Отпушване на каналите ... Има ли и друг като мен?

  • 891
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Здравейте мамчета! Вероятно има и друга подобна тема, но не съм открила! Родих на 06.12 и все още имам само капки кърма. Събирам не по-вече от 10 гр ... В началото беше още по-зле  cry Та в тази връзка има ли и други като мен? Някое мамче, на което му е тръгнала кърмата след 8-мия ден? Още се надявам ... Дайте съвети какво да правя? Пия много течности - мляко, сокове и бира даже ми казаха акушерките в болницата. Ям по-течни храни... Казвайте някакви хватки и дали бих имала успех според вас? Бебчо е много упорит и иска да суче, въпреки, че си го дохранвам основно от шише изобщо не си е занемарил сукателния рефлекс и 20 мин се мъчи нон-стоп да изкара нещо! Иска ми се да има наистина какво! Помагайте! Моля ви!

# 1
  • Мнения: 19
Можеш да си купиш чай за увеличаване на кьрмата на Hipp,има и някакви бьлгарски хапчета доколкото знам,и да се изчеждаш по- често,орехите ,ядките вьобще увеличават кьрмата както и млякото ,овесените ядки, за др. не се сещам.Желая ти успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 237
Има доста написано за това. Много майки казват, че не са успвали да изцедят и 10-120мл. с помпа, а децата са си сучели и наддавали. А и е нормално за новородените да сучат по-дълго време- 40-50мин. Защо мислиш че не му стига кърмата? Плаче ли, неспокойно ли е? За отпущване на канали ти препоръчвам едно хомеопатично- Bryonia 9 CH ili 5 CH . Аз пих 9 СН, понеже се бях запушила и имах температура- на 2 часа по 3 и още на другия ден ми текна хубаво от гърдата. Аз за увеличаване на кърмата- както са ти писали- чая на Хип или българския- лактогонен чай (аз го пих и имаше ефект). Има и едно хомеопатично пак- Ricinus communis 5 CH

# 3
  • Мнения: 2 829
Ger4e, виж в подписа ми как наддава малкия, хранен е само с кърма.
И аз като теб можех само няколко капки да изцедя, като беше на около месец се опитах с помпа Авент и на ръка да изцедя (исках да имам резерв, защото ни предстоеше пътуване), след като за 20 мин. успях да изцедя 10 грама се отказах.
Малкия сучеше по 40-50 мин и след половин, един или най-много 2 часа беше отново гладен.
Ако бях родила в БГ, сигурно щях да се побъркам, но в САЩ педиатъра, консултантите шпо кърмене и сестрите в болницата ме убедиха че всичко е наред. Като стана на 1.5-2 месеца бебо започна да суче по 5-10 мин, вече мога и да изцедя нещо.
Прочети в библиотеката, има статии как да разбереш дали бебето яде достатъчно (дали пълни 4-6 памперса, дали суче 8-12 пъти на ден поне по 10 мин., дали е жизнено, дали изглежда задоволено след кърмене и др.). Следи тези признаци и можеш да намалиш и спреш добавката (и за това има статии).
Ако искаш-опиши по-подробно как се храните-спазваш ли режим, даваш ли вода, колко време суче, болят ли те зърната, имаш ли рани, добре ли захапва бебчето. Като знаем повече, ще можем да дадем по-добър съвет. Но това че не можеш нищо да изцедиш не означава, че бебето не може да изсуче достатъчно!!!! Hug

# 4
  • Мнения: 274
Разказвам наред. Бяхме само на сучене и на пробните кърмения веднъж за наш рекорд се оказа че е изял 5 гр, а иначе не мърдахме и с грам кантара. Плачеше и си личеше че е гладен. Знам приказката "не вярвай на кантара", но след хапването на добавката и  повторното теглене се оказа че правилно си показва кантара.
Зърната ме болят, има болка и малко над тях, но не и цялата гърда както ми обясняват повечето кърмачки. На моменти се напрягат повечко гърдите ми (при големите паузи), а най-интересното е, че често се случва да тече и да правя петна на блузите. В началото сучехме по 30-40 мин, а резултатите вече ги описах. Сега суче по около 25 или 30. Убеждават ме, че повече не е необходимо, понеже след 10-тата мин на гърда започвал да си играе. Старая се да удължа времето, та дано поизсуче повече. Имам помпа на Кнпол (същата е като на Авент и определено работи добре), но с нея, както и с различни видове (пробвах спринцовка и още една) не мога да изцедя почти нищо, на ръка изцеждам повече. Акушерките казаха, че вероятно поради големия вакум ми затварят канлите и затова не изсмуква и е по-добре да действам повече на ръка. Ако го оставя само на кърмене се събужда и плаче от глад доста скоро.
За режима - беше 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24 часа. Това беше в ОБ, от вчера сме вкъщи и малко окепазихме нещата и мисля, че ще си направим нов график.  За вода, давам само като хълца по 2-3 глътки за да се успокои, иначе не.
Притеснявам се, че казават че кърмата слизала до 10-тия ден, а ние нямаме никакво време вече 8 минаха. Утре ще си купя един от двата чая!

