цветна снимка - един тъп въпрос

  • 4 199
  • 24
  •   1
Отговори
Предстои ми цветна снимка и имам едно малко тъпо питане - как стои въпроса с тоалирането  Embarassed Трябва ли да се обръсна или там ще го направят или не е нужно въобще. Не ми беше удобно да питам доктора  Blush А също така колко време след това ви беше необходимо за въстановяване, ще мога ли да отида на работа същия ден или да си пускам отпуска? Ох, тия технически въпроси... а да не ви казвам какво ми е иначе... ще стискате палци, нали?  Praynig Досега все не смеех да пиша във форума, а само чета от много отдавна и вече ви чуствам толкова близки с тия наши болки и надежди..  Tired Страхотни сте, възхищавам се на силата и куража ви! Hug Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Няма нужда да се бръснеш или почистваш /ако това имаш предвид/. Разните му там инструменти се вкарват във влагалището. Отиваш на снимката както на всеки друг преглед при гинеколог. Хубаво е преди това да си взела обезболяващо / Аулин или свещичка Тилкотил в дупето/ 1 час преди снимката. Аз лично веднага след снимката отидох на работа. Нищо не усещах. Неприятното и болезненото беше 5 мин. Желая ти успех Peace И не се притеснявай!

# 2
Много ти благодаря за отговора!  bouquet

# 3
  • Мнения: 235

  Лея, вече го е казала. Душче, едно хапче и без притеснения. Аз даже и хапче не бях пила преди това. След манипулацията си отидох на работа. Не съм имала никакви неразположения. На самата процедура само усетих лека болка - точно като предменструална.

# 4
  • Мнения: 1 369
Никой няма да те тоалира там,спокойно:)
Аз също специално питах дали ще боли и дали ще мога да работя. Казаха-боли като при менструация и ще си работиш,няма проблем. Така си и беше. Не съм пила лекарства нито преди,нито след манипулацията. Работих си съвсем нормално няколко часа по-късно.
Успех!

# 5
  • Мнения: 59
Мила,вземи си само една - две дамски превръзки,защото след процедурата изтича малко от контрастното вещество и леко цапа.Другото са ти казали момичета.Спокойно и да не зарадваш с добри резултати.

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей juja !
   Първо искам да ти кажа, че въпросът ти не е тъп. Нормално е след като не знаеш за какво става въпрос и ти е необходима предварителна подготовка да попиташ вече миналите по този път. Момичетата са ти отговорили доста точно - болката е докато трае самата манипулация. После се забравя. Лично аз те съветвам да вземеш обезболяващи преди процедурата. Пий и Аулин, сложи си и свещичка, вземи и нош па.
   Носи си и превръзка. Не се плаши, ако видиш зацапване по нея - това е контрастното вещество, което са ти вкарали.
   Имаш стиснатите ни палци! УСПЕХ!

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 18:29 от GOLDEN_ROSE

# 7
  • Мнения: 4 324
Стискам палци!

# 8
  • Мнения: 1 950
Аз също мисля, че въпроса ти не е тъп. Нали за това е този форум да си помагаме с информация Hug
Стискам палци и ти пожелавам хубави резултати  bouquet

# 9
  • Мнения: 108
На мен докторката ми каза, че трябва да съм избръсната и да си нося нощница, защото се събличахме на един етаж, а ренгена беше на друг, а иначе на работа можеш да ходиш след това

# 10
  • Мнения: 96
При мен искаха да съм се избръснала, да си нося нощница и комплект чаршафи. Чаршафи, защото след снимката ме оставиха за около час да полежа в болницата, не за друго, а за да съм им под ръка, ако направя някаква алергична реакция към контрастното вещество. Разбира се нямах никакви негативни последствия от снимката - процедурата беше рутинна.
Никакви обезболяващи не съм пила или слагала предварително. На място акушерката ми би инжекция но шпа в дупето за отпускане на гладката мускулатура.
При мен лично нямаше никаква болка, дори лекарката беше изненадана. Но след това пък имах обилно кървене няколко часа след процедурата и слабо кървене 2-3 дни след това.
Резулттаът от снимката беше, че нямам никакво запушване и вероятно по тази причина не съм усетила никаква болка.

Не се страхувай, ще мине и ще го забравиш бързо. Успех и добри нивини след снимката!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 29
Момичета, кажете къде сте си правили цветната снимка и колко ви е струвала?

# 12
  • Мнения: 59
Направих цветната снимка в 1 АГ болница (бивша Тина Киркова) миналата година при шефа на рентгеновото отделение и АГ лекар с полска фамилия (извинявай,но в момента не мога да се сетя за фамилиите им).Платих по 40 лева на всеки лично.Оставих им по още 10 лева,защото резултата бе проходими тръби и страшно се зарадвах.Те самите ми казаха цената,аз не знаех колко струва изследването.

# 13
  • Мнения: 96
АГ Варна юли 2006 - 185лв
Цената включваше цветната снимка и вагинална УЗД.

# 14
  • Мнения: 108
AГ- Варна, Септември 2006 - 160лв. в които беше вкл. УЗ+ 12 лв. контрастното вещество, закупено от аптеката

Общи условия

Активация на акаунт