Стафилококи-Анаста

  • 13 341
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Моля всички мами,които лично са ползвали ваксината Анаста или имате информация по темата да я споделите!Доста материал вече изчетох,но не мога да се реша на тази стъпка(макар,че вече я купихме ваксината)-има доста негативни отзиви.Вчера изследвахме кръвта на детето ми в Анаста и се оказа,че има стафилококова инфекция.А това направихме,защото от година се борим с ечемици и възпаления на очичките.Приемам всякакви мнения по темата-всяка информация е важна за мен.И някой знае ли,защо не се прилага Анаста в Европа от 30 години и в какво се изразяват страничните ефекти?
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 69
Аз си я сложих преди 10 години , писала съм и друг път- тия хора в Анаста ме спасиха - 1.5 год. си ходех с циреи и ечемици , ама такива , че главата ми се подуваше , склерата на окото ми изхвръкваше навън , нямам снимки да ти покажа - беше страшно .... Най лошото е , че никой не откри толкова време какво ми е - Пирогов , Исул - вдигаха ръце . Накрая сама отидох в института по паразитология, и там разбрах за Анаста- титера ми беше доста висок след кръвните изследвания - направиха ми по схема 13 инжекции и се родих . Да са живи и здрави  !
Малката беше на 4 мес. като я заведох - при нея нямаше , но си поговорих с докторката и тя каза , че до преди 15 год. се е правила профилактика на бременни и родилки .
Не съм боледувала почти от тогава , няма странични ефекти никакви , на голямата ми дъщеря й сложиха ваксината в нослето , защото до 1 год. се слага така , а тя беше на 8 мес. , тя също не е имала проблеми след това.
Имах киста на опашката , която се възпаляваше и беше за операция , а операциите на такива кисти са сполучливи само 10 %, после прави рецидив - след ваксината кистата изчезна и досега незнам как.
Нормално е да се притесняваш , майка си ! Ако мислиш , че ще помогне , говори с докторката в Анаста , тя е доста мила и обяснява , дори и по тел.
Успех!

# 2
  • Мнения: 625
Благодаря за изчерпателното мнение,радвам се че ваксината е имала такъв голям успех при вас!Това много ме обнадежди и мисля да сложим още днес първата доза.
И все пак съм любопитна да чуя и други мнения по темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми имаше стафилококи още от раждането- аз също пусках такава тема преди време/ако я открия ще ти пусна линк/,имаше доста противоречиви мнения newsm78/
Като теб купихме ваксината-мазах само с "жълтото" но ваксина така и не сложих- сина ми беше на 2-3 месеца тогава.Израсна ги- скоро не съм правила посявки,но да чукна на дърво не съм имала проблеми оттогава.
Реши си сама- аз лично за себе си направих този избор и то най-вече защото лекарката беше доста неотзивчива ,необщителна и сприхава и двата пъти като водих сина си там- а имай напредвид че детето беше съвсем мъничко- просто не ми вдъхна доверие,все едно искаше да ми продаде лекарството ,на две-на три ми обясни как да го слагам и ме отпрати.Това е моето в впечатление ,и то оказа своето въздействие.
Успех все пак- каквото и да решите Hug

# 4
  • Мнения: 376
Аз си правих изследвания в тази лаборатория преди 5год. и се наложи да слагам ваксината. Дадоха ми и от "жълтото" лекарство, което не помня за какво беше, но не можах да го довърша и накрая го изхвърлих. Много несериозно се отнесох, защото лекарят който ме насочи към Анаста каза, че е добре да повторя ваксината, но аз все не намирам време за изследване. Така че незнам дали ме излекува. Не можах да ти дам много информация, за което съжалявам но поне споделих опита си  с Анаста. Да ви попитам имате ли телефона на лабораторията?

