За плодовото пюре

  • 879
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 609
Здравейте,четох в рецептите за пюрета,но там пише че се прави от суров плод а аз мисля че се вареше newsm78можете ли да ми припомните,че мисля скоро да почвам да му правя.Благодаря  bouquet

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,знам,че трябва да се свари плода! Peace

# 2
  • Мнения: 380
Аз мисля,че най-добрият вариант е да се варят на пара и да се пасират с водата, която е останала в тенджерата при варенето. Не съм правила все още, но и аз се интересувам така че ще следя темата с интерес Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 019
Аз,знам,че трябва да се свари плода! Peace
Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
Преди навършени 6 месеца не трябва да яде суров плод.

Отделно стои въпросът, че можеш да отложиш още захранването с 1-2 месеца. Ако те интересува защо - има статии в темата "Библиотека" за захранването, може да откриеш полезна и интересна информация.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 382
И аз мисля, че можеш да изчакаш още малко, особено ако сте на кърма  Peace. Плодовете не се препоръчват в тази възраст, а ако иамате колике ще се обострят  Peace

# 6
  • Мнения: 822
а защо не се дават сурови плодове?аз пасирам, ябълка, круша и давам. заради колкиките или нещо друго?да знам да не и давам на бебата вече!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 804
Плодовете се варят преди 6-я месец,а след това може да ги даваш в суров вид-пасирани.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 609
Благодаря  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 915
а защо не се дават сурови плодове?аз пасирам, ябълка, круша и давам. заради колкиките или нещо друго?да знам да не и давам на бебата вече!

Поради няколко факта, касаещи суровите плодове:
1. Повече дразнят стомаха, по-трудно смилаеми са;
2. Вероятността да предизвикат алергия е по-голяма;
3. Ако съдържат нитрати, са по-опасни за децата в суров вид - преди 6 месеца рискът от нитратно отравяне е по-висок, заради незрелостта на бебешкото стомахче да се справи с нитратите.
4. Ако са пръскани с препарати за по-дълга трайност, и тези вещества са преминали през кората в плода, в суров вид плодовете са по-вредни.

# 10
  • Мнения: 439
да, заради коликите не се дават сурови, след 6мес може

# 11
  • София
  • Мнения: 4 127
Аз мислех, че сурови плодове - освен банан - се дават след 8 месеца, а не 6?

# 12
  • Мнения: 439
в една книжка,която имам от свекърва ми /отглеждане на кърмачето и малкото дете от1960г/ пише,че много ценни по своя състав са суровите зеленч.сокове,получени от зелена салата и спанака,които обикновено се дават слуд 6-ия мес

# 13
  • Мнения: 2 309
в една книжка,която имам от свекърва ми /отглеждане на кърмачето и малкото дете от1960г/

Ами ти сама си го казала книжката е от 1960, аз плодовете ги давам сурови заради запека, иначе ако не беше толкова тегаво положението само на пара бих ги правила.

# 14
  • Мнения: 19
Единствено  пасиран банан може да се дава  суров след 6 месец.

Общи условия

Активация на акаунт