Сменихме храната на Аптамил АР - страшен запек

  • 6 447
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте, мили мами!

Моето момиченце е вече на 4 месеца и какво ли не преживя. Много повръщаше и установиха, че има ГЕР. В началото ни предписаха да се храним с Алфаре, сгъстено с оризово брашно, защото решиха, че има алепгия към белтъка на кравето мляко (тъй като брат й - близнак - доказано има такава алергия). Тя обаче продължи да си повръща и ние отидохме при друг специалист - гастроентеролог, който ни предписа Аптамил АР + едни прахчета, и детето вече не повръща. Само че... страшно се запече! Вече 10 дни е със запек, при всяко напъване плаче. Първото й изхождане след смяната беше страшно - с наша помощ излезе едно твърдо изпражнение, с диаметър колкото 5 стотинки, а анусчето на детето направо се цепна. Много съм притеснена, защото този запек не минава.
Моля ви, ако някой е имал подобен проблем, нека ми даде съвет какво да правя. Не искам детето ми да продължава да се мъчи така.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ние също сме на Аптамил АР, случят  ни е подобен на вашият, но нямаме проблем с запичане.Бебка си ака един път на ден, нормално, не съм забелязала нищо обезпокоително.Доволна съм от Аптамил АР.
Вече не повръща......

# 2
  • Мнения: 869
И ние смена Аптамил АР и нямаме запек...Да не е от прахчетата?Консултирай се с педито.

# 3
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Давай ещо разхлабително, като Дуфалак например. Ние сме с Аптамил 1 и също се запича за по 3-4 дни. Днес питах педито и той каза да пробвам с Дуфалак, защото към него не се привиква. Нямам лични наблюдения, само това което ме посъветваха.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 488
Ами и ние имахме запек но във вашето положение само Дуфалака ще помогне с друго май не е добре да си правиш опити.А и както казва една мама преди мен да не би  да е от прахчето Hug  Hug  Hug

# 5
  • Мнения: 2 849
Вики  е пил Аптамил АР ,но не е имал подобен проблем .Май е от прахчето .Съветвай се с педито .А другата добра храна ,против повръщане и запек е Фризовом . Peace

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и ние сме с това мляко, ака по 1 път на ден, но в началото като го започнахме имахме такъв период не беше акала 2-3 дни и аз давах чаи за разхлабване на " Блевит Л" от 10мл. и след половин час вече е свършила работата без проблем. педито препоръча да правя млякото с вода от овесени ядки, сгреших и то направих чак до разстроиство се стигна, а пък и този глутен така че не го препоръчвам но пък и това действа.

# 7
  • Мнения: 475
Посъветвай се с лекаря,но се оказа,че Хумана е добрият начин да се предотврати запека,пък имат и противоалергична храна. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт