Подготовка за бебе.

  • 1 524
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте!

Искам да ви попитам на какви профилактични прегледи минахте преди да започнете опитите за бебе. Преди време преживях спонтанен аборт и след това хукнах по изследвания, за някои от които лекарите ми казаха, ама защо не си си ги направила предварително.

Сега пия фолиева киселина, но се чудя не трябва ли и още нещо след като съм правила аборт. Желанието ми е, колкото може по-бързо да се върна на фронта и дотогава да съм се възстановила съвсем Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 792
това е списък с изследванията които се правят преди да забременееш(това доктора ми го даде)
цитонамазка от маточната шийка
пкк(пълна кръвна картина)
кръвна захар
кръвна група
резус-фактор
урина(белтък)
урина(седменти)
урина(бактериологично изследване)
токсоплазмоза-серологично изследване
рубеола-серологично изследване
хламидия
електрофореза на хемоглобин
цитомегаловирус
серологично изследване за сифилис(васерман)
хепатит в
генитален херпес
Това е списъка който ми даде доктора.незнам дали е необходимо всичко това.дано съм ти от полза.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 290
а мъжа какви изследвания трябва да си направи?

# 3
  • Мнения: 497
Мъжа ти може да си направи спермограма и хламидия!

# 4
  • Мнения: 780
момичета първо искам да си извиня за резкия тон
ама защо не четете библиотека и често обсъжадните теми там пише всичко Hug
не го приемай лично но определено там има много инфо и мнения на други съфорумки  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 825
Питай гинеколкога си, той ще прецени какви изследвания трябва да си направите. На мен ми казаха, че един нормален гинекологичен преглед е достатъчен. Ако се забави бебето, тогава се правят допълнителни изследвания.
Успех и дано не ти се налага да правиш нищо, а да се похвалиш много скоро с хубавата новина  Peace

# 6
  • Мнения: 1 671
Аз си направих профилактичен преглед с ултразвук и цитонамазка. При личната лекарка - ПКК и урина. С мъжа ми преди сватбата си бяхме правили Васерман, СПИН, хламидии и хепатит В, така че тях не съм ги повтаряла.

# 7
  • Мнения: 7 718
Е, чак пък толкова няма нужда да се престараваш.
Ако се чувствате здрави, ако ходиш редовно на профилактични годишни прегледи, не е необходимо нищо специално да си изследваш.
Обичайте се.

# 8
Благодаря Ви много!

Да това наистина е най-важното - и предния път стана, точно когато не мислех за това . При това повечето от изследванията ми ги направиха след аборта и не виждам смисъл да ми ги правят пак.
Само се чудя за този резус фактор - няма смисъл пак да ме изследван, нали?
Те след аборта ми биха инжекцията, така че би трябвало всичко да е наред и да нямам антитела. #Crazy

# 9
  • Мнения: 2 825
Какво да му изследваш на резус фактора - все си е същия  Simple Smile
Щом са ти сложили инжекцията, няма проблеми.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 792
може да си права за резус фактора.
аз имах неуспешна бременост преди 2 месеца и сега започвам с тези изследвания и ти ги преписах дусловно.не съм сигурна дали е необходимо да се правят всичките.
абе въпроса е желанието за бебче.най важното е секса Simple Smileот изследвания не се забременява.така че иди си на профилактичен преглед и правете любов  bouquetстискам ти палци всичко да е ок и скоро да има хубави резултати  bouquet

# 11
  • Мнения: 666
Питай гинеколкога си, той ще прецени какви изследвания трябва да си направите. На мен ми казаха, че един нормален гинекологичен преглед е достатъчен. Ако се забави бебето, тогава се правят допълнителни изследвания.
Успех и дано не ти се налага да правиш нищо, а да се похвалиш много скоро с хубавата новина  Peace

 Peace

# 12
  • Мнения: 4 555
А вие правите ли си всички тези изследвания?
Аз питах моята гинеколожка и тя ми каза, че само цитонамазка е достатъчно. За хламидии до сега не са ми правили никакви изследвания, необходимо ли е да имам някакви симптоми или това е от нещата, които профилактично се правят?

И въобще, забелязала съм такава тенденция, че уж такива и такива изследвания трябва да ти се правят, но докторите обикновено казват "Абе какви изследвания бе, нищо ти няма!".
По същия начин предписват противозачатъчни. На всяка листовка пише, че конкретните преотивозачатъчни се предписват след изследвания и според резултатите решават коя марка ти е подходяща, но на практика гинекологът ти тиква в ръцете една листовка и се предполага, че в общия случай всичко ще е ок. Затова и никога не съм пила противозачатъчни.

И ако забременяването ми се проточи, от сега си мисля колко нерви трябва да изхабя, за да убедя доктора, че все някакви изследвания трябва да ми се наравят.

# 13
Аз преди бремеността не бях правила никакви изследвания.
Като забременях се оказа, че имам гъбички и трябваше да слагам свещички първите седмици. След това стана аборта. И до днес понякога се обвинявам, че може това да е причината.
След аборта получих бяло течение и затова ме изпратиха да видя и за хламидии - слава Богу, нищо. Но ти си права, че повечето лекари викат, абе какви изследвания, нищо ти няма - просто лош късмет.

Аз обаче за всеки случай пратх и приятеля ми на еякулат и спермограма, а на мен ми взеха цитонамазка.
Така, че живот и здраве, като мине предпазния срок, ще мина само на един секрет.

Гледам, че на доста от вас са предписали противозачатъчни. Това за да се пазите от забременяване или и по друга причина след аборт?

Общи условия

Активация на акаунт