Имам проблем с НЕяденето

  • 699
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Не иска нищо готвено.Въобще види ли лъжичката с купичката без значение какво е,даже и кремчета.Яде само хляб,сирене и кашкавал.Досега успявахме с помоща на рекламите по ТВ и си мисля че там ми е грешката,обаче не успявахме по никакъв друг начин.Има ли все още шанс за някакъв друг метод и колко време може да изкара само с хляб и сирене?От плодовете яде почти всичко,но също малко-примерно половин мандарина,3-4 зрънца грозде...Сега сме 9,500кг/75 см.

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Уфффф, от извесно време и сина ми е така. Иска да яде, но не това което аз съм готвила. Когато ядеше от детската кухня, нямах никакви проблеми, всичко си омиташе, но сега вече няма кухня.

Днес вече тотално ме подлуди  Close предложих:
сутринта грис-яде малко
на обяд леща-отказа, дадох банан-хапна 6-7 колелца
следобяд мазах филия с пастет-отказа; предложих кекс-отказа; пи само айрян
за довечера съм се заредила с много търпение, ама всеки момент ще експлоадирам

Не знам какво да те посъветвам, освен ако имаш възможност да предлагаш най-различни храни и да видиш какво точно ще хареса

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако до сега е хранена самостоятелно, можеш сега да я храниш когато и вие сте на масата, може да и стане интересно и да си поиска манджичка  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 27 524
Не я насилвай, каквото иска това.
Опитай да я оставиш да изгладнее хубаво и тогава да й предложиЩ готвено. Не давай нищо между яденетата.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз отдавна си мисля да и гледам сеира някой ден и като не ще не ще.Наобяд хапна малко хляб/явно иска да яде с ръце/,а одеве изяде супата защото се заигра с играчка/пак моя грешка/.Иначе вечер папаме заедно всички на масата,но татито не може без ТВ и като дойдат реклами сама отваря устата.Е това ми е най-голямата грешка.Тя просто не се наслаждава на храната ,а яде по задължение.Та се чудя късно ли е да сменяме начина на хранене-в смисъл тя в началото няма да яде без ТВ,играчка... и ще стои гладна,но дали ще се получи.Извинявайте много дълго стана,ама ми текна мисълта/объркано/.

# 5
  • Мнения: 78
и мойто дребосъче яде по-лесно ако зяпа в нещо, обаче е правилно храненето да си е хранене, сядаш на масата и се концентрираш в манджата. сега минахме на книжки и четене , което пак е тъпо. но съм забелязала- като ми каже "не искам" изобщо дигам паницата и не настоявам, да видиш след 2 часа, без да е яла нищо , как добре се храни без телевизия и четене , отваря устата и вика папа. просто като не иска сега , ще поиска после, но без да се дава каквото и да било, абсолютно нищо

# 6
  • Мнения: 391
Karakongul е права. Щом не желае да яде - по-късно ще поиска и тогава няма да има значение дали работи телевизора или не .Ако обаче детето е било тормозено да яде с увещания ,игри и т.н.  храненето ще е все по -трудно. От друга страна,възможно е понякога да отказва определено ястие ,защото просто не го харесва.Познавам детенце ,което след като спряха да го карат да яде,само прояде,но не стана веднага . Мина около месец .

# 7
  • Мнения: 27 524
Имай предвид, че в тази възраст децата изобщо не се наслаждават на храната. В света и наоколо има прекалено много неща за откриване и пипане, за да си губят те времето с някакво си ядене. Няма лошо да яде, докато гледа тв или да си играе с играчка, то как иначе да вържеш мирно едно малко дете и то послушно да лапа? Няма такъв филм, не се притеснявай. Грешно е да се правиш на маймуна с физиономии и театър, да се молиш, да заплашваш, едно за мама, едно за тати, а не искаш ли? Значи не ни обичаш и подобни. Да я годниш с лъжицата и да я насилваш. Тогава се заинатяват и става лошо. Научи я, че ако е гладна - ще яде, ако не е - няма. Като се усуква и не ще, казваш - явно не си гладна и прибираш. И след това не даваш зрънчо, солетки и бисквитки. Нищо не даваш. До следващото ядене. Ще се научи.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Ох, пак мойта болна тема. И моят син ядеше докато беше на кухня. После отказа. Сега яде само, ако му дам да мие чинии. Отваря устата автоматично, не дъвчи, директно гълта. Слушах, четох какво ли не. С дни съм го оставяла гладен, нищо не иска, само вода. На 3 дни веднъж може да си поиска малко шоколад Tired. Не яде плодове, зрънчо, солети, бисквити.... Луда работа.
Извинявай за ОФФ-а.

# 9
  • Мнения: 135
Не се вайкайте толкоз, просто си има злояди деца и това е! Моят голям син вече е на три години и продължава да яде, докато се занимава с нещо друго, иначе не иска. И така е откакто започна да яде някаква храна, различна от мляко. Дано като поотраснат да започната самостоятелно, но засега ги насилвайте, ако ги оставяте гладни по принуда няма да им дойде апетитът, от опит знам. По-добрият вариант е някакъв витаминен продукт, който възбужда апетит!

# 10
  • Мнения: 27 524
Не се вайкайте толкоз, просто си има злояди деца и това е! Моят голям син вече е на три години и продължава да яде, докато се занимава с нещо друго, иначе не иска. И така е откакто започна да яде някаква храна, различна от мляко. Дано като поотраснат да започната самостоятелно, но засега ги насилвайте, ако ги оставяте гладни по принуда няма да им дойде апетитът, от опит знам. По-добрият вариант е някакъв витаминен продукт, който възбужда апетит!

Аз пък съм убедена, че злояди деца нямат, а стават такива с чужда намеса - било то ранно захранване, било то един или повече пъти насилване, било неподходящи храни. Има деца с по-голям и с по-малък апетит. Деца, които имат нужда от малко, други от много храна. Деца, които предпочитат супи и манджи, и други които искат плодове и зеленчуци. Майката трябва да открие какво иска нейното дете и кога.  Peace
Насивлането, за каквото и да било то, никога не е давало добри резултати.

Общи условия

Активация на акаунт