# 5
  • Мнения: 3 456
Слагах си тази ваксина миналия декември по схема. От тогава нокога на посявките не са ми излизали стафилококи,пак си боледувам, но причинителите са стептококи

# 6
  • Мнения: 625
Благодаря на всички,аз вече взех решение-ще опитам пък дано помогне,а ако ли не-дано да не навреди.А дали някой знае дали тази ваксина гарантира ,че стафилококите завинаги ще изчезнат?
А ето го и телефона:9792024

# 7
  • Мнения: 47 963
колко струва изследването в анаста?

# 8
  • Мнения: 4 915
Извинявам се, че нямам личен опит с ваксината, и може би си чела мнението ми в други теми за Анаста. Ако не - то мнението ми е негативно. Моя приятелка-лаборант в "Националния център по заразни и паразитни болести" изрично ми каза, да не се доверявам на Анаста, педиатърката ни сподели същото мнение, дори добави, че в Анаста "винаги ще те изкарат резултат, че имаш стафилококи"...

Разбира се, вие сте изстрадали 1 година по други начини да се борите с неприятностите, но моят съвет е преди да направите ваксината - изследвайте кръвта на по-сигурно и безпристрастно място - именно в Центъра по заразни и паразитни болести, това е държавно учреждение и нямат сметка да "нагласяват" резултатите, защото нищо няма да ви продават. Или в друга реномирана лаборатория (само да не е Цибалаб, че и там съм чела, че правят "шашми"). Може би най-добре в някоя болница, към която има лаборатория.


За проблемите с очичките, предполагам, че сте посещавали детски офталмолози. Ако не сте ходили при д-р Кемилев, препоръчвам ви го, много добър специалист, много майки от форума са ходили при него с дечицата си.

Успех ви желая!

# 9
  • Мнения: 376
Благодаря на всички,аз вече взех решение-ще опитам пък дано помогне,а ако ли не-дано да не навреди.А дали някой знае дали тази ваксина гарантира ,че стафилококите завинаги ще изчезнат?
А ето го и телефона:9792024
Благодаря за телефона.
Да допълня - мнението на нашата педиатърка е, че Анаста се слага на по-големи дечица. На по-големи от 2 год. Помисли още малко, вие сте мънички още според това мнение. Успех в лечението.

# 10
  • Мнения: 625
Искам само да попитам изисква ли се направление и може ли вместо кръв да се изследват секрети от очичките и нослето в този  Център по заразни и паразитни болести?И някакъв адрес?
Ще съм ви благодарна за информацията(не съм от София,затова трябва предварително да се организирам).

# 11
Център по заразни и паразитни болести
София, бул. Янко Сакъзов 26
тел. 944 6999
e-mail: ncipd@ncipd.netbg.com

пробвай тук и успех! Simple Smile Peace

# 12
Здравейте, пиша за първи път! Мама съм за първи път, а бебето ми е на 4 месеца. Споделям мнение за Анаста.
От раждането имаме стафилококи, които се проявиха в очите, но взехме секрет  по-късно, понеже очната лекарка каза, че каквото и да е, ще се лекува само с една паста. Съжалявам, че я послушах... От моята снаха разбрах за Анаста и веднага отидохме там. Искам тук да кажа, че доктор Петрова е много отзивчива, културна и мила жена, от която получих доста информация за стафилококите (и не само от нея). Продължаваме да мажем с трипафлавин и вярвам, че ще се излекуваме. Но стафилококите са изключително упорити и лекарство за тях не съществува, т.е. можеш да ги хванеш нявсякъде и по всяко време, всичко зависи от имунната система. Ваксината създава имунитет срещу коките, но не те предпазва. От докторката научих, че стафилококите причиняват над сто болести. Препоръчвам също майките да си правят изследвания, дори и на кърмата, понеже е възможно и тя да е заразена. Ще пиша по-нататък за резултатие, но на вас казвам - не се притеснявайте да питате доктор Петрова за всичко, което ви интересува.
Успех в лечението!

# 13
  • Мнения: 69
Само за сведение на Free Soul- на мъж ми и малката дъщера не им "изкараха резултати , че имат стафилококи..." и съвет от мен - не се доверявай толкова лесно на някакви хора , които даже нямат лични впечатления, че даже и ти съветваш според мнението им...

# 14
  • Мнения: 625
Искам да попитам Desihristova в Анаста ли взеха секрет от очичките за изследване?И ходихте ли на изследване след определено време?
А доколкото става въпрос за негативните мнения по темата е добре да ги има,макар и да не са от личен опит.Важното е да обменяме информация и да си помагаме Wink

Общи условия

Активация на акаунт