Пак за замръзената кърма

  • 561
  • 9
  •   1
Отговори
В началото ,когато започнах да замръзявам кърма не бях много компетентна по въпроса ,а и нямах време да прочета за това във форума.Поради тази причина имам замръзена кърма , която е събирана два дни в хладилника и след това сложена във фризера ,но на едно в бурканчета от детска храна.Искам да попитам това грешно ли е и може ли да дам от тази кърма?И още нещо имам и такава събирана в отделни контейнерчета от по 50мл ,които са пак от различни дни .Може ли да ги смеся и да ги дам на веднъж?Предварително благодаря и дано не досадя с темата,но ми се налага да отсъствам и трябва да прибегнем до тези резерви .

# 1
  • Мнения: 1 382
Не рискувай да смесиш кърма от различни дни. По- добре изцеди 100 - 200 мл и ги замрази.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Аз не разбирам какво вредно има да смеваш кърма, замразена от различни дни, правила съм го много пъти и не е имало никакъв проблем. Ако събираш кърма в хладилника от няколко изцеждания е хубаво да оставяш новата порция да се охлади преди да я пресипеш към предишната и така събирана, мисля че не е проблем да е и от два дни. Имаше някъде във форума линк към таблица за съхраняване на кърма и в нея пишеше, че може да стои в хладилник до 8 дни, което на мен ми се вижда много, но до 2 съм си позволявала да го правя.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Кърмата си е кърма.Давай,щом имаш.Няма значение от кои дни е.Размразявай и давай!

# 4
  • Мнения: 278
И аз размразявам и смесвам от различни дни!

# 5
  • Мнения: 8 917
И аз размразявам и смесвам от различни дни!
Така съм правила и аз Peace

# 6
  • Мнения: 439
давай смело, щом имаш
По принцип до 48 часа може да се събира кърма в хладилника, а във фризера стои до 3месеца замразена

# 7
  • във фурната
  • Мнения: 596
давай смело, щом имаш
По принцип до 48 часа може да се събира кърма в хладилника, а във фризера стои до 3месеца замразена
Аз пък някъде бях чела,че в хладилна камера(-4 градуса) е годна 3 мес.,а във фризер(-18)е годна до 6 мес. newsm78

# 8
Аз имам замразенао мляко с коластра от първите дни след раждането - мога ли да го давам? Не е в стерилни буркани, но в много добре измити.
Интересно ми е за какво може да се използва кърмата - тук прочетох че се слага във водата за къпане при суха кожа, чувала съм за промивки на ноздрите и вместо капки за очи. Дали има и други приложения и кои от тях действат?

# 9
  • Мнения: 1 896
Може да си направиш домашен сапун - точно съм се запалила да направя и аз, щото напоследък научих за разни доста спорни съставки в промишлено произведената козметика и сапуни. Тук една мама беше пробвала и й се получи. Ето я темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66965.0

Общи условия

Активация на акаунт