Банков трансфер от БГ за чужбина?

  • 586
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Може ли някой да ми препоръча банка в БГ, или друг електронен начин (за да не ангажирам никого) чрез която да се преведат пари от БГ, в банкова сметка в чужбина. Става дума за сума от около 1000лв.
Ако някой знае и има опит ще се радвам да го сподели!
Благодаря предварително! 

# 1
  • Мнения: 1 363
Moneybookers това е електронна система за парични преводи. И не взимат голяма комисионна.
Малко прилича на PayPal
Доста хора в Б-я я използват за получаване на пари при наддаване.
Ето тук може да прочетеш малко- за мен това е най- евтиния вариянт за изпращане на пари до Б-я. Направо в банковата сметката.

ПРО4ЕТИ
Пусни една търсачка в бг гугъл сигурно ще излязат доста форумни дискусии  с инфо.

www.moneynookrs.com

# 2
  • Мнения: 945
Westеrnunion... Обаче превода на 500 евро е около 25 евро (по спомени...)

# 3
  • Мнения: 6 167
 
Виж Първа Инвестиционна - добра банка са , не може да нямат преводи, но таксите сигурно не са малки.
Ето банките кореспонденти на ПИБ, например:
http://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=93

По принцип би трябвало да можеш да направиш превод, който има вероятност да премине през втора банка , таксата ще е сериозна, но трябва да провериш.
Не зная къде искаш да изпратиш пари и към коя банка.  Confused

Иначе, чрез Уестърн Юнион става веднага, но физическо лице ( не сметка) ги взима.
Таксите на Уестърн Юнион са обявени на сайта им. Провери. Става лесно, но е скъпо
Ето тарифите им ОТ България :

http://www.ubb.bg/bg/bnk_pers/wu3.htm

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 00:37 от Lennie

# 4
  • Мнения: 1 215
Аз съм изпращала $3000 чрез Експресбанк към банкова сметка в Канада- 2003 година. Парите дойдоха за 2 бизнес дена. Струваше ми по- малко от $15 - имах отворена сметка.
По миналата година пак получих известна сума чрез Райфайзенбанк / мисля беше/ - отново пристигна бързо- за около 3 дена, но е струвало малко повече -около $30.
Моят съвет е първо да попиташ в банката, където си клиент.

Общи условия

Активация на акаунт