Контракции

  • 932
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
нарочно отварям нова тема за контракциите.Въпреки,че преди малко четох по надолу за тях.
Въпросът ми е следният:
Може ли да ми опишете конкретно какво изпитвате при тях,какво чувствате.
Аз съм начало на четвъртия.Особено вечерно време,не всяка вечер,но често чувствам силно опъване на корема.Става твърд и направо не мога да дишам от това опъване.Чудила съм се не е ли вид контракция.
Може ли да ми обясните. Embarassed

# 1
  • Мнения: 10 982
Такова нещо усетих миналите събота и неделя вечер. Целият ми корем изведнъж се стегна и стана много твърд, но след няколко секунди се отпусна. Това се случваше цяла вечер на интервали през 10-15 минути. В болницата една сестра ми каза, че контракциите ми са подготвителни, да не се притеснявам.

# 2
  • Мнения: 2 271
Да точно това са контракции  и не е редно да ги имаш в 4м!Обърни се към гинеколога си!

# 3
  • Мнения: 2 274
  Аз бих те посъветвала да отидеш на лекар! Според мен това което описваш е контракция!
  Моите контракции започнаха в началото на 3 месец и заради тях 2 пъти лежах в Патологията в Шейново! Усещането беше точно каквото го описваш-коремът ми се втвърдяваше и направо се задушавах докато отмине контракцията! В 6 месец станаха и много болезнени и получих разкритие! До края на бременността пих Магнезий 3х2 и Но Шпа, когато имах болки!
 Сигурно през деня се натоварваш много и вечер като се успокоиш усещаш контракциите, но не е сигурно че и през деня нямаш по-леки! Почивай си повече! Лекарите казват, че до 10 неболезнени контракции на ден не са опасни, но за по сигурно отиди на преглед  Peace!
  Лека бременност!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 596
Да благодаря, Sad
Това не е обнадеждаващо Cry
Не искам болница.Лежах в Майчин дом 2 седмици.И на най-големите си врагове не го пожелавам,това което изживях там.
Оооо,ужас.
Във вторник ми предстои преглед.
То се насъбраха много работи:течение,контракции..нямам думи.
Просто ви споделям.
Чудя се с какво съм се натоварила.Аз работя на компютър и само седя.По осем часа.Другото което е че имам възрастна баба-89 год. вече съвсем отпада и живея при нея.Но е тежка и може би като и помагам да се изправи Cry
Благодаря ви все пак.

# 5
  • Мнения: 10 982
mamma_mia, аз преди 2 седмици спрях да работя, защото седях по 8 часа на ден пред компютър и ми се появиха страхотни болки в гърба и кръста.  Sad  Когато бях в края на третия месец, усещах напрежение ниско долу вдясно, тъй като от седенето явно притисках нещо и се налагаше да пия Папаверин.
Не си мисли, че да стоиш цял ден сгъната на стол с опънати ръце не е натоварващо!

# 6
  • Мнения: 2 274
  Миличка и аз първият път лежах в Майчин Дом! Това не  го пожелавам и на враговете си! Нито болницата като болница, нито отношението като отношение! За това като ми се наложи още 2 пъти да лежа за задържане, отидох в Шейново! Там е чистичко, лекарите и акушерките са готини и отношението на всички е много добро! Още първия път като бях в Шейново си харесах лекар, който да ми следи бременността и при който да раждам / млад, добър и всичко ти обяснява/!
  Относно работата - аз също работех на компютър и телефон, седнала, но...от втория месец започна кървене, а после и контракции и така и не се върнах на работа! Един лекар ми каза, че когато матката е чувствителна, може да стоиш права или да вървиш, но не трябва да си седнала!
  Ако ти се наложи пак да влезеш в болницата - не ходи в МД!
 

# 7
  • Мнения: 164
Да, това са контракции, но смятам, че е твърде рано за подготвителни контракции, моите започнаха в края на 6-ти месец. Определено се консултирай с лекаря, а особено ако са болезнени побързай

