Детето ми е с наднорменно тегло

  • 951
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Кажете ми какво да правя,какво ли не опитвах,не става.....сина ми е на 12 години,роди се 4 кг.,никога не е имал проблем с яденето,едър вървеше,но сега от 2 години започна драстично да пълнее,появиха му се стрии по корема и под мишниците.Записах го на волейбол,не му харесва,записах го на фитнес,също.Водих го при ендокринолог,няма проблем със щитовидната жлеза  ,изписа диета, с която смъкна 5 кг. за месец и половина  лятото,когато не работех и беше под мой контрол,а сега работя,а и на училище го било срам да си вади сандвичите с черен хляб и естествено купува тестените закуски и с две думи смъкнатите килограми се възстановиха.Ето,сега като се събличаше да ляга,забелязах,че още стрии му се появяват,казах му да се съобразява какво яде,да не яде много сладко,че е станал огромен/така му казах/,той се обиди,разплака се,като му давах парите за закуска,каза,че не ги иска,защото нямало да яде повече,започнах да му говоря поне след училище в къщи да яде без хляб......аз се поувлякох,извинете ме,има ли майки,които имат същия проблем с децата си и такива,които са се справили с него?Ще бъда благодарна,ако споделите.

# 1
  • Мнения: 2 237
Привет ! Аз нямам опит с наднормено тегло,но ми се ще поне да те успокоя   Hug  Лично аз смятам че детето ти тепърва ще се променя.През пубертета ще се източи,апетита му ще се промени,самият той ще се промени.Вярвам в това.Щом си го водила при ендокринолог и няма проблем,не се притеснявай.Пробвай пак със някакъв спорт,но такъв който той си избере и го привлича.Познавам няколко деца,които бяха доста пълни като малки,но минавайки през пубертета отслабнаха и сега са нормални младежи.
Важно е детенцето да не се тормози.Всичко ще се нареди с търпение и упоритост.И вяра.
Дано някой ти отговори от личен опит.
Късмет и поздрави на младежа !

# 2
  • Мнения: 1 116
 Детето ми е с наднорменно тегло

Ами че те повечето са така.Спорт вместо компютри.Това е , аз когато бях малък (не че сега съм голям де) нямаше компютри, всички деца спортуваха и нямаше толкова пълни.

# 3
  • Мнения: 2 006
Запиши го на плуване-няма начин да не му хареса Peace
Посетете диетолог и спазвайте стриктно диетата, защото наднорменото тегло влачи след себе си сериозни проблеми!
И още един съвет от мен-не му казвай колко е дебел и как трябва да се научи да се храни внимателно-така според мен ще влошиш нещата!(казвам го от личен опит)-направи така, че да разбере сам колко е важно за неговото бъдеще да се научи да се грижи за тялото си и не на последно място-ЛИЧНИЯ ПРИМЕР!
Успех-битката е жестока, но не и невъзможна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 392
Наднорменото тегло е не само естетичен проблем, то може да се превърне и в здравословен такъв. Подкрепям A.A.M.Belev ! Личният пример е на първо място! Ако у вас се набляга на пълнозърнестите храни и се избягват рафинираните и сладкото, синът ти няма да се  срамува да си вади сандвичите в училище.
Да не говорим, че на тази възраст децата са много раними и повечето килограми могат да ги комплексират.
Спорт, който му е присърце, наистина може да изглади проблема! Аз не бих заложила на диети и лишаване, а на умереност и здравословна храна!
Освен това, проблемът може да е психологически. Thinking
Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 3 367
здр,
позволявам си да се вклю1а зашото това работя и изобщо не го намирам за безобиден проблем,к ще мине с промените в пубертета;
много е трудно и деликатно,особено с мом1ета..тук има цяло те1ение ве1е на деца к не стъпват в мкдоналдс и я карат супер задравословно,пак е въпрос на среда(като описания слу1ай с бани1ките)
та-обу1ение по храни и какво носят те; избор негов от предварително избрани добри храни; инфо какво става като си с тези кила сега и после (има игри и какви ли не 1удеса онлайн за целта); обозрими цели,децата оби1ат да знаят какво се иска от тях и какво им носи, спорт на цялото семейство,не-пазаруване на буклуци за никого у дома(вси1ки ядат салата и толкоз) и на първо място-вси1ко това трябва да е поднесено партньорски,детето да у1аства в планирането и пазаруването,без натякване;
*
здравословния на1ин на живот е битка на цялото домо1адие-много е трудно да убедиш дете да ти1а в парка ако ти самия пушиш 2 кутии на ден..това разбира се е метафора.,но твърдо вярвам 1е това да навици к се у1ат и са в наш контрол
*
има диетолози и други специалисти к могат да ви бъдат от полза,но аз не бих игнорирала проблема с надеждата 1е ще из1езне

Общи условия

Активация на акаунт