Притеснително ли е по4ти затворена фонтанела на 7,5м?

  • 2 176
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Сменихме миналата седмица педиатъра.И новия ни пита на колко капки вигантол сме.Казвам-на 2 откак се е родил (така ни е казала предната педиатърка).А той - веднага намалете на 1, 4е ви е по4ти затворена фонтанелата.Питам- лошо ли е това? Той - Ми ние няма как посред зима да спрем Вигантола.Не успях да полу4а отговор, както и да питах.
Та затова питам тук. Притеснително ли е да е по4ти затворена, на 7,5 месеца сме.

# 1
Дъщеря ми се роди с почти затворена фонтанела.
Педиатърката твърдеше, че няма проблем, но аз вит. Д не съм давала изобщо. Нито на нея, нито на батко и. Проблеми нямат. Изобщо този вигантол е само за профилактика.
Главичката си нарастваше в норма. И двамата са зимни бебета.

Но след като новия педиатър не ти дава обяснение за препоръките си - сменяй го ако можеш. Изобщо лекар, който отказва да дава информация го сменяй веднага.
Освен това АМ имат добавки на този витамин.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....... Притеснително ли е да е по4ти затворена, на 7,5 месеца сме.

  Ако главичката нараства в нормите и е с правилна форма - няма проблем фонтанелата да е почти затворена на тази възраст.

# 3
  • Мнения: 565
И моето момиченце се роди с почти затворена фонтанела , и аз не съм давала вигантол.Всичко си е наред, не се притеснявай. Не знам само какво значи че вигантола не може да се спре посред зима newsm78

# 4
  • Мнения: 539
Някой път лекарите не казват, просто за да не ни притесняват. И аз знам, че предозирането на вигантола е по-вредно. Но не мисля, че две капки е предозиране. Зависи как е растяло детето, и колко е наддавало.

# 5
  • Мнения: 2 019
не е притеснително споко

# 6
  • София
  • Мнения: 903
ние не сме имали подобен проблем, но веднъж се засякохме в кабинета на педиатърката с една майка и нейното бебе ( на 9 месеца) със затворена фонтанела и педиатърката каза, че  след навършване на 6 месеца на детето няма проблем че фонтанелата е почти затворена.
Но все пак консултирай се с педиатър.

# 7
  • Мнения: 290
Не се притеснявай,на моят син фонтанелата също беше почти затворена на 7 месеца.Нашата педиатърка каза само да спрем вигантола-а на зимата и нямя нищо,просто ще трябва да го извеждаш всеки ден за 15 минутки да диша чист въздух!

# 8
Не  е притеснително,че е почти затворена фонтанелата.щом главата нараства нормално.Не спирай вигантолаособеноако бебо нараства интензивно

Общи условия

Активация на акаунт