# 5
  • Мнения: 2 829
Първо- съветвам ти да си купиш по-евтиния лактогонен чай, защото на теб ти е нужен само за да добиеш увереност Laughing, ти кърма си имаш.
Първо се успокой, ако искаш да си кърмиш детето ще успееш!!! Hug
За пробното кърмене по-добре забрави, то не носи никаква информация-много е вероятно детето да е било притеснено, в различна обстановка. Освен това, в случаи като моя и твоя предполагам че гърдите ни са като биберони с много, много малка дупка-просто по-бавно си изсуква млякото детенцето. Затова, според мен, недей да се придържаш към някакви минути-кой пък го изчисли по колко минути трябва да суче!!! При мен е имало случаи по 1.5 и дори 2 часа да суче и ако му издърпам гърдата плаче и си лапа ръцете. Също те съветвам, поне в началото, докато се опознаете и ти се отпушат каналите да не спазваш режим. Трябва да си призная, че ми беше много трудно в началото, когато постоянно ми висеше бебето на гърдите, схващах се, криво ми беше. Но сега не съжалявам, защото ми е много по-лесно. Ако бях попрочела повече преди да родя бих си направила слинг, бих сложила бебо само по памперс в него, аз гола и бих си облякла дреха отгоре. Не съм пробвала, но ми се струва че така бебо ще може да суче докато ти си ходиш свободно и със свободни ръце из къщи.
Защо не опиташ за 1 ден да не даваш добавка, да кърмиш бебето колкото често поиска, колкото дълго иска. Важно е да си записваш колко често пишка (сменяш памперсите често и гледаш дали са мокри или слагаш в памперса салфетка и честичко проверяваш дали е мокра и я сменяш), колко често ака, дали ще изглежда задоволен когато не суче. По-честото сучене ще даде сигнал на гърдите ти да произвеждат повече мляко.
И накрая-ако искаш пиши ми на ЛС, мога да ти звънна да поговорим по телефона. При кърменето всичко започва от главата, ако си повярваш че имаш кърма, всичко ще бъде наред!!! Hug
П.П. Честито бебче, да ти е живо и здраво!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 829
Забравих- провери дали бебето суче правилно!!! Отваря ли широко уста, поема ли зърното и по-голямата часто от ареолата в устичката? Прочети статиите за правилно поставяне на бебето на гърдата! Усещаш ли гъделичкане/изтръпване на гърдата като започне да суче бебето? Забелязваш ли капчици кърма по устичката? Започва ли да ти тече по малко от другата гърда? Чуваш ли бебето да преглъща?

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Понеже това е голяма мъка, ще ти кажа и моя опит на мама с много гладно дете, дето с ядосва, че не може да засуче.
Гърдите ми бяха твърди, /не пишеш нищо за това и никой не споменава../
Бебчо е малък и ако са твърди, ще трябва да развива голямо налягане, така да се каже Simple Smile Иска, но не може и се ядосва и плаче и пак и пак.... така беше при мен
Ако и при теб е така, всичко се решава лесно! Цедене преди кърмене до омекване - пренапрягане да няма. Събирай си кърмата и я давай ако искаш за спокойствие. Това няма да е дълго. Веднага щом позаякне детко ще се справя сам /междувремено и количеството кърма ще се регулира според търсенето/
Дали суче най-добре ще рабереш по звука от глътките на детето - чува се като малко влакче.

# 8
  • Мнения: 274
Благодаря ви много за всички мнения и съвети!

# 9
  • Мнения: 2 829
Как се справяте?

Общи условия

Активация на акаунт