# 8
  • Мнения: 1 596
Толкова лоши неща чувам за Майчин дом, а съм го изпитала и на гърба си.
Посъветвайте ме.
Там са ми завели картон с кръвните изследвания,ултразвъка и какъв ми е бил проблема.Държаха се с мен като с животно.И след като не издържах психически се сетих за приятел на баща и-професор в друга област да се обади в отделението като авторитет и да каже за мен...проста за да ми обърнат внимание. Да....имаше внимание,но само един ден или по-точно слабо внимание,като не съм бутнала някой лев....
Та самият доцент-шеф на отделението,при изписването ми спомена
"Няма,няма...тя ще си роди тук.Тук ще я наблюдаваме"
И аз така,неориентирана и не знаеща,се обадих след месец,видя ме на ултразвука,каза че всичко е наред и каза след нова година да му се обадя,за следващ преглед.Аз питах,тези прегледи плащат ли се.Той каза не,само ултразвука-20 лв.Дадох му ги,е той ще си ги сложи в джоба.
Та според вас да сменям ли болницата или да си остана там докрая.
Аз между временно хода в клиника Пантелеймон на прегледи също всеки месец.Както ми се налага с някои мои проблеми.
Ппосъветвайте ме как да постъпя?

# 9
  • Мнения: 36
Здрасти и от мен,

аз имах точно такива още в края на третия месец.....докито каза че при някои жени матката е по-чувствителна и затова. Изписа ми магнерот и нош-па и аз го пих 1-2 мес и когато всичко се нормализира реших по самоинициатива да ги спра... да, обаче след известно време започнаха същите такива и то много по-силни и аз се уплаших много /на всичкото отгоре когато започнаха бяхме на море и въобще не знаех при кой доктор и къде да отида да ме прегледа/. Е, обадих се на моят и той ми са навика как така съм спряла да пия магнерот-а и започнах отново с конски дози докато се насити организма. Засега всичко е наред и се надявам да нямам подобни проблеми до края, но те съветвам миличка, почваи магнерот и не го спирай, няма страшно да се предозираш, аз редовно си правя изследвания за съдържанието на магнезии в организма и се убедих, че няма изгледи да се пренаситиш приемайки го орално....

Късмет от мен и не се шашкай, има и такива като нас  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 164
Успокой се, щом не са болезнени не е толкова страшно, може да ти е просто чувствителна матката и да трябва да пиеш папаверин /но-шпа/ и магнезий.
Не е нужно да лежиш непременно.
Не знам как е в Майчин дом, но аз лежах в Шейново в 6ти месец с бъбречна криза и беше голяма веселба! Mr. Green Бяхме се събрали 4 шматки в една стая и почти не сме спали от приказки и майтапи. Чак не ми се тръгваше. Mr. Green
Ама все пак по-добре да не ходиш в болница де!  Stop

# 11
  • Мнения: 93
изобщо недей да ходиш повече в МД. Иди си директно в Шейново, запиши се в консултацията, или се уговори конкретно с лекар да ти следи бременността. Не знам защо е така в МД, но е факт, мнозина са изстрадали там, аз също съм била там два пъти там на операция преди години - бяха ме захвърлили под пълна упойка на кушетка в коридора без дори да ми смъкнат нощницата ... добре, че майка ми беше там да ме завие с палтото си, а като се събудих ме отведе вкъщи. После се оказа, че не е имало нужда от операциите. За щастие няма поразии, добре съм си сега, имам си хубаво бебенце.

А това, което изпитваш са истински контракции и не е редно да са болезнени, нито дати спира дъха от тях. Обади се на лекар, някой, комуто имаш доверие. Забрави МД. Вземи мерки навреме, за да е наред всичко по-нататък. И аз имах много контракции, петиа месец прекарах у дома с Гинипрал, и ми казаха, че седенето по цял ден много пречи. Разходките са полезни, но не и седенето дълго време, притискаш не знам какво си и ето контракции. Пази се и успех!!!

# 12
  • Мнения: 359
Първо искам да ти кажа, че не е страшно да имаш до 15 контракции дневно. Това са подготвителни - Бракстън Хикс контракции /чукни в някоя търсачка и ще прочетеш много за тях/.
По въпроса ти: контракциите в начална бременност са стягане на корема. Като легнеш, мускула се стяга на топка и става твърд /даже леко изпъкнал на мястото, където контрахира матката/ за кратко време. Възможно е да имаш чувствителна матка и при леко дразнение - ритничета, да се стяга.

При всички случаи сподели усещането си с наблюдаващия те лекар. Но за момента няма основание за притеснение  Peace

Лека и спокойна бременност ти желая  Hug

# 13
  • Мнения: 74
Да точно това са контракции  и не е редно да ги имаш в 4м!Обърни се към гинеколога си!
Подкрепям напълно! И без паника, всичко ще мине, бъди спокойна и търпелива и повече се пази.

Общи условия

Активация на акаунт