сами ли гледате децата си

  • 7 035
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Интересно ми е дали повечето майки са като мен  Laughing.Аз в никакъв случай не се оплаквам,но рядко ми остава свободно време  и понякога имам чувството че съм аутсайдер от света.Марта е почти на 10 месеца но все още немога да се отърся от това усещане че изоставам във всичко,различно от майчинството.Ако имаше някои който да ми помага дали щеше да бъде по-различно?Споделете мненията си,ще са ми много интересни  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 817
Съвсем сама го гледам през деня.
Вечер и през почивните дни мъжа ми помага.
И аз не мога всичко да свърша,но колкото толкова Laughing.Много ми се иска да има някой който да ми помага,но всички помагачи са много далече.

# 2
  • Мнения: 91
Разчитам единствено на голямата си дъщеря 13г да ми помага ,когато е приключила с уроците,съпруга ми е непрекъснато на работа ,моите родители са далеч и честно си признавам че понякога отношенията ми с колегите ми липсват и имам същото чувство на аутсайдер,но докато пораснем ще е така baby_neutralважното е децата да са живи и здрави Hug

# 3
  • Мнения: 155
Вместо "здравей",по-удачно ще е да ти кажа "гу-гу". Гледам го съвсем сама през седмицата и не се оплаквам, но понякога се чувствам като заложник. Таткото се прибира от работа към 19.30ч. С нетърпение чакам почивните дни, за да мога малко да отдъхна. Въпреки че родителите ми живеят един етаж по нас в същия вход и те не могат да са ми от помощ, защото са на работа.
Не се чувствам изостанала, но понякога ме налягат едни настроения...добре че са редки и за кратко. Само като ми се усмихне малкото пате и ми минават. Напълно разберам какво имаш предвид. С носталгия се сещам за напрегнатите си работни седмици. Работата ми беше супер натоварена, но много интересна, свързана с общуване с чужбина. Тогава се оплаквах, но сега малко ми липсва това напрегнато ежедневие.
Добре че го има интернет, колата ми и моловете Peace

# 4
  • Мнения: 359
И аз си гледам сама детето /от около 2 месеца и половина Wink/
Таткото много ми помага вечерно време и уикенда  Heart Eyes

Замислям се обаче за детегледачка поне два-три пъти в седмицата за по няколко часа Thinking

# 5
  • Мнения: 290
Здравей,моето момченце след няколко дни навършва 1 годинка,аз също си го гледам сама,на мен ми помагаха само първата седмица и след това мога да кажа че  не съм нямала време даже да си помисля дали сам гладна или ми се пие вода.Не се оплаквам,защото все пак детето си е мое и искам когато порасне да мога с гордост да кажа-Да аз сама си го отгледах.А пък и сега сам бременна в 4 месец с втората си рожба и пак няма да има кой да ми помага като родя.За изоставането от всичко-едва ли ще има някоя майка която не го е имала това чувство,но когато пораснат малчовците всичко се наваксава.Според мен е по-добре че няма кой да ти мрънка непрекъснато на главата.Горе главата-това е да бъдеш родител.


-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 16:07 от Аурелия

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Да и аз съм абсолютно сама,а вечер татито помага.Ние понеже вземаме и кухня,та ако стане по-студено и мразовито и тя отпада,защото ни е далечко.Наистина понякога е много натоварващо,че нищо не можеш да свършиш като хората нито в къщи нито навън,но като се усмихне слънчицето и всичко се забравя.А и догодина може би пак ще тръгна на работа и като знам колко ще ми е мъчно за тези дни гледам да им се наслаждавам.

# 7
  • Мнения: 295
Живеем далече от  всички роднини и приятели, та от първия ден си се гледаме сами. Смятам, че когато няма " помощници", татковците са по отговорни и помагат във всичко .

# 8
  • Мнения: 2 019
през деня да,а вечер бабите го вземат за малко да му се порадват

# 9
  • Мнения: 2 082
абсолютно сама си гледам и двете деца от раждането им.имам баби,но това е мое решение-предпочитам да се оправям сама.е,малко съм поизнервена...  #Silly

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Да

# 11
  • Мнения: 2 381
През деня сме сами, а вечер сме тримата с таткото.

# 12
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да!
Вечер след 19.30 помага тати  Laughing
От известно време събота и неделя баткото се самопоканва у някоя баба. Но това е рядко.
Но не съжалявам! На моменти е малко трудно, но не е чак толкоз страшно Wink

# 13
  • Мнения: 832
Съвсем сама го гледам през деня.
Вечер и през почивните дни мъжа ми помага.

И при мен е така. Не се оплаквам. Вярно, не ходя кой знае къде и от толкова време никъде не съм излизала, но пък ми е приятно да си го гледам, това са толкова хубави моменти, после като порасне има да си излизам. И толкова съм свикнала с него, че като ми се наложи да изляза за един час и вече ми липсва. Лятото толкова добре си прекарвахме с него дните, не че сега не е добре, но лятото бяхме по цял ден навън и ходехме къде ли не. Даже един ден се прибрахме пеша от Южния парк да нас (Гео Милев).

# 14
  • Мнения: 1 666
Сами сме през деня, вечер към 18ч. като се прибере от работа майка ми го взема Стени за малко, а аз през това време вземам душ, приготвям вечеря... По-късно се прибира и таткото, но той е толкова скапан, че не мога да го натоварвам да гледам детето. В събота и неделя също имам малко помощ. Но предимно си се гледаме сами. Не се чувствам зле от този факт, а се наслаждавам максимално на това време. Вярно е, че понякога се чувствам доста уморена, но се научих да отпочивам максимално за минимално време през уикенда, когато майка ми ме отменя за по малко.
А колкото до това чувство:
...но все още немога да се отърся от това усещане че изоставам във всичко,различно от майчинството...
моя приятелка се чувстваше непълноценна само като жена в майчинство и изгаряше от нетърпение да се върне на работа, за да се почувства пълноценна личност в крак с живота (това последното е нейна реплика).
Така че всеки ги усеща различно нещата...

Общи условия

Активация на акаунт