение на времето престана да ми прави впечатление присъствието на петното. Скоро се бях сетила да го погледна отзад на тила - ами то не ми прави впечатление явно защото е много избледняло, ако не го знаех можеше и да не го забележа. Така че не се притеснявай избледняват с времето. Стига и твоят случай да е такъв де.Party

# 2
  • Мнения: 260
и моя син има червени петна на тила. и на мен ми казаха, че са родилни и че трябва да избледнеят. скоро обаче не съм обръщала внимание дали за още там.

# 3
  • Мнения: 2 865
Моето бебе има също петна на челото между веждите, в косата и отзад на тила. Доколкото знам не са хематоми (племенника ми имаше хематом и е нещо съвсем различно) но все пак мисля да я заведа на дерматолог. Нямам идея при кого и къде обаче. Ако някой знае да даде съвет.
Синът ми имаше само в косата и са избледнели.

# 4
  • Мнения: 1 701
И Калина е родена със секцио, а има такива петънца на тила. Не ме притесняват особено... знам, че е нормално и много бебета имат.

# 5
  • Мнения: 3 116
Мая има такива петна, на челото и на тила. Родена е секцио. Все още петната се виждат, въпреки че е на година и шест месеца почти, но избледняват с течение на времето. Наричат се родилни петна, но доколкото знам се получават от притискане на кръвоносните съдчета (тук не ми вярвайте много Wink ) и не е задължително да се получат по време на раждането, а може да са се получили още по време на вътреутробния живот.
Интересното е че аз съм имала абсолютно същите петна. Майка ми като я видя, каза че все едно вижда мен  Thinking И като го каза и се загледах в огледалото установих че част от петното при мен още се вижда, а все се чудех защо като се ядосам нещо или ми е студено или топло ми се зачервява една област над носа  Grinning

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 14:32 от ritka

# 6
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аз раждах секцио и бебка има такива петънца. Сега са намалели, но все още ги има, а тя е вече на 6 месеца. Педито каза, че изчезвали до годинка.  Спокойно! Нормално е Grinning

# 7
  • Мнения: 5 362
И Кали има отпред на челото и отзад на тила.Родилни петна им викат,а от какво се получават незнам.Постепенно с времето избледняват,така че не се притеснявай. PeaceНашите са доста по-бледи,в сравнение когато се роди,но все още си ги има.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 817
Нормално е, ще изчезнат, не се притеснявай  Grinning

# 9
  • Мнения: 489
 Синът ми се роди с много и дребни 4ервени петънца на тила, но ве4е забелязвам, 4е са запо4нали да избледняват. Знам, 4е са родилни и не се притеснявам. Аз съм раждала нормално, без упойка и със сигурност не му е било лесно докато излезе (около 12 4аса след на4алните контракции). Няма място за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт