Бременност и най-подходящ момент...

  • 1 995
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Имате ли понякога усещането, че не сте забременели в най-подходящия момент? Питам, защото от много години искам дете, но откакто съм бременна сякаш всичко около мен се обърна с главата надолу - особено в личен план /много нерви и стрес/. Мога да кажа, че ако знаех какво ще се случи със сигурност щях да си помисля дали това е най-доброто време за дете.След два месеца ще се роди детето и понякога имам усещането, че изобщо няма да мога да се справя ...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Нормално е да се притесняваш. Като се роди детето ще имаш същите терзания. Народът е казал: "За раждане и за смърт подходящо време няма!" Ако чакаш подходящ момент по всички параграфи, можеш да чакаш цял живот. Така че, радвай се на бъдещото си дете и не се товари с такива размисли, доколкото е възможно Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
А дали заради скока в хормоните, не ти изглежда всичко по-изопачено, сякаш гледаш под лупа и дори най-дребните неща ти се струват непреодолими проблеми?
Обикновено в повечето случаи първото тримесечие е голям хаос! Crazy
А в кой месец си?

# 3
  • Мнения: 1 183
Здравей миличка,ще се справиш и още как  Simple Smile,не се замисляй кога е най-подходящия момент (когато детето е планирано),това е най-голямото щастие на света  Laughing,стискам палци и се успокой,намали стреса и нервите  Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
Няма идяален момент, така че не се затормозявай с излишни въпроси. Радвай се на бременността си и в последствие на бебчето си Peace

# 5
  • Мнения: 1 671
И аз така съм се чувствала понякога като бременна. Мисли позитивно, ти ще си най-добрата майка за твоето дете! Hug

# 6
  • Мнения: 3 089
иделаният момент е този, в който се ражда детето. щом се е родило, значи така е трябвало да стане.
карай по-спокойно.
и си имай едно на ум, че предродилната депресия скоро ще те налегне със страшна сила - въпроси от сорта ще се справя ли, ще бъде ли здраво детето, а аз ще съмз драва ли, за да го отгледам, добри родители ли ще сме, а ще оправим ли с парите и пр. си задава всяка бременна. следродилната депресия може и да не те отмине (при мен нямаше нито помен от нея), но предродилната е задължителна (в някоя от формите си) за всяка бременна. мен ме е затресла от сега. а вече имам опит с първото  Mr. Green ще се оправим, стига да сме здрави.

а и не забравяй - мъдрецът е казал, дано не ти се случи това, което си мисли твоята майка  Mr. Green майките все най-лошото си мислим, представяме, страхуваме се от него, дори да няма помен, че ще ни сполети. все глупости са ни в главата. опитай да мислиш позитивно и ще видиш, че настоящият момент не е толкова труден и черен.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Преди да забременея с първото си дете всеки ден си мислех колко много искам бебе и когато забременях-планирано,бях на седмото небе.После стана страшно защо точно сега ,защо ми трябваше да бързам и т.н.т пак не му беше момента,а ме държа дори след като родих  Confused но после всичко си дойде на мястото и за второто не съм се замисляля толкова HugНе се кахъри а се наслаждавай на бременноста си защото този момент не се повтаря-първата бременост.Леко бременеене  bouquet

# 8
  • Мнения: 219
Я си помисли дали всъщност моментът не е най-подходящият. Защото собствени ни оценки не винаги съвпадат с тези на съдбата. Аз също в началото имах същото усещане, разболях се, имах имотни проблеми, прехвърляне на багажи, много работа и какво ли още не, но от друга гледна точка това беше най-сполучливият момент да доведа на бял свят малчуганите - спокойна семейна среда, възможност някой да ми помага и не на последно място - душевно равновесие. А стресът си е стрес, да не те притеснявам, но няма да намалее.
Радвай се на всеки миг от бременността си, тези мигове остават като едни най-емоционалните и най-щастливи в спомените на жените. Пожелавам ти леко раждане.

# 9
  • Мнения: 5 393
След няколко години чакане на "подходящия момент" осъзнах, че такъв няма.Спрях хапчетата и мислех, че ще забременея бързо.Да ама не-отне ни 9 месеца и най-накрая стана-точно когато загубихме магазина си( собствениците продадоха помещението и ние не можахме да го купим) и останахме без работа. ooooh! Слава богу стъпихме си отново на краката, но това само ми доказа за пореден път, че нещата в живота се случват докато си правим планове.Радвай се на бременността си  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 702
Нормално е да се притесняваш и страхуваш от неизвестното. Хормоните усилват това усещане.
 Докато бях бременна се страхувах дали ще се справя с раждането и отглеждането на бебето. Сега се страхувам дали ще успея да я възпитам правилно.
Като родиш и видиш мъничкото ангелче ще усетиш, че точно сега му е било времето  и всичко друго ще остане на заден план.
Успех Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 019
Нормално е да се притесняваш и страхуваш от неизвестното. Хормоните усилват това усещане.
 Докато бях бременна се страхувах дали ще се справя с раждането и отглеждането на бебето. Сега се страхувам дали ще успея да я възпитам правилно.
Като родиш и видиш мъничкото ангелче ще усетиш, че точно сега му е било времето  и всичко друго ще остане на заден план.
Успех Heart Eyes
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 969
Аз по принцип си исках дете още преди 2-3 години, но сега се радвам че тогава не се получи, защото нито щеше да е от подходящия мъж, нито аз бях достатъчно улегнала за това начинание. сега мисля че за мен е най-подходящия момент, имам си много добър и любящ съпруг до мен и аз мисля, че вече мога да се справя с отглеждането на детето. мисли и ти по този начин, че по-подходящ момент едва ли може да има Simple Smile

# 13
  • Мнения: 359
Мамите вече са ти отговорили.  Peace
Аз само ще потвърда, че съм си задавала /понякога и сега се питам/ дали ще се справя, дали ще сме живи и здрави да отгледаме това дете, дали сме достатъчно зряли... Това са нормални въпроси и би било странно да не са ни минавали през главите - та нали това малко напълно безпомощно същество се развива, ражда и расте благодарение на теб!

Остават ти два месеца до раждането, опитай се да минимизираш стреса, разхождай се, чети, СПИ, СПИ, СПИ /че после идва недоспиване, и пак тревоги, и ... огромната радост от това, че си дарила живот/.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Няма идяален момент, така че не се затормозявай с излишни въпроси. Радвай се на бременността си и в последствие на бебчето си Peace
Така е! Мен ме повишиха, когато бях в 4 месец. Тръшках се 2 дни, защо точно сега е трябвало да забременея, но на 3тия като се размислих, че с това повишение време за бременност и дете никога нямаше да има, се успокоих и даже излязох в болничен по-рано от обичайното. Работех от вкъщи. Горе главата, всичко ще се нареди.

Общи условия

Активация на акаунт