Въпроси за изправянето на детето!!!

  • 2 216
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Кога започнаха децата ви да се изправят сами от легнало в седнало положение?
Кога започнах да се изправят сами във леглото ?
Кога започнаха да са стабилни изправени?

Питам защото моята дъщеря ще навърши след няколко дни пълни 8 месеца ,а все още не може напълно стабилно да сяда,не може /или не иска/ сама в леглото да се изправя,само с моя помощ се изправя от легнала в седнало положение,от седнало-права  Rolling Eyes

Рано ли е още или пък е по мързелива,защото аз рядко я оставям в леглото много време  ,или има някакъв проблем  Rolling Eyes Възможно ли е по-късно да започне да ги прави тези неща? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 455
И двете ми деца започнаха да седят стабилно малко след навършването на 7 месеца.Изправяха се преди това,защото пълзяха доста преди да започнат да седят.Но всяко дете е различно.Може би ако е по пълничка и ако не пълзи..,не знам,но не мисля,че е притеснително.Според мен всеки момент ще започне да се справя със сядането,все пак сега е навършила осем и сега и е момента според мен.Не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 4 362
Ами пълничка  Grinning сравнение с др. на нейната възраст си е направо манекен  Laughing около 8 кг е,но не пълзи  Rolling Eyes и изобщо не се и опитва  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 399
Дея, дъщеря ти пълзи ли?
Ще започне да се сяда сама когато успее да застане в позиция за пълзене. За да се изправи първо трябва да се обърне по корем, после да седне сама, и едва след това става изправянето. Кое точно се развива първо и кое второ, е много индивидуално. Моята дъшеря първо се научи да се изправя и след това да сяда. Не и е късно за нито едно от нещата които си изброила и нямаш причини за притеснения. Ако искаш да мотивираш детето да седне или да се изправи, го оставяй повече в легнало положение и особено по корем.

# 4
  • Мнения: 4 399
но не пълзи  Rolling Eyes и изобщо не се и опитва  Rolling Eyes[/color][/b]

хе-хе, точно това беше случая и при моята принцеса, на която и беше по-лесно да се провиква, да пищи, да плаче само и само да ме привика и да започне разходката с ръцете ми. Аз се бях примирила че няма да пълзи когато отидохме на профилактичен преглед при лекар който следи двигателното развитие на детето. Тогава ми обясниха че няма деца които да нямат физическите данни да не пълзят, освен ако не са увредени. Казаха че се е научила на мързел и че трябва да я оставям да лежи, дори и да не и харесва много. Обясниха ми също как става развитието на сядането, пълзенето и ставането. Точно 10 дена след като започнахме да я оставяме по корем (опитвахме да прекарва повече време в това положение и да я мотивираме да се обръща от гръб по корем и обратно, а също и да се върти в кръг по корем), тя седна и веднага след това започна да пълзи. Така че упорствай.

# 5
  • Мнения: 4 362
Дея, дъщеря ти пълзи ли?
. Ако искаш да мотивираш детето да седне или да се изправи, го оставяй повече в легнало положение и особено по корем.

Ами не пълзи и изобщо не изявява желание .Оставям я по корем,но почва велико мрънкане и чак до рев се стига,ако не я взема от леглото  Rolling Eyes Може би там е грешката,че аз не я оставям сама в леглото дълго време да е  Rolling Eyes

хе-хе, точно това беше случая и при моята принцеса, на която и беше по-лесно да се провиква, да пищи, да плаче само и само да ме привика и да започне разходката с ръцете ми. Аз се бях примирила че няма да пълзи когато отидохме на профилактичен преглед при лекар който следи двигателното развитие на детето. Тогава ми обясниха че няма деца които да нямат физическите данни да не пълзят, освен ако не са увредени. Казаха че се е научила на мързел и че трябва да я оставям да лежи, дори и да не и харесва много. Обясниха ми също как става развитието на сядането, пълзенето и ставането. Точно 10 дена след като започнахме да я оставяме по корем (опитвахме да прекарва повече време в това положение и да я мотивираме да се обръща от гръб по корем и обратно, а също и да се върти в кръг по корем), тя седна и веднага след това започна да пълзи. Така че упорствай.

