Клаузи при договор за наем на магазин-HELP!

  • 2 031
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Утре вечер подписвам договор-ще наема магазин за захарни изделия,кафе,алкохол и цигари!
Сещате ли се за някой важни клаузи(страх ме е да не изпусна нещо или да не бъда изиграна)
Стискайте ми палци!

# 1
  • Мнения: 5 393
На първо време се сещам за клаузата за ремонтните дейности-ако правиш някакви подобрения(дограма примерно)дали ще ти се приспада от наема или си е за твоя сметка.

# 2
  • Мнения: 2 792
 Най-добре е да пуснеш самия договор иначе е стреляне напосоки.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 171
Понеже сигурно го наемаш дългосрочно-впиши го, в Службата по вписванията - вписаният договор за наем при прехвърляне на недвижим имот остава в сила спрямо новия собственик,  
Уредете ремонтите, подобренията, опишете състоянието в което се предава имота, предназначението за което ще го ползваш....

# 4
  • Мнения: 187
А къде се намира тази Служба по вписванията(защото това при смяната на собственика е мн важно)Благодаря!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 686
Внимателно прегледай и клаузите, съгласно които договора се прекратява. Обезщетения, неустойки при забава на плащане и прочие. Наистина ако пуснеш договора ще бъде по-лесно.

# 6
  • Мнения: 11 747
За съжаление какво пише в договора няма почти никакво значение,че даже хич никакво!Това от собствен опит,имам и много познати с наети търговски помещения!Важното е каква ще бъде устната уговорка после със собственика и до колоко той ще е разбран!Това го казвам не от правна гледна точка,а от практична гледна точка!Почти всичко записано в договора е фиктивно,така както е по-изгодно за двете страни(или може би само едната) и не отговаря на истината!
Но не е толкова страшно- ако решиш да правиш ремонти,ще се уговориш със собственика и така за всичко.Ако е свестен ще ти поеме поне половината от ремонта!Най-често не поемат нищо и ти казват,че на тях ремонт не им трябва!Ако искаш да ти е по-представителен търговския обект,решаваш да го направиш за своя сметка и така...

Общи условия

Активация на акаунт