Забелване на пишлето-кога?

  • 1 169
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Моля ви кажете ми от кой месец се забелва пишлето?Ние сме на 21 дни и вчера пробвахме,но му е много малка дупчицата и започна да плаче и се отказахме.Много съм притеснена да не се наложи хирург да се намеси.

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Здравей Галя и мен ме вълнува същия въпрос, ще следя темата с интерес

# 2
  • Мнения: 2 529
Има безброй теми, включително и закована, която се казва "Фимоза; срастване при момиченцата и т.н." - там са споделени и мнения на детски уролози от Пирогов.

# 3
При нас на първото ни дете заголването го направихме още втория месец или третия не си спомням точно. Стана за по малко от 30 секунди и след това го мазахме няколко дена обилно с дефламол за да не се възпали и да изчезне зачервяването. Всичко мина О.К, но по-късно от лекари уролози във Варна ми казаха, че е престъпление да се заголва главата на бебето преди да навърши една година, тъй като опастността от възпаление била много голяма и било много опасно. Уролозите там бяха в недоумение как е могъл да заголи нашия уролог бебето ни на възраст два месеца...

# 4
# 5
  • Мнения: 3 146
Нас педиатърката ни накара да го подръпваме леко, колкото поддаде, постепенно от втори месец, докато го къпем вечер. Без да се насилва. Процесът трябва да протече чак до 1 годинка. Изобщо не е имало проблеми и не е плакал дори!

# 6
  • Мнения: 420
При всички деца е различно.Ние се опитваме да го заголим от втория месец,след годинката започна да не ми дава да го пипам ,сега го научих сам да си дърпа кожичката и още не се е заголила.Мисля ,че ще стане когато му дойде времето.

# 7

Общи условия

Активация на акаунт