За Wizz Air?

  • 7 596
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Някой пътувал ли е с тази компания, защото аз мисля лятото с детенце да пътувам и се интересувам как е? Самолетите как са? Кацането и излитането много ли се усеща? И най-вече като се кацне на летището с какво се предвижва до терминала където ти е багажа? и т.н.

# 1
  • Мнения: 2 567
Лично не съм ги ползвала, но имам доста приятели, които летят с тях до Лондон и Будапеща и са доволни  Peace
Лек полет!  bouquet

# 2
  • на път
  • Мнения: 2 804
Всичко си е както трябва. Няма кетеринг, но ако умирате от глад - дават възможност да си купиш сандвич, кафе, безалкохолно ...

# 3
Wizz Air, пътувала съм с тях до Будапеща, всичко е на ниво- само че нормално е при тези цени на билетите да няма кетъринг...Лек полет!

# 4
  • Мнения: 959
Благодаря ви за отговорите, а кетъринга изобщо не ме притеснява - за 2 часа пот няма да се умре от глад и жажда Mr. Green

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За Уиз Еър мога само да кажа, че като питах туристическия си агент за тях, каза, че не се нагърбва да ангажира билети. Ако реша - ще ми съдейства, но всичко е на мой риск.
Това, което ми каза още е, че редовно пропускали полети и сменяли дати, което е крайно неудобно, ако ги ползваш като връзка между два полета.
Скоро имаше тема в Клюкарника от едно момиче, чийто приятел с Уиз Еър си остана в чужд град, вместо да излети по план...

# 6
  • Мнения: 4 978
Някой пътувал ли е с тази компания, защото аз мисля лятото с детенце да пътувам и се интересувам как е? Самолетите как са? Кацането и излитането много ли се усеща? И най-вече като се кацне на летището с какво се предвижва до терминала където ти е багажа? и т.н.

Нискобюджетните компании поддържат ниски цени на билетите, защото:
- не осигуряват трансфери от и до пистите на пътниците и багажа
- не гарантират точност на полетите
- не дават храна и напитки на борда на самолета
- излитат/кацат на летища в по-малките градове (второстепенни)
- няма точно разписание, тип чартъри са

Но много хора ги ползват именно, заради ниските цени.
Личен избор - точност и удобства на по-висока цена или обратното.

# 7
  • Мнения: 992
Аз този месец пътувах с тях за първи път и останах много доволна.
Пътувах с дъщеря ми, която е на 7 месеца и бях платила само такса за бебе, нямаше право на място, а като се качих в самолета ми дадоха и място за нея, имаше отанали свободни места, дадоха ми да взема и кошницата за кола в кабината, при което не трябваше да я държа на ръце по време на полета.
Имах багаж 35 кг., при разрешени 20 кг. и изобщо не ми направиха проблем и в двете посоки, може би заради бебето.
За тази цена на билета просто нямам думи да ги изхваля....дано и за напред да е така.

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Нискобюджетните компании поддържат ниски цени на билетите, защото:
- не осигуряват трансфери от и до пистите на пътниците и багажа
- не гарантират точност на полетите
- не дават храна и напитки на борда на самолета
- излитат/кацат на летища в по-малките градове (второстепенни)
- няма точно разписание, тип чартъри са

Но много хора ги ползват именно, заради ниските цени.
Личен избор - точност и удобства на по-висока цена или обратното.

Toва в червеното нещо не ми е ясно  newsm78, как да го разбирам - че си минаваш контрола и пеша по пистата с багажерите до самолета ли  #Crazy? Питам сериозно, тъй като ми предстои първи полет с нискобюджетна компания (Изиджет), и искам да съм наясно с "изненадите", които евентуално ми предстоят.   Thinking
А за "- излитат/кацат на летища в по-малките градове (второстепенни)" не съм много съгласна - полета ми е Мадрид-Женева, съвсем не второстепенни градове  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 550
не съм много съгласна - полета ми е Мадрид-Женева, съвсем не второстепенни градове  newsm78


Самолетите се призимяват на второстепенни летища в и около градовете.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
не съм много съгласна - полета ми е Мадрид-Женева, съвсем не второстепенни градове  newsm78
Самолетите се призимяват на второстепенни летища в и около градовете.

В моя случай се приземяват на същите летища, като при другите редовни полети. Явно зависи от самата нискобюджетна компания Thinking

# 11
  • Мнения: 416
Много добро обслужване, много добри самолети, много добро отношение!
Имат точно разписание. То може да се промени заради много причини, поради които и Бритиш си променят полетите, както и всички авиокомпании по света.

Хиляда пъти над България Еър, чиите самолети имаш чувството, че ще се разкапят във въздуха.

Не вярвам някой да чака полета си, който е два часа, за да се наяде с "невероятната" храна. Все пак това не е ресторант, а полет.

Агенциите не се интересуват и не препоръчват тези полети, поради единствената причина, че не печелят добре от тях. Едно е да продадеш билет от 500 евро, съвсем друго - билет от 1 евро, нали?  Резервирането и плащането на билети става много лесно от техния сайт и не виждам нужда от посредник.

# 12
  • Мнения: 2 237
Сестра ми пътува до Лондон редовно и напоследък само с Уиз Еър.Доволна е ,имат евтини билети.Мисля че кацат на по-второстепенните летища,но това не е проблем.
Аз също скоро ще пътувам и мисля да е с тях  Peace
Защото от България Еър се отвратих,но това е друга тема....

# 13
  • Мнения: 959
И ние мислиме да пътуваме с тях и затова се интересувам, и защото ще сме с детенце Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 463
абе мен все ме е страх, че дори и да излетят, няма да се приземят много успешно. сигурно освен от кетъринг пестят и от парите за поддръжка

Общи условия

Активация на акаунт