Благодаря ти   bouquet Явно и при нас проблема е такъв.
А когато взе да я оставяш повече време по корем,тя не мрънкаше ли?
Какви точно упражнения освен поставянето по корем правехте?

Аз се усетих,че става дума за мързел тука  Mr. Green
Ама от утре я почвам госпожицата,само по корем  Grinning
А тя сле тези поставяния по корем,от легнала сядаше ли?

Благодаря,ще пробваме и ще пиша  Hug 

# 6
  • Мнения: 1 111
 Иха, Дея, какво са ти писали само, моят син, малкият де, още не пълзи, не иска и това е, иначе седи, върви и другите там съпътстващи неща,но вместо да пълзи се тътри по дупе, нещо идеята да застане с корема надолу не го привлича Laughing.Споко де!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Моята седи стабилно от началото на 8-я месец някъде, допреди  това с възглавници само. Сега аха да падне и се задържа с ръчички.  От седнало положение застава на четири крака и веднага пльосва по корем и почва да реве да я вдигна. И при нас придвижването става по дупе. В леглото не може да се изправя, но вчера като се хвана за малката масичка успя да застане на колена- но само толкова. Не може да се обръща в легнало положение по корем и обратно. Не може да кляка.
Май всяко дете си е индивидуално. Не съм я учила на нищо. Но при нас проблемът е в мързела на мама, а не на бебо. Laughing

# 8
  • Мнения: 361
Моята сладурана също не може да пълзи, нито се изправя сама от седнало в право положение. Когато я оставим права и без никаква опора се задържа няколко секунди сама. С паяка ходи, та чак бяга  Joy. Първото ми дете на 7 1/2 вече пълзеше и се изправяше. Сега правим опити с малката да я учим да пълзи, ама тя не ще. Иначе килограмите й  изобщо не са много на 9м и 10 дни - 8,550. Аз мисля, че няма за какво да се притеснявам ами всичко си е индивидуално. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 35 893
Не се притеснявай- това е индивидуално и зависи от детето, характера и т.н.
Може да и помогнеш, като я държиш да ходи- така ще и заякнат крачетата /иначи ще и е трудно да стои на тях/.
За да стимулирам моето дете- слагах одялце на рамката на кошарата и чувайки говор и звуци, то нямаше търпение да погледне какво става.Така се научи много рано да се изправя и ходи. На 10 месеца - вече ходеше.
Измислях какви ли не хитринки за да го стимулирам. За да вземе играчки от плота до кошарата - трябваше да се изправи и т.н.

# 10
  • Мнения: 5 362
Не се притеснявай- това е индивидуално и зависи от детето, характера и т.н.

И ние късно започнахме да се изправяме в леглото-към 10-я месец-други деца вече прохождаха тогава.Така и не се научи да пълзи,а направо проходи-на 1г. и 2м.Сега вече пълзи,бяга, катери се и въобще е ужас-не се спира на едно място.И аз бях притеснена,но всичко си е индивидуално и в крайна сметка няма ненаучено дете. Peace

# 11
  • Мнения: 702
Започнах да я слагам седнала когато навърши шест месеца.
На 8м. започна да седи стабилно.
На 9м. започна до се изпровя сама от легнало в седнало положение, да пълзи и да се изправя сама в кошарата.
На 1г. и 17 дни проходи.


Детето само ще си покаже кога е готово. Успех Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 7 723
Дея , голямата ми дъщеря така и не пролази изобщо, дори и опит не направи. Направо проходи на 11 месеца smile3539

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:36 от Аурелия

# 13
  • Мнения: 4 621
Яна започна да седи стабилно на 7 месеца, на 8 и половина се изправяше в кошарата,на десет започна умело да пълзи, проходи  стабилно на 1г.  и 2 месеца

# 14
  • Мнения: 9 990
Дея, децата са различни , знаеш-не ги лови програма, те си имат свой ритъм.Моята седна сама на около 6-7 месеца, а се изправи пак сама, на крачета да стои около 10-11 месец.Проходи на година и два месеца.Не е пълзяла, направо се изправи.Ползва проходилка точно 30 дена и и омръзна.Не е била от децата, след които се тича-проходи крачка по крачка и всеки ден си увеличаваше дозата PartyНе съм усетила, всички се чудеха, ама на-мързеливо бебе-мама без болки в кръста Hug

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:37 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт