Кога да си седне на дупето?

  • 489
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Задавам този въпрос, защото вече не мога да удържам моето шиле въртоглаво! Mr. Green От четвъртия месец иска да седи и може, но знам, че не е хубаво за все още меките кости и гръбначен стълб...  Sad Вече е на 5 мес., може ли да поседне за по няколко мин.?  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 401
Като правим гимнастика го оставям да поседи за 1-2 мин., но не повече. След 2 седмици ще започна да го задържам по-сериозно и да го подпирам.
Явно някои бебчета наистина са готови по-отрано да сядат, но ортопедите не препоръчват, така че според мен, задръж още малко.   bouquet

# 2
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Когато детето покаже, че е готово. Валката започнах да го смагам на 5м. облегнат в столчето от количката, но само за 10-15 мин въпреки че искаше повече, на 6 седеше сам.

# 3
  • Мнения: 4 965
То, ако може, ще седне.
Т.е., когато детето е готово и достатъчно здраво, ще си седне само, без да го вдигаш, подпираш и т.н.
Можеш, обаче, да го слагаш съвсем спокойно на 45 градуса, ако количката или кошчето ти имат подобно положение.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Калоян от 4 месеца започна да се надига на сяда.Разрешавах му за няколко секунди.Сложих го да седне,подпрян с възглавници,на 6 месеца и половина.Сам започна да сяда на 7 месеца и половина.

# 5
  • Мнения: 1 448
Най-рано на 6 навършени месеца мисля аз  Thinking

# 6
  • Мнения: 1 170
Аз знам, че след 6- тия месец трябва, специално при момиченцата. А и на нас ни казаха така... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 8 505
Последна опция.
Дъщеря ми започна да седи точно в деня,в който навърши 5м.Разбира се,ако залитнеше на една страна,не успяваше да се изправи.

# 8
  • Мнения: 1 059
Когато детето покаже, че е готово

# 9
  • Мнения: 8 917
След 6-я Peace

# 10
  • Мнения: 5 362
Задавам този въпрос, защото вече не мога да удържам моето шиле въртоглаво! Mr. Green От четвъртия месец иска да седи и може, но знам, че не е хубаво за все още меките кости и гръбначен стълб...  Sad Вече е на 5 мес., може ли да поседне за по няколко мин.?  newsm78
Разбира се,че може за по няколко минутки Peace
Но за повече, изчакай след 6-я месец.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Преди 6я месец за по няколко секунди до минутка .

# 12
  • Мнения: 678
Моята дъщеря не съм я подпирала с възглавници/мисля че не е правилно/,нито съм я слагала седнала преди да навърши 6 месеца.Сама започна да се надига от легнало положение на 6 и половина и на 7 месеца стоеше вече стабилно седнала.

Общи условия

Активация на